Příběh mého syna

• Itálie Venuto al mondo (více)

Svobodná matka Gemma (Penélope Cruz) přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli kvůli bosensko-srbské válce opustit. Gemma se tak vrací do míst, která v ní probouzejí dávné vzpomínky.Před lety se tu zamilovala do Diega (Emile Hirsch), Pietrova otce. Tehdy zoufale toužili po dítěti, Gemmě se však nedařilo otěhotnět. Společně našli řešení, kterého Gemma poté trpce litovala. Když prchala z obléhaného města, Diego se rozhodl zůstat…Nyní na Gemmu čeká minulost, která ji postaví tváří v tvář ztrátě milovaného manžela, ale také poznání síly lásky. (oficiální text distributora)

Stuck

Již dlouho mě tak něco nedostalo jako Příběh mého syna. Drama, které realisticky zobrazuje válku a příběhy v ní. Skvělé herecké výkony, obraz i hudba. ()

kolodej1

každopádně se jedná o velmi silný příběh s krásně vygradovaným závěrem. Co bych ovšem filmu vytknul, to je příliš rozvláčný úvod, který si vyžaduje dost trpělivosti, ale za tu trpělivost je pak člověk nakonec odměněn. Velmi povedená je podle mě kamera, výtvarná stránka filmu a také zvolená muzika výborně podtrhuje atmosféru. Trochu mě rušil zvrat v chování DIega, který nebyl logický. Sice pak bylo vysvětleno, proč se začal chovat tak divně, nicméně způsob vyprávění, kdy autor nechá viset ve vzduchu otazníky proč??? a až se zpožděním dodá vysvětlení, mi tady moc nesedlo. Naopak jsem pěkných pár minut zůstával v přesvědčení, že se ve scénáři něco nepovedlo. Celkově ovšem hodnotím vysoko ()

bonovox

Silná dráma na pozadí nezmyselnej vojny v bývalej Juhoslávii. Penelope dokazuje, že v európskych projektoch hrá oveľa lepšie ako v Hollywoode. Vrele všetkým odporúčam. ()

rigby

Příjemný film se zajímavou zápletkou. Scénář je opravdu povedený. Jen škoda, že výsledek je až moc uhlazený, trocha větší hloubky a špinavé reality by dílu prospěla. Ale určitě stojí za to ho shlédnout. ()

lyzbeth

Mě se to dotklo. Asi proto, že jsem matka (otcové prominou). Zajímavý film, který bych se nebála vidět znovu. Výborné herecké výkony i styl, kterým je film natočený. Za mě 90%. ()

werxix

4* za příběh zasazený do Jugoslávského konfliktu, který je velice silný a emotivní. Vyprávění by však mohlo plynout svižněji. ()

Ironhead

Nebylo to celé špatně, ale přibližně střední část, kdy si dva hlavní hrdinové létají z Itálie, znuděni přepychem a dekadencí do obleženého Sarajeva, jako na dovolenou, mě trochu iritovala. Aneb přiletět někam, kde není téměř co jíst a například místní starý profesor se raději nechá dobrovolně venku zastřelit sniperem, než aby ujídal z toho mála, co místní mají, je trochu zvláštní. Také Penélope mě v té roli moc neseděla a párkrát mě vyloženě vadil její herecký projev, v kontrastu s ní je ale zbytek hereckého obsazení perfektní. Potom scéna se synem, který ji velmi nevybíravě vyčítá, že nemůže být v létě s kamarády na Sardinii u moře... tma byl on na pár facek (možná hůř). A nakonec scéna úmrtí "hlavního hrdiny" byla také maličko divná a určitě to šlo podat/prodat lépe. Nicméně celkově to opravdu není špatný film a za minimálně jedno shlédnutí určitě stojí. ()

PTuranyi

Na pozadí návratu Talianky Gemmy so synom Pietrom do Sarajeva vyrozprávaný silný príbeh obkľúčenia Sarajeva, ktorý sa vlastne odohráva len ako kulisa komplikovaného príbehu jej syna. Gemma totiž prišla do Sarajeva ako študentka a našla tu svoju lásku. Túžila po dieťati ale to jej nebolo dopriate. Rozohráva sa tu komplikovaná spleť vzťahov a udalostí na konci ktorých opúšťa Gemma obliehané Sarajevo so synom v náručí. Scenár tajnostkársky rozpletá toto klbko postupne v sérii retrospektívnych útržkov, aby si nechal prekvapenie na záver. Produkcia je kvalitná a kvalitné herecké výkony sú nevyhnutnou súčasťou, v ktorej je Penélope Cruz tá najdôležitejšia. ()

Dvojirakri

Snímek na můj vkus příliš italský a málo balkánský - hodně a vášnivě se debatuje a miluje, ale málo uvažuje, když už dojde na násilí tak je to zase obráceně, prostě režie není úplně dobře zvládnutá. Možná že pod taktovkou takového Danise Tanoviće by vzniklo mnohem lépe vstřebatelné dílo, takto jde opravdu jen o vztahovku okořeněnou troškou války... Zajímavý komentář: Matty ()

ivanlaris

Veľmi pekný a silný príbeh. Trochu nadpriemerná minutáž, ale vzhľadom na obšírnosť deja a jeho obrovský časový úsek v pohode. Určite nie europudink, či ako sa to tu niekto vyjadril. Keby to točili Američania, nebola by to asi takáto kvalita. 90% teda 4*. Odporúčam. ()

dejavu26

Po dlouhé době nádherný film, který mne silou lidskosti a příběhem zcela dostal. Zbytečné ho rozpitvávat, vše dokonale sedlo do děje a bylo skvělé jako celek. Navedlo mne to na spoustu úvah a vzpomínek na lidi, z nichž někteří odešli dobrovolně ze života nebo žijí jako zlomené stíny. Na které osud naložil víc, než unesli a se svou ránou se někdy pokoušeli marně srovnat dlouhá léta. Jako by hrůza, kterou jim provedli jiní lidé a kterou si nezasloužili, se stala zároveň jejich cejchem a cenovkou nebo osudem, který jim předurčil, že nemají žádnou cenu. A o tom, že pod maskou klauna se někdy skrývá ten nejhlubší smutek. Nebo o tom, jak tenká je hranice mezi hrdinou a poserou a že někdy rozhoduje pouze síla okamžiku. Moc díky za tenhle počin. ()

montel

Gemma (Penélope Cruz) se v Sarajevu zamiluje do Diega (Emile Hirsch) se kterým se zoufale snaží počít dítě. Gemma však zjistí, že je neplodná a ani úřady k nim nejsou benevolentní když se pokusí o adopci. Oba tak napadne poslední avšak velmi zoufalé řešení. Na prahu srbsko-bosenské války je čeká životní rozhodnutí...Krásný příběh, který zamrazí a zároveň pohladí na lidské duši, doplněné skvělými hereckými výkony i hudbou. 65% ()

klaranapoli

Wow. Naprosto strhující film. Srdce mi bušilo od začátku až do samotného konce. Skvělej Emile Hirsch, poslední dobou se mu velmi daří a nestárnouci Penelope. Skvělá dvojka, skvělej film, skvělej děj. ()

Lenny76

Silný příběh. Již dlouho mě nic takhle nedostalo. Ač občas trošku zdlouhavé pasáže i přesto se mi to moc líbilo. ()

chlievik

Som spokojný s týmto filmom. Vždy sa dajú nájsť chyby a detaily, ktoré by sa dali vytknúť, ale v tomto prípade vypnem kritickú myseľ, a zostanem romantickým, uvedomujem si krásu tej myšlienky, ženy mať dieťa, hoc splodené zo znásilnenia vo vojne, ale aj taký je život, ak nejaká matka chce dieťa, a ak sa nejaká matka dokáže v prospech lásky k žene a ženstvu a lásky k synovi, ktorého nevychovala, vzdať potreby vlastniť vlastný plod. Celý čas som hádal, aká bude pointa a nebol som ďaleko :) ale presne som sa netrafil. Penelope Cruz bola veľmi krásna, Emile Hirsch menej sympatickým, ale aj tak, láska nech nepozná sympatie podľa mojej subjektívnej stupnice, nech je to tak, ako to je. Hirsch nemal v tomto filme pravú emočnú hladinu mojej formy, tej ktorú mám rád, ale akceptujem ju. Vtesnanie deja do situácie bývalej Juhoslávie je premňa vhodné, keďže som sa dosť informoval o vojne v Sarajeve, o obliehaní toho mesta, v čase keď ja som v meste chodil v teenage veku na kávičku, niekde pár sto kilákov sa hromadne vraždilo. Som z toho dnes šokovaný, vtedy som nedokázal chápať skutočnú vážnosť situácie, jednoducho mladý človek to buď musí prežiť sám, alebo proste neempatický nič dostatočne nepochopí. Dnes sa mi preto javia vojny, ktoré sa dejú dnes alebo v nedávnej minulosti, ako šok, ktorý si nedokážem spracovať tak, aby som neodišiel od sledovania filmu neznepokojený. Ešte Stingova pieseňa konci a bol by to vynikajúci film s 5*, ale aj tak dostane 5 :)) Videl som ho s milovanou frajerkou, a na jej pokyn, takže po protekcii v rámci riťolezectva lásky, to dostane 5 bodov :))) ()

Naby

Zajimavy pribeh spojujici minimalne 2 pribehy. Osobne se mi libila originalita celeho filmu a ruzne dejove zvraty a prekvapeni. Film mohl byt i kratsi, ale nenudil. Pro romaticke duse kterym nevadi i prostredi valky co maji radi origilani pribehy urcite k doporuceni. Celkem 3,8* ()

lubica1995

Nedajte sa odradiť nepútavým príbehom takmer do polovice. Až do posledných minút som s úžasom potom sedela pri televízore. Uvedomujem si, že bolo zámerom, aby ten príbeh bol práve takto rozpovedaný a preto má Päť hviezd. ()

Mrdada

proc jen dve .zpusob vypraveni se mi nelibil a navic nektere sceny jsem hercum neveril a nechapal jsen je trba kdyz syn serve matku ze ma spinave nohy a nebo kluk hraje fotbal a strejda ho stale nuti vatavat a hrat a pritom on nechce a stale hraje ()