Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Mishqo

60% ... Dosť ťažkopádny film, dosť melancholický a v konečnom dôsledku aj dosť nudný film pretože sa tam prakticky nič nedeje. Dej ako keby len stagnoval na jednom mieste. Áno, išlo najmä o vykresľovanie charakterov postáv, ale aj tu treba nájsť nejakú vyváženosť. Za vyzdvihnutie akurát tak stoja herecké výkony (aj Channingovi to konečne ide), aj keď ani tie by som nevidel až na Oscarové nominácie. Čakal som oveľa viac od toho. ()

Michi88

Asi nejnudnější film, který jsem v poslední době viděl. Všechny postavy mi absolutně nesedly. Steve Carrell hrál naprostého vola, Mark Ruffalo pořád osahával a objímal Channinga a on sám taky žádná sláva. Poslední půlhodinu jsem už skoro vůbec nevnímal a začal jsem dávat větší pozor až u konce, abych vůbec věděl, jak to dopadne. ()

VanTom

U životopisu, respektive filmu podle skutečných událostí, bych očekával větší intenzitu a dějovost. Vyhořelý olympijský vítěz v zápase se začne připravovat na mistrovství světa a další hry pod novým mecenášem a samozvaným trenérem, svéhlavě ješitným patriotickým milionářem. Idylka sice pomalu spěje k neshodám, zvláště po angažování zápasníkova bratra, ale nikdy nejde o žádné velké drama (možná někde "vzadu v hlavě"). Které tedy završí neočekávaný akt vyvěrající z nepochopitelné frustrace, to ano, jenže ten přijde čistě jako finální tečka, což ne zrovna uspokojí. ()

JohnSmith

Natočit nudný životopisný snímek o zápasnících, to už musíte být talent. Mě nesympatický Tatum se celou dobu tváří velice tupě. Carell zase úchylně. Světlo občas vnese Ruffalo, ale to je málo. Příběh je zajímavý jen svým závěrem. ()

Unnamed

“As a coach, I hope to develop young athletes. Not only in body, but in mind. My athletes look to me as brother, a mentor, a father, and a leader.” Film, který kdybych neviděl, nic se nestane. Příběh, který kdyby nebyl zfilmován, svět by o nic významného nepřišel. Proč mu tedy dávám druhé nejvyšší hodnocení? Řemeslně byl totiž zpracován dobře, hudba nahrávala klidné atmosféře a pomalému tempu vyprávění (film ale nenudil), herecké trio zvládlo své role nanejvýš důstojně (dva z nich nominovaní na Oscary... přičítal bych to ale spíše slabšímu ročníku, protože o zase až tak úžasné výkony to nebyly). Moje hlavní výtka tedy směřuje k ději - vlastně totiž o nic moc nešlo a moc se toho nestalo, šlo v něm více o postavy samotné, proč jsou jaké jsou, jaké to pro ně může být a proč se děly věci, které se děly. Takový film by se ale dal natočit o komkoliv z nás, a některé příběhy by byly určitě zajímavější než tento. Emoce ve mě vybudil, ale pocity lítosti (jak Schultz i du Pont si o ně říkali každou vteřinou a byly to vážně smutné charaktery) může člověk zažít i kdekoliv okolo sebe, a nemusí pro to odcházet k filmu. Slabší 4*. ()

zigíš

(patrne) len bennett miller dokáže točit filmy o tých najnudnejších športoch v takej kondícii, že je možné videné považovat za zážitok (!) a i ked je mi moneyball bližší, foxcatcher neskutočne rešpektujem (90%) ()

ghatos

Velmi zajímavé psychologické drama z prostředí zápasu (volný styl). Všichni tři hlavní herci podali hodně dobrý výkon. Mrazivá napjatá atmosféra vyhrocená mentalitou sportovce, který je nucen vítězit a zároveň je chycený v pasti amerického miliardáře. "Filantrop?!?" (je, není...toť otázka) si svého koně (kůň tam má hlubší přesah) zprivatizuje, což působí v rozporuplné kontradikci vůči "americkému" snu, ten je znásilněn a dehonestován...touha být nejlepší, moc peněz a realita, co se mění v noční můru...Foxcatcher. 86%. ()

svobik

Soustředěné drama s vynikajícími herci a silným závěrem. Nicméně více než fincherovsky chladné. 7/10 ()

Sheffield

Steve Carell byl fakt odpornej, Mark Ruffalo zas nesmírně sympatickej. Film silný již ve svém základu. Dream brother, my killer... ()

Almásy

veľmi mi to pripomenulo Capoteho, v tom ako je to veľmi pomalé, subtilné, skoro až nenápadné... tempo filmu nie je problém, ono keď je kvalitná téma, alebo je za kamerou niekto kto s tým tempom pracovať vie, film môže trvať aj 15 hodín a myslím že Miller to vie. problém vidím skôr v scenári, na jednej strane hovoríme príbeh Marka ale zrazu z ničoho nič presedláme na Dava a Marka úplne odstrihneme, osobne mi chýbali scény ako Markova reakcia na Davovu smrť alebo nejaká vyfabulovaná návšteva Du Ponta ex post. Tento bordel nespôsobujú herci, u mňa bodovali predovšetkým Tatum a Rufallo, ktorého začínam brať od Normal Heart viac a viac. Carell sa miestami príliš spolieha na maskovanie a nie úplne potvrdzuje také to nepísané pravidlo že brilantný komici sú kongeniálny charakterový herci, jeho výkon nijako nevybočuje z ľahkého nadpriemeru, ale je to príjemná zmena oproti rôznym sračkám v ktorých ho bolo vidieť. 4* je za scénu s koňmi a Arvom Partom (na také mám jednoducho slabosť) a za geniálnu Vanessu Redgrave. ()

DeathTheKid

Film stejně záživný, stejně jako Dva dny, jedna noc, tudíž absolutně nezáživný. 2 hodiny jakýchsi plytkých záběrů na trénování, obličeje, zápasení v brutálně nezáživné formě, kde dle mě zklamala jak režie, tak všechny ostatní prvky. Jako vážně? Natočíme film, jakožto poctu zesnulému, AMERICKÉMU zápasníkovi a mrdneme tomu nominace na režii a scénář? Herci a masky oprávněně, ale tohle? Alespoň vidíme, jak akademici nominují...no pěkně na piču. ()

kenkaku

Tenhle fim není debilita. V detailech je dokonalý a působí neskutečně uvěřitelně. Hercům role sedly a všechno jsem jim baštil... to celé je ale úplně na hovno, protože film ještě ani nezačal (bylo to cca v 12 mintě) a já se už nudil. Film mě neskutečně sral tou svojí rozvláčností a ignorancí vůči tupému divákovi (jako jsem já), který prostě chce naservírovat alespoň nějaké "vo co go" a ne jen tak nechat čumět na "něco" a pozadí (proč se kdo chová jak se chová a co se vlastně děje) si nechá pro sebe. A divák si na to prostě s musí nějak přijít sám. A informace dostává pomalu a postupně průběhem celého filmu dávkovaný po troškách. Třeba to je něco co spousty ocení. Já ne. Film je to tedy precizní v tom co vidíme. Zdaleka ale ne v tom jak je podáván. ()

widla

Hrozně zvláštní kousek. Jestli se opravdu drželi faktů a chování postav v reálu, tak si říkám, že muselo být přece jasné, že s Du Pontem je něco špatně. Steve Carell ho zahrál bravurně, až mě z toho mrazilo a musím říct, že kvůli němu jsem se dodávala až do konce. Ale jako celek se mi film moc nelíbil, takový nějaký průměr.. ()

sedm.1

Foxcatcher na mě působil neskutečně chladným a odtažitým dojmem. A to jak odvyprávěním samotného příběhu, tak zpracováním postav. Přestože šlo totiž o poměrně hodně dramaticky vyvíjející se zápletku, ve kterém měli hrát emoce a charaktery jednotlivých postav prim, tak mě se to vůbec nedotklo a neoslovilo, tvůrci prostě jen suše popsali události podle skutečné události, bez nápadu, bez živelnosti, a díky tomu mi bylo v podstatě i naprosto ukradeno, jak se to celé bude vyvíjet, jaký bude osud postav, čemuž přispěla i prakticky nulová gradace, takže i závěrečná pointa, která měla být určitě velice silná a působivá, pak vyzněla bez jakýchkoliv pocitů, či emocí, zkrátka film studený jako psí čumák. A je to velká škoda, protože jinak by šlo určitě o skvělý a silný příběh, kterému mohlo napomoci i hvězdné obsazení, ovšem ani to nebylo zcela vyrovnané. Především tedy Steve Carell mě opět jen přesvědčil, že to je naprostý herecký antitalent, nesympatický, nevýrazný, nudný, a to ikdyž byl až téměř k nepoznání zamaskovaný. Navíc postavu Johna du Ponta podal tak příšerným způsobem, že jsem na ní byl doslova alergický. Možná tedy, že takhle du Pont působil ve skutečnosti a Carellovi se ho podařilo skvěle vystihnout, ale na mě to zafungovalo zkrátka šíleně negativně a odpudivě. To Tatum svého zápasníka vystihl daleko lépe, především co se choreografie pohybu týče, ovšem u něj zas vypozorovat jakýkoliv výraz emocí bylo zcela nemožné, takže i on té celkové odtažitosti přispěl nemalou měrou. Naštěstí tu byl ale ještě Mark Ruffalo, který dva výše jmenované strčil do kapsy každým slovem, výrazem, či gestem, jeho výkon byla zkrátka úplně jiná liga a především on tak dodal jinak tomuto nevýraznému snímku tu potřebnou kvalitu a alespoň nějakou živelnost a působivost. A jelikož mi tu chyběla i nějaká výraznější atmosféra, či stylovost, jsem z tohoto, na mnoho cen navržený, snímku opravdu zklamán, neboť tohle je jednoduše utahaná a především nevýrazná podívaná. ()

KoRner

Zaujímavý, ale depresívny film o najteplejšom športe sveta. Herci výborní, ale nik ma neprinúti si to pozrieť znovu. ()

666Carnage

Silné téma, které zaujme. Nikdo sice opravdu neví jak to přesně bylo a vše je zahaleno mlhou ale film aspoň trochu zodpovídá nějaké otázky. Akorát škoda, že je to tak nudně zdlouhavé a všichni vlastně od začátku ví co přijde a čekají jen na to kdy to přijde. Herecké výkony jsou dobré a film stojí za shlédnutí jen né každému asi sedne. Já se na to podíval protože mě tohle zajímalo jak to vlastně bylo. 60% ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz