Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

West

Film bez emocí, které ve vás mají vyvolat emoce. Já nevím.. mě osobně to nijak nezaujalo. Příliš nudné. Snaží se to být uvnitř složité , ale vlastně je to naopak. Wresling mi nikdy nic neříkal. Když se dva chlapi osahávají a perou jak malý kluci. Steve Carell podal celkem solidní výkon, ikdyž dostal orlý nos a Tatum zas ty ořechy do huby. Vypadalo to celkem směšně. Jako festivalovej snímek asi dobrý, ale že bych z toho byl unešenej , to rozhodně né. A posledních 5min konce to už bohužel nezachrání.. PS: Myslím že jsou daleko lepší příběhy podle skutečných událostí, které nikdy nebyly zfilmovány, než je tento. 40% ()

Pavel82

Potřeboval bych zlepšit komunikaci směrem k divákovi, protože motivace zvláštního chování jednotlivých (všech) postav mi tu vadila nejvíc. Právě pro tu určitou zmatenost charakterů jsem se k nim nedokázal vůbec dostat. A to uznám, že zahrané nebyly špatně. Zůstával jsem nezasvěceně stát mimo tenhle zvrácenej svět a jen jsem kroutil hlavou. Sakra proč? ()

bearmeedek

Životopisný příběh zápasníka aneb Ze sraček do sraček. Marka potká životní štěstí ve formě neomezeného sponzora, než pozná, že je to je omezený a zakomplexovaný boháč, který jej a jeho rodinu už vlastní. Námět není špatný, ale ten už byl dán skutečnou událostí. Film postrádá jiskru. Vše plyne v ponurém tempu až do samého konce, kde opravdu pošahaný mozek du Ponta překvapí diváka. Ale vidět se to dá. Jen ta délka ... ()

RAFT

Parádní drama se skutečným přběhem ,co víc ,si přát.Režisér si vybral dosti dobrou látku na zpracování, tenhle řežisérův snímek se mi líbil daleko víc ,něž moneyball.Vůbec mi ,zde nevadil herec Channing Tatum ,i další herci byli vybráni do filmy ,přímo dokonale.Nejlepší mám filmy podle skutečných událostí.Za mě 75% ()

markyzgero

musim souhlasit s verbalem. opravdu mi bylo fyzicky špatně ze všech těch svíjejících se zpocenejch těl homosexuálního střihu. a jelikož tam nebyl starořeckej přesah, musim uznat, že to byla jen taková trapná mimesis. ()

speedy7929

Channing zahraje tanečníka v romantike, Channing zahraje tajného agenta aj striptéra v komédií, Channing zahraje dokonca aj vojaka v akčnom filme. Ale, kebyže mi niekto povie, že dokáže zahrať veľkého ľudoopa ktorý vie povedať len "áno pane" tak by som ho vysmial, no bohužiaľ po zhliadnutí tohoto fyzicky a emočne silného filmu by ma vysmial asi on. Znovu som bol svedkom zmeny postojov k ľuďom čo majú peniaze a hrajú sa na majstrov sveta. A koniec, ten ma totálne zaskočil. ()

m.sheila

Nadšení se nekonalo, přestože příběh síla celkem, ale hlavní pecka je Steve Carell, ten by za to tu sošku fakt měl nafasovat, protože takovýho hnusnýho slizáka jako v jeho podání ... všechna čest prostě. ()

TommyDiamond

Hon na lišku je filmem, který příběhově nemá příliš co nabídnout, ale dokáže sbírat kladné bodíky díky atmosféře, postavám i konečnému dramatickému vyústění...... Ono samotný zápas je bezpochyby náročným sportem, ale pohled na dva zpocený hochy v elasťácích válející se po sobě na žíněnce mi vůbec nedělá dobře. A tak jsem rád, že těchto ,,sportovních,, momentů nebylo ve filmu mnoho a příběh si spíš hleděl postav a složitosti jejich charakterů.... Carell, Ruffalo i Tatum na mě ve svých rolích zapůsobili a myslím, že nejeden začínající psychiatr by si na jejich chování i povahách mohl udělat atestaci..... Celkově hodnotím snímek kladně a tak dám zasloužené čtyři hvězdy..... ()

Bezda22

Nevim jestli jsem úplně pochopil, co mi film chtěl dát. Ale spíš ne. Neřikám... Asi první film ve kterym mi Carell nevadil. Příběh neni blbej, ale hrozně se to táhne. Konec mě teda překvapil, něco takovýho jsem nečekal. No, každopádně.... Za mě 3 hvězdy. Čekal jsem nějaký sportovní drama, nějakou motivaci, nějaký emoce. Ale film, kterej mě nechá úplně chladnym, tak co s nim? 55% ()

J.e.r.e.c

Co všechno jsou ty hollywoodské hvězdy schopny udělat, aby dostaly Oskara? Channing Tatum musel kvůli roli strčit hlavu do vosího hnízda a předstírat demenci (to druhé asi moc práce nedalo) a Mark Ruffalo se pro změnu nechal naočkovat gorilími hormony. Změna se podařila; oba vypadají jako borečci, jejichž součet IQ se sotva vyšplhá k počtu pracujících cikánů v ČR. Nejvíc to ale odnesl Steve Carell, jenž si nechal urobit kompletní facelift, včetně pořádného raťafáku, který pak musel splácet z prodeje hadraplánu. Všichni se ale zase za odměnu mohli obléct do krásně upnutých řecko-římských trikotů a v různých kombinacích se navzájem teplit na žíněnce... Foxcatcher je klasickým případem filmu, který vysloveně jde po Oskarech: dramatický příběh na základech skutečných událostí, herci, kteří vypadají a hrají dost jinak, než jak je známe (Carell není vůbec k poznání), a nad tím vším se vznášející aura osudového bijáku. Který je ovšem ve své podstatě komorní a docela obratně kličkuje mezi klasickými úskalími a klišé podobných „velkých příběhů“. Oceňuji, že děj není zanesen nějakou přiblblou romancí a podprahově nám netlačí, jak je Amerika boží. Jde o čisté psychologické drama ze sportovního prostředí. I když, drama... Od začátku si říkáte, že se něco stane, ale ono se vlastně velice dlouho nic moc neděje. Chybí konflikt, ale atmosféra jeho „předvečeru“ je dostatečně hustá na to, aby vás to vtáhlo i bez nějakých opravdu zásadních událostí či jejich zvratů. Finální twist ovšem pak má o to silnější dopad. 75 % ()

papadoce

Predstavte si toho najzakomplexovanejšieho, najúbohejšieho a najtrápnejšieho kokota akého ste v živote stretli. Máte to ? Teraz jeho prijebanosť zdesaťnásobte, na účet v banke mu prirátajte tak miliardu dolárov a máte to. Presne takého týpka hral Stív Kerel v tomto filme. A že ho hral kurva dobre. Na druhej strane, stačilo k tomu mať debilný výraz, ochrnutú chôdzu a opičie držanie tela, ale dal to na výbornú. A teraz pozor, v tomto filme hral aj Čuník Tatum. Áno, áno ja viem, ale fakt hral ty kokos. A štandardne vynikajúci Halk Rafalo. Športová dráma s pomalým tempom, no o to uveriteľnejšia. Zaslúži si do červených. ()

bezslipov007

Videné na Medzinárodnom filmovom festivale v Bratislave, áno to je také miesto, kde ľudia na rozdiel od tých v cinemaxe v obchoďákoch na konci filmu tlieskajú :) a treba uznať, že to nebol zbytočne strávený čas. Herecké výkony bravúrne, príbeh je možno trošku monotónny a dej vecný, ale tak so sa dá čakať od filmov podľa skutočných udalostí. Viem si predstaviť, že nie každému takýto typ filmu sadne a nemusí mať naň náladu, ale mňa to celkom rýchlo vtiahlo a príbeh s odstupom času graduje, rovnako ako vzťahy medzi jednotlivými postavami. Po skončení filmu som márne googlil, prečo sa stalo to, čo sa na konci filmu stalo. Inak veľmi pekne napísaný obsah filmu :) ()

DoubleJo

Najväčšie sklamanie roku. Trailer láka na vypätú drámu, namiesto toho som dostal film, ktorý ide iba po povrchu a to poriadne pomaly. Časovými strihmi obchádza to zaujímavejšie a v mnohých scénach sa ani len nesnaží aspoň naznačiť, prečo postavy konajú, tak ako konajú. Nebyť faktu, že je to podľa skutočnej udalosti a "šokujúceho" záveru, film by toľko pozornosti zrejme nezískal. Carell a jeho kamenná tvár si rozhodne nezaslúžia ani len nomináciu na Glóbus. ()

Idris

Tento film se celou dobu snažil o to, aby mi něco dal resp. ukázal. A ukázal mi příběh a postavy, které ničím nezaujmou. Když si mám vybrat, byl by to Dave Schultz, ale to jenom proto, že byl normální člověk, o kterém si nemusíte říct, že byl úplně vypatlaný. Tady je takový protipól Amerického snu. Konec mě překvapil, přestože jsem viděl trailer. Jinak by to byly dvě hvězdy, jak vyšité. ()

gicous

Snímek z řádu těch, po jehož sledování mi nebylo do zpěvu, podobně jako třeba u Requiemu za sen. Ač nesmírně kvalitně natočen, není to film, u kterého bych chtěl znovu strávit dvě hodiny. Od začátku do konce se totiž jedná o skrznaskrz depresivně a smutně laděný děj bez jediného veselejšího momentu. Hlavní příčinou tohoto je dvojice hlavních charakterů, především pak jednoznačně nekrofilní postava du Ponta v podání uchvatného Steva Carella. V kvalitě za ním v ničem nezaostává ani Channing Tatum, který zde vykreslil postavu Marka Schultze jako hloupého hromotluka, jehož životní cesta pro mě byla stejným utrpením jako ta milionáře du Ponta. Foxcatcher není tak divácký vstřícný jako Moneyball s Bradem Pittem, ale i tady Bennett Miller dokazuje, že jeho režisérská práce nese punc neobvyklé vyváženosti a celistvosti. 8/10 ()

mac000

povzbuzen nedávným shlédnutím sportovního dramatu Fair Play a příznivým dojmem, který ve mně zanechal, jsem se vrhnul na další sportovní drama, ověnčené navíc několika oscarovými nominacemi. Nepochybil jsem, i když oba filmy se těžko dají srovnávat. Oba filmy jsou sice v první linii o mezilidských vztazích, ale Foxcatcher se zaměřuje ve zcela jiné rovině i na vztah sportovce a země, kterou reprezentuje. Nejprve s typicky americkým patosem a nadsázkou, na kterou jsme si u amerických filmů téměř zvykli. Ale postupně se tento vztah zcela deformuje, až vrcholí v šokujícím závěru. Velká chvála pro S. Carella a jeho zvtárnění multimilionáře J.du Ponta ! ()

Lkn

Sportovni a životopisne filmy milujilu ale tohle presne to co jsem ocekaval. Vynikajici Carell me úplně ohromil a taky Channing prekvapil seriozni roli coz se u něj nevidi jen tak. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz