Olympijský vítěz v zápase Mark Schultz (Channing Tatum) žije v chudobě a zapomnění ve Wisconsinu. Nečekaně se mu dostane pozvání od bohatého dědice Johna du Ponta (Steve Carell), aby se nastěhoval do jeho okázalého sídla, kde má sestavit a trénovat zápasnický tým pro olympiádu v Soulu v roce 1988. Schultz, který touží vykročit ze stínu svého slavného staršího bratra Davea (Mark Ruffalo), vyhlášeného zápasnického trenéra a taktéž držitele zlaté medaile. Du Pont, jenž se snaží získat respekt svých vrstevníků a zapůsobit na svou odmítavou matku (Vanessa Redgrave), se s ohledem na své rozsáhlé finanční prostředky a špičkové technické vybavení, které má na farmě Foxcatcher k dispozici, staví do pozice hlavního trenéra celého týmu. Jak Mark svého mecenáše stále silněji začíná vnímat coby otcovskou postavu, mění se i vztah mezi nimi. Du Pontova nevypočitatelná povaha a psychologické hrátky ale začínají velmi výrazně nahlodávat Markovo již tak nejisté sebevědomí a negativně ovlivňovat výkony, které je schopen na žíněnce podávat. Když začne du Pont upřednostňovat jeho bratra Davea – který má autoritu i sebevědomí, jež Mark i du Pont postrádají – je celé trio na cestě vstříc tragédii, kterou nikdo nedokázal předvídat. (Falcon)

Ombak▼Penari

S hodnocením jsem šel hodně nízko, možná až trochu nespravedlivě, protože jsem snímek dokoukal až na druhý pokus a nijak zvlášť se za to nestydím. Tak neskutečně odtažitě a rozvláčně natočené drama prostě není vůbec jednoduché sledovat a nemyslím si, že je to chyba diváka, že tomu nerozumí a že je to v pořádku. Ve jménu úspěšného budování tísnivé atmosféry a vykreslení psychologie postav a vztahů v předlouhých, téměř bezeslovných dialozích (ať už to zní sebeblběji) a sólo scénách některých postav, kdy jsou výrazy tváře a hra oči doplněny jen strohými větami, se snímek stává nekonečným pásmem neudálostí a neděje, kdy stále čekáte na nějaký zvrat a on prostě nepřichází, respektive přijde v naprostém závěru. Sledování bylo pro mě zkrátka peklo. Nicméně když se tím vším prokoušete, nelze upřít, že to budování tísnivé atmosféry a psychologie ústředního tria dopadlo skvěle. Že ta oscarová nominace pro Carella a Ruffala je naprosto oprávněná, ale skvělý je i Tatum a zrovna tak chytne to beze slov narůstající dusno mezi všemi navzájem. Řekli byste nakonec bylo to zajímavé, ale ta cesta přes dvě hodiny ničeho, která nakonec nevyústí ani v opravdové finále, ta se nedá jen tak zapomenout... ()

GOREGASM

Chvíli to trvalo, ale nakonec vše zapadlo do stoprocentního zážitku. Bennett Miller přichází po Moneyballu s další adaptací sportovního snu, tentokrát ze světa amerického zápasníka s tváří vynikajícího Channinga Tatuma, kterému role Mark Schultze padla těsněji než Schultzův olympijský dres. Ale konec srandy, Foxcatcher je zatraceně vážné drama o snech, které se ne vždy vyvíjejí způsobem, jaký známe z mnoha jiných filmů. Miller velmi zkušeně míchá silná témata od neústupného amerického patriotismu, přes sportovní zarputilost, až po snahu získat uznání vlastní matky a jako hromosvod zde slouží americký milionář John du Pont, respektive Steve Carell chete-li :-). Carell je ve své roli na milimetr přesně umírněný, stejně jako celý Foxcatcher, který extravagantními emocemi neplýtvá (působivá exploze zmaru v hotelovém pokoji), naopak cítíte jak to v jednotlivých postavách bublá, ne-li vře. Miller dobře věděl proč obsazuje trojici Tatum, Carell, Ruffalo, protože tito tři pánové posunuli jeho režisérskou vizi na vrchol jeho dosavadní tvorby. Strhující výkon všech zúčastněných. 100% ()

Vladislava

Váhala jsem nad počtem hvězd při hodnocení. Chvílemi jako by se tvůrci neuměli dohodnout. Vidět však, že Channing Tatum umí hrát více než jen "hezounka", mě mile překvapilo. ()

Wargoo

Námet je to (bohužiaľ) skvelý, Ruffalovo dokonalé držanie tela a celkovo ako sa pohyboval bolo dotiahnuté do dokonalosti. Samozrejme Carell až nepríjemne skvelý a Tatum ukázal, že v nom čosi je. Najväčšia nevýhoda filmu je na sto percent jeho dĺžka, pričom niektoré (bolo ich požehnane) scény boli katastrofálne dlhé a nudné ! Takto iba 3*** za herecké trio a vykreslenie postáv. Skrátiť, a bolo by to za viac, verím že nie len u mňa. 61,928% ()

P.J.2

Pokud vás prostředí řeckořímských zápasů baví tak si přidejte hvezdičku, Hon na lišku chce tak moc oskara až muto ve výsledku podráží nohy. Tam kde měly být emoce je jedno velké nic, bohužel hrdinům ani nefandíte protože jsou jaksi taksi nezajímaví. Ovšem Steve Carell by si toho oskara zasloužil už jen za tu podobu. ()

Olík

ajajaj, dalo to ale fušku tuhle lišku čapnout.....a přitom ze startu to vypadalo na snadný lov. Cítil jsem sportovní nádech (to mám rád), viděl jsem bravurní představení pana herce Steve Carella (a nakonec i Channinga Tatuma), pochopil, že nepůjde o pouhou zápasnickou hříčku (v tom jsem se nemýlil).....ale najednou koukám, že rafičky na mých hodinkách kmitají jako pominuté, zatím co děj si to šine úplně jiným tempem. Hádám, že Bennett Miller ví proč se snaží diváka nadopovat sedativy (nakonec se mu to povedlo již v Capotem), ale podle mne tohle tlumení listopadovými barvami, šetrným krokem i slovem a celkově vším za mne působí spíše jako brzdič všeho, co doposavad nějakým způsobem fungovalo. Najednou se začnou v hluchým místech začnou ztrácet emoce, euforii střídá chlad a excelující protagonisté začnou nudit. Tohle mohl být zatraceně vynikající snímek, kdyby............. ()

FanKalEl

Plné 4 hviezdy, piatu som nedal kvôli veľmi úzkemu príbehu ale to že to má dve hodiny je podla mňa v poriadku. Sústredené pozeranie, sledovanie a spoznávanie postáv tu potrebovalo priestor. Je to malý, velký životopisný film so zaujímavou psychológiou postáv ktorý ale nemusí zaujať každého, no ja som tú jednoduchosť hltal; hlavne i herecké trio kde Carrel a Tatum podali famózne výkony ktoré som ešte u nich nevidel, plus Ruffalo to istil. (85%) ()

misbos

Už dlouho se mi nestalo, abych měl problém film dokoukat kvůli tomu, že je mi z hlavních postav doslova fyzicky zle. Carellova kreace je...totální. A za blbce mám každýho, kdo řekne nebo napíše, že Tatum je špatnej herec. Hovado s mozkem jako pomeranč, co si bez staršího bráchy ani neutře, potkalo hovado s oidipákem a hromadou peněz. Bitej je nakonec jedinej zodpovědnej a dospělej človek, kterej se v tom panoptiku najde, a je bitej právě proto, že je zodpovědnej, že není hovado. Jeden z NEJ filmů, co jsem kdy viděl, jen nevím, jestli budu mít dost sil podívat se na něj znova. ()

Kingjiri

Přídávám se k názoru, že životní příběh Marka Schultze nebyl zase natolik zajímavej, aby moh diváka pořádně zaujmout. Spíš mě zajímal podivín John du Pont, takže se klidně mohlo trochu odvyprávět, jak k penězům přišel a proč byl tak divnej (v rámci vyšetřování vraždy se určitě přišlo na spoustu věcí, který prosákly "ven"). Každopádně se Steve Carell blejsknul skvělym hereckym výkonem a je škoda, že nedostal víc prostoru, protože každá scéna s nim dokázala zaujmout. Scény bez něj však zaujaly jenom málo kdy a velice pomalý tempo vyprávění tomu vůbec nepomáhalo. Za Steva Carella a zvláštní atmosféru třetí slabší hvězda. ()

darkreider

Ten pocit keď je vám to vlastne všetko jedno a tešíte sa na koniec. K tomu sada scén, ktoré sa ani nesnažíte chápať. Na to koľko mojich obľúbených tvári sa tu zošlo je to velenuda. ()

Ondr@932

Zbytečně dlouhé a v podstatě i docela nudné životopisné drama, hůře zpracované, proto i nudilo. Jinak řečeno, dalo se to udělat kvalitněji. 55% ()

longercz

Tak tohle se mi vůbec nelíbilo. Film jsem shlédl jenom kvůli sportovní tématice, té je ale ve filmu poskrovnu. Hlavně se zde řeší strašně podivný vztah hlavních postav,v čele s očividně psychicky nemocným du Pontem (Steve Carell). Dále se film také odvíjí strašně pomalu, zápletka v podstatě chybí a tak jediné co se mi vcelku líbilo, byly slušné herecké výkony. ()

Torgal

Hereckým nomináciám sa vôbec nedivím, dokonca aj Channing zo seba vytlačil maximum a Carell bol creepy as fuck. Celý film bol vďaka nemu (a celkovo ťaživej atmosfére) dosť nepríjemný na sledovanie. Tým pádom sa k nemu nechcem nikdy vrátiť, ale musím uznať, že na Du Ponta tak ľahko nezabudnem. 6/10 ()

Biopler

Miller opäť precízne režíruje, tentoraz v pomalšom tempe a celkom nezvyklý príbeh s nečakaným koncom. Atmosféru vyšponoval hlavne vďaka skvelému Carellovi, ktorý celý čas pôsobil nečitateľne a on bol tým nehasnúcim knôtikom rozvláčneho filmu. Mimo neho ma potešil Mark Ruffalo, tentokrát v civilnej roli, veľmi uveriteľne zahral rozumného a rozvážneho jedinca. Čo vnímam ako mínus je, napriek dlhej stopáži, slabo vykreslený zvrat vo vzťahu Marka s Johnom a taktiež až príliš ľahké presvedčenie Davea k pripojeniu sa k tímu, ktorý to predtým vehementne odmietal. ()

ppospisil

"Titulky,konec,sláva! "Nechci to přehánět,ale téměř takhle jsem si vydechl.I přesto,že jsem neměl problém (jako ostatní) procítit postavy,tak mě to v některých částech úkrutně nudilo.Nemám nic proti ponurým dramatům,ale tahle šedivá deprese je pravděpodobně i na mě trošku moc.Pokud se takhle du Pont choval,tak skvělý výkon Carelle,ale na druhou stranu ty emoce tam prostě nebyli,zřejmě ani neměli být ale...nevím no.Tatum se sice do role hodil,ale s tím nevýrazným ksichtem to už přehnal,jeho bratr to byla jiná.Poslední půl hodina byla dost dobrá,ale to tenhle film u mě nezachrání,zklamání tedy téměř na celé čáře.Jak Carellovi tak Ruffalovi bych sošku dnes nepřál (Cumberbatch + Keaton).Lepších 60% /// Zajímavé komentáře: Malarkey (konec), Ant ()

balcazar

Som jemnejší, ako by som mal byť, takže sú z toho tri hviezdy v slabšom prevedení, platí však rovnica: priemerná športová rovina (nebola hlavným bodom) + priemerná dráma = priemerný film. Hoci úvodná scéna naznačuje, že sa film od začiatku nebude s ničím párať, bola to len jedna lastovička, ktorá leto nespravila a gradácia je v prvom rade slabšia, ako by mala byť, preto sa zdá byť aj dlhšia. V dráme nemusí byť nutne akcia, dialógy však musia vytvárať napätie, tu to bola v úvodnej hodine vyslovene nuda. Potom, keď sa charaktery začali vyjasňovať a vzťahy zauzlovať, to dostalo trochu spád. Steve Carell dobrý výkon, hoci by sa mu hodil ešte viac despotický a hlučnejší výkon, Channing Tatum miestami až príliš tichý a strachopudný. Film sa napriek tomu, že je podľa skutočnej udalosti, môže v postavách odchýliť tak, aby nezmenil ich pôvodné charaktery, či pohrať sa so scénami. Tu sa to vyslovene žiadalo. ()

GodKnows

Pre mňa sklamanie. Trio Carell, Tatum, Ruffalo nadpriemer. Ale celkovo to vo mne nezanechalo ani za mak emócií a bolo mi úplne jedno, čo sa deje na obrazovke. Možno tomu ešte niekedy dám šancu. ()

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

Tatum rodičem na plný úvazek

Tatum rodičem na plný úvazek

01.06.2015

Channing Tatum se hodně drží akčních filmů a komedií, ve Vedlejších účincích nebo Honu na lišku ale předvedl, že zvládne i dramatickou roli. Kde se bude o oscarovou nominaci rvát příště? Jeho zájem… (více)

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz

Filmy roku dle TOP uživatelů ČSFD.cz