Reklama

Reklama

Špína Londýna

  • Velká Británie Dirty Pretty Things (více)
Trailer

Obsahy(1)

Vystudovaný lékař Okwe (Chiwetel Ejiofor) je nigerijský přistěhovalec, který v Londýně pracuje jako taxikář a noční vrátný v hotelu. Přesto živoří na hranici chudoby. Sdílí pokoj s tureckou uprchlicí Senay (Audrey Tautou), která si v hotelu přivydělává jako pokojská. Coby nelegální přistěhovalci žijí Okwe a Senay v neustálém strachu z vyhoštění. Jednou v noci zatelefonuje Okwemu na recepci prostitutka Juliette (Sophie Okonedová) a požádá ho, aby se podíval na rozbitý záchod, kde na něj v ucpané míse čeká děsivý objev. Okwe to nahlásí řediteli Sneakymu (Sergi Lopez), který ho vydírá, aby mlčel. Okwe brzy odhalí centrum pochybné podnikatelské činnosti, což ho uvrhne do prohnilého londýnského podsvětí. (Cinemax)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (214)

kleopatra 

všechny recenze uživatele

Jako milovnici Londýna mi tento film, pravda, vzal trošku iluze, ale na druhé straně myslím, že smutná emigrantská story se mohla, může a jistě odehrává v různých nuancích i v jiných místech na Zemi. Kdyby tak film o lidech, jako jsou Okwe a Senay, rozšířil obzory a obměkčil srdce těch, kteří uvažují jako hoteliér, to jest, že tito lidé jsou dobří jen na podřadnou práci a na rozprodej svých těl. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Po chladnej prvej polovici sa medzi postavami začínajú vytvárať silné väzby, zápletka začína prihorievať a divácke dojmy sa dostávajú do polohy krásneho pôžitku z čistej, inteligentnej a emocionálne vyváženej koláže viacerých žánrov. Tento film sa nehrá na žiadne umenie. Akurát je to temný thriller a romantická dráma v jednom, veľmi originálnom a nie každým divákom stráviteľnom zážitku. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

Stephen Frears nejspíš cítil nejspíš potřebu sdělit světu něco závažného. Ideální téma našel v samotném srdci Anglie, v multikulturním Londýně. Zde se podle scénáře Stevea Knighta odehrává napínavé drama zaměřené sice na dva, ale v širším kontextu uplatitelné na všechny zdejší imigranty. Ať již legální či ilegální. Co všechno je cizí člověk v cizí zemi schopen obětovat pro vlastní přežití? Peníze, orgány, tělo, lidství…? Film tyto zásadní otázky neklade, spíše jenom konstatuje, jak to chodí. Když se hrdinům děje nějaká změna, pak jedině k horšímu, když mají šanci přijít si k balíku peněz, odmítnou ji. O to podivněji potom působí nešikovně naroubovaný konec, kdy jdou všechny morální zábrany stranou. Jako by po peklu a očistci musel nutně přijít ráj. 70% Zajímavé komentáře: Isherwood, Dudek. Cimr ()

Cival 

všechny recenze uživatele

Tváří se to jako chytré umění, ale Frearsovy výjimečné režisérské schopnosti se nemůžou opřít o dostatečně kvalitní scénář. Černobílé postavy a příběh přecpaný klišé. Někdy se mi zdálo, že se dívám na moderní zpracování Robina Hooda - veskrze pozitivní hrdina, kterej pořád dělá dobré skutky s maximálním nasazením, přestože ani občas nemá dobrý důvod. No nic. Ještě bych rád vyzvedl výborného Ejiofora a zatratil nevěrohodnou Tautou. Její romantický kukuč možná funguje v Amélii, ale sem se vůbec nehodí. Někdy jsem se díky ní cítil trapně (pláč v budce, hádka u stolu). Tautou není herečka, jen holka jednoho výrazu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Těžko říct, do jaké míry objektivní, ale rozhodně působivý portrét dvou cizinců v Londýně, kteří se živí prací na černo a žijí podvědomým strachem z imigrační policie. Frears se může opřít o zajímavý scenář a skvělé herecké výkony. Zatímco u Chivetela Ejiofora jsem to čekal (v Amistadu je také výborný), Sergi López je pro mně velmi příjemným překvapením, svojí zápornou roli si střihl evidentně s chutí, skoro by člověk tomu bastardovi i fandil :o) Výtky k "veskrze pozitivnímu hrdinovi" nechápu, naopak je fajn si myslet, že takoví lidé mezi námi také žijí. Anebo vážně musí být všichni aspoň trochu hajzlové....? ()

Galerie (36)

Zajímavosti (3)

  • Okrem angličtiny zaznie vo filme španielsky, francúzsky i somálsky jazyk. (MikaelSVK)
  • První role, ve které Audrey Tautou mluví anglicky. (ČSFD)

Reklama

Reklama