Příběh mého syna

• Itálie Venuto al mondo (více)

Svobodná matka Gemma (Penélope Cruz) přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit. Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.Před lety se tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného města, Diego se rozhodl zůstat…Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky. (oficiální text distributora)

Nikol10

Na mně ten film zapůsobil přesně tak, jak si režisér přál. Nepřipadalo mi, že by režisér chtěl u nás vyvolat emoce násilnou formou, ba naopak, pěkně pomalým tempem gradoval až do samého finále. Finální rozuzlení perfektní. Emile Hirsch hrál skvěle a už dlouho mi nebyla postava tak blízká jako on. Penélope je Penélope, sázka téměř na jistotu, no mně odzbrojila Saadet Aksoy, jak vzhledově, tak postavou,kterou ztvárnila. ()

dzberry

Prokopat se předlouhými minutami k vcelku překvapivé pointě bolelo. Vydržet pomohla Penélope. Způsob vyprávění zadrhával, vrávoral, místy nudil a zdržoval, pozadí (či popředí) války nicmoc objevného nesdělovalo. Syn byl na facku. Spíše modrá nuda... ()

mauinka

V tomhle filmu je jedna scéna která mě dostala.Je v ní taková bezmoc, že mám při vzpomínce na ni, pořád svíravý pocit v žaludku. Za ni, o jednu hvězdu víc. ()

JK77

filmy s Emile Hirschom ja mozem a ani v tomto ma nesklamal a aj Penelope je super. Obcas to mohlo byt trosku blaznivejsie, sak film sa odohraval na Balkane. ()

shade000

Najprv som chcel dať len 4, no v 72 minúte začal hrať Max Richter svoju tajomnú skladbu Sarajevo a bolo to na jasných 5 ()

RedEagleSK

Tož Gemma která více připomína anorektickou cikánku než li Italku (a to nejen svým odstínem ale také inteligencí a chováním) se zamiluje do podprůměrně vypadajicího a zcela tuctově vyhlížejicího Diega, který má pro změnu IQ jako mořská řasa po ztroskotání ropného tankeru. Vzhledem k tomu že Diego moc neumí mrdat a jde mu to jako když mu to nejde, a raději se věnuje fotoaparátu než li kundě svý přítelkyně, tož kurňa né a né Gemmu naprcat. Gemma následně vyteče jako stará práčka a několikrát potratí rozum i děcko, což vyustí v zjištění že oba inkriminovaní jedinci již nadále nebudou rozšiřovat svúj domrdanej genofond. Kdyby film v tomhle okamžiku skončil, byl bych velice potěšen že jsem po dlouhé době viděl romantický film se štastným koncem. Peripetie dvou debilů ale pokračují tím, že si chtějí adoptovat panchartíka, bohužel nebo bohudík ale kvůli své nevinné feťácké a narkomanské minulosti jim to není dovoleno. Když se rozhodnou že Diegovo děcko odnosí náhradní šlápota, logicky jako Srbové se rozhodnou pro moslimskou Bosenskou prostitutku, dyť to dá rozum ne ? Ta je ale oježděná jako staré koleje v Mrdákově nedaleko Horního Sračkova, a tak Diego neschopen erekce zaleze do skříně odkud se role oplodnění namísto něj zhostí banda Srbů. Nenadále ve skrytu duše jsem si posteskl, proč takové štestí jako Asku nemůže potkat mě, chodil bych ješte rok vyklepanej jako řizek s čvachtající prdelí a blaženým úsměvem na ksichtu... Moslimka Aska která do té doby byla ve filmu zobrazována ač už chováním nebo svým stylem oblékání jako ta nejposlednější nadržená šlápota která má piču jak bufalo bill patrontašku, je po tomhle grupáči najednou vykreslována ve filmu jako naprostá světice která ani neví jak stáhnout předkožku obřezanému židovi. Když výsledek neplánovaného grupáče přijede na svět, ujímá se ho Gemma, čorkne ho a zdrhne do piče. Jak lze očekávat z dítěte vyroste naprostý hovado které navíc vypadá jako nefalšovanej Arabáč, což jeho máti před tazately odůvodňuje tvrzením že je to Ital jako řemen. Film, jak je již tomu ve filmech o Sarajevu zvykem, vyobrazuje Srby jako ty zlé, a moslimy jako nevinné dobráky kterým by jste v klidu zvěřili i svou neplnoletou dceru nepo plnoletého homosexuálního synka. Ke konci je již film nechtěně směšnej a jsem hodně rád že navzdory otevřenému konci jsme nebyli obštastněni pokračováním, jinak by mne už fakt jeblo jak Diega, který je na konci filmu vyřízenej jak cikánová žádost o sociální dávky. ()

ni.na29

Druhá polovina filmu naprosto stírá úvodní stereotypní ódu na lásku a před námi se tak otevírá nádherný opus emocionálního vyčerpání. Časové prolínání děje není samozřejmě žádnou novinkou, nicméně v tomto snímku jej hodnotím jako velmi poutavou a dobře zpracovanou techniku umožňující divákovi zachytit naservírovaný příběh krůček po krůčku. Historická rekonstrukce válkou zničeného Sarajeva, na které jsme my Evropané možná příliš rychle zapoměli, je také docela vkusně a věrohodně vylíčena, a co se týče hereckých výkonů, zde spatřuji největší devízu snímku, a to nejen díky fantastické Cruzové a Hirschovi, ale také díky skvělému hereckému partu Adnana, jemuž role skutečně sedla. Soundtrack netřeba komentovat, jen nechat působit...Další do sbírky:-) ()

Bolek82

Neskutecny film, kazdy zaber je nadherny obraz doplneny prekrasnou hudbou, ac film hraje na city nekdy az presprilis, nejak mi to nevadilo, proste to tam patri. City srsi na vsechny strany a clovek kouka s otevrenou pusou. Proste skutecny obraz lasky, kterou na zacatku vychutnavame plnymi dousky a po par letech jsou to jen prazdna slova. Chvilku se smejete a za chvili si utirate slzy. Prostrihy minulost vs. pritomnost jsou s obdivem zakomponovane, tak ze se clovek neztrati. Neco tak nezapomenutelneho jsem dlouho nevidel. PS: Penelope je uzasna jak dvacetileta, tak petactyricetileta (sakra jak vlastne vyvada veskutecnosti ;-) ) Saadet Aksoy je strasne moc podobna Olivii Wilde. ()

Orhalmi

Opravdu silný příběh na pozadí války v Bosně. Výtečná Penelope a velmi dobrý výkoin i ostatních - Hirsch... Škoda, nebo možná naštěstí se tomuto filmu nevěnovalo víc pozornosti. PRo mně určitě lepší film než Whistleblower s Rachel Weisz, který měl víc nominací a vítězství na filmových festivalech. ()

Blazis34

Film to nebyl vůbec špatný, jen mě lehce zmátla režie a střih, která mě vodila jinam, než nakonec děj byl. Ale asi to byl záměr lehce diváka mystifikovat a v závěru vše uvést na pravou míru. Výhradu mám takovou, že tam na mě bylo málo akce a moc dialogů, jinak kvalitní film. ()

lobo87

Európska produkcia ma niekedy dokáže nadchnúť, inokedy zasa dosť sklamať. Tu bolo prísľubom už herecké obsadenie. Penélope si strihla všetky svoje vekové role s gráciou a eleganciou. Hirsch jej dobre sekundoval a nestratili sa ani ďalšie postavy (Furlan). Chvíľami som mal pochybnosti, aby pointa filmu nevyznela do stratena, ale Castellitto to pekne uhral. Jeden z najlepších európskych filmov za posledné roky... 75% ()

blondboss

Veľmi zaujímavý film s precíznym dejom a absolútne úžasnou hudbou od Cruza. Penelope Cruz úžasná a musím uznať, že Castellitto zahral na tú správnu citovú strunu, vďaka ktorej je tento film výnimočný a zaujímavo natočený. Bolo tam pár miest, kedy som sa nudil, ale celkový dojem bol skvelý. 80 % ()

solisoli

Vojnou poznačený príbeh, nie najšťastnejšie v pozliepaných scénach, podstatne oddialené od zmyselnosti. Asi producenti pozabudli, že práve v Bosne a Hercegovine vojnu niečo predchádzalo. To akosi ušlo scenáru pozornosti, práve u intelektuálnej spoločenskej vrstvy , ktorá to mala vnímať emotívne najviac. Toto nepreukázané svedectvo bolo fuč. Ešte, že tam poskakoval Diego. No a nakoniec po mnohých rokoch sa navzájom zišli oživiť fakty. Kde boli dovtedy. Na mesiaci? No čo už, je to za nami a všetko načasovane, objasnené. ()

Renswo

Príbeh môjho syna ,film ktorý je hlboko dojímavy a vysoko emotívny.Laska ,vojna a reálny pohľad ku ktorým došlo v Bosne na začiatku 90.rokov.Penelope Cruz je v hlavnej úlohe a stvárňuje ženu,ktorá pripomína svoju minulú lásku a udalosti,ktoré sa odohrali počas bosnianskeho konfliktu.Film plynulo prepína medzi retrospektívou a prítomnosťou ktorý je romantický aj pútavý,ale predovšetkým má na diváka hlboký emocionálny dopad. Konečne môžeme vidieť takú skutočnú lásku , komplikovanú s problémami a život ľudí ktorí dokážu obetovať svoj život pre iných . ()

TheAuthor

Z filmu jsem měl na jeho začátku rozporuné pocity, lecco se mi místy dramaturgicky nezdálo, některé postavy se mi zdály málo vykreslené, příběh zprvu trochu povrchní než mě vtáhl do své doby a tak dál. Nicméně pomalu nabíral na intenzitě a systemicky nakonec vše zapadlo do sebe. Má svoji pozvolně stoupající melodii, která možná není tak výbušná, jako třeba v Incendies, ale nakonec rozproudí krev v žilách a spoustu otázek o lidském životě, různých tvářích lásky, rodiných spletenců, tabu a nepředvídatelných osudů. Venuto al mondo je film, který dýchá vlastním životem, film, který má svého Ducha. 4,6 ()

bmolko

Dalsi silny pribeh na tema o tom, ze je nezbytne celit a prijmout svou minulost. Hudba, kamera a herecka kreace Penelope Cruz ma rozhodne mandat na vtazeni divaka do pribehu, ktery je zpocatku vypraven zbytecne podrobne, nicmene stridani se dvou ruznych casovych rovin funguje. Sarajevo tehdy a ted, Gemma tehdy a ted. Jen mi trochu chybela psychologicka vykreslenost postav, hlavne Diega..Ale zazitek z filmu urcite vyda na 4 hvezdy. ()

ludovit14

Príbeh môjho syna,nie je síce dokonalý ale za to veľmi pôsobivý.Režisér Sergio Castellitto natočil skôr pôsobivú drámu, ktorej síce do dokonalosti veľa chýba, ale na druhej strane sa nikto pri ňom nebude,,extra’’nudiť.FILMU najviac škodí minutáž,a tým pádom sa tu všetko zbytočné naťahuje-a tým pádom vzniká pomalé TEMPO s viacerými hluchými scénkami a dialógmi.A tým pádom nás príbeh,nedokáže poriadne vtiahnuť do deja filmu.HOD:76%.Emile Hirsch,nie je síce zlý herec-ale Penélope Cruz sa vôbec nehodil. PS:/pre mňa je najkrajšie slovo,,TENIS’’/. ()