La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Big Bear

Spíše než o horor se jedná o thriller. To označené horor dokonce v mém případě snímku lehce uškodilo, protože když jsem v zamlženém zrcadle poprvé zahlédl obrys zmizelé přítelkyně Adriana, znechuceně jsem si odplivl. Takovýchto lekaček podbarvených nějakým děsivým tónem se dnes už asi nikdo nelekne. Stejně tak zničehonic se rozvlnící hladiny napuštěné vany. Jenže ono to není tak jak se na první pohled zdá. Jak snímek pokračoval, začal jsem je s čím dál větším zaujetím sledovat. Nechci zde spoilerovat a proto je zde nutno s komentářem skončit. Zápletkou jsem byl velmi mile překvapen, ale závěr jsem odhadl stejně jako většina zde komentujících ve 2/3 snímku. Ačkoliv námět byl originální, kdesi v hloubi jsem cítil, že už to tu někde někdy bylo... Trochu mi to připomnělo knihu Daltona Trumbo - Johny si vzal pušku. Dávám tři poctivé konzervy uleželého lunchmeatu. * * * ()

sniper18

Je to vydarený mierne mysteriózne ladený thriller. Má celkom dobrý príbeh o úspešnom dirigentovi, ktorého opustí priateľka a tak si rýchlo nájde náhradu, peknú čašníčku, ktorá sa do neho zamiluje a rovno aj k nemu nasťahuje. Lenže v dome sa deje niečo podivné a tak si ona začne uvedomovať, že musí zistiť, čo sa v skutočnosti stalo s jeho bývalou priateľkou. So spracovaním som veľmi spokojný, spočiatku to vyzerá, ako klasický predstaviteľ tohto žánru, ktorý tu už bol mnohokrát, síce to prakticky celú prvú polovicu pôsobí až príliš civilne, film sa venuje obzvlášť hlavnej dvojici a len občas sa objaví aj niečo aspoň trochu tajomné, ale nenudil som sa ani tu, za čo môže asi hlavne veľmi príjemná postava čašníčky. Ale v polovici film získa skvelý zvrat, ktorý všetky predchádzajúce udalosti ukáže v úplne inom pohľade, čo mám veľmi rád a toto ma veľmi bavilo. Získala si ma hlavne skvelá scéna komunikácie. Ale spokojný som aj so záverom, síce sa časom dal očakávať, ale presne niečo takéto som aj chcel. O hororových scénach sa až tak moc hovoriť nedá, ani ich tu moc nie je, ale aj tých pár ma bavilo, hlavne scéna vo vani a film má občas aj celkom slušnú atmosféru. Herecké obsadenie sa mi páči, krásna Martina García, ktorá tento film veľmi spríjemnila, sympatická postava dirigenta, aj keď som polovicu filmu nevedel, čo si mám o ňom myslieť, ale bavilo ma aj tých pár zvyšných postáv. Réžia a technická stránka sú vydarené, Španielom tento žáner v poslednej dobe ide veľmi dobre a to vidno aj v tomto prípade. O tomto filme som vopred prakticky nič nevedel, ale žáner, krajina pôvodu a dobré hodnotenie ma jasne presvedčilo, že sa to oplatí a urobil som dobre, aspoň som si mohol užiť skvelý zvrat v strede filmu a bavil som sa nadmieru dobre. 78% ()

darkrobyk

Kdo jinému jámu kopá a za blbost se platí - hned dvakrát! Děvkař a zhrzené milenky. Chlap je nesympatický, ženy nechaly své hlavní zbraně doma. Ale nechšť, kdyby byl příběh opravdu takový, jak jsem si dle komentářů myslel. Horror ani omylem a thriller? A kde je prosím ono napětí? Mohlo by to být pěkné drama, ale není. To uměli režiséři francouzské nové vlny, Italové, Bergman, ale i Herz či Kachyňa. Asi jsem se naladil na jiný film a současně se těšil, co mí oblíbení Španělé předvedou...nu, tak tohle už si opravdu nepustím. A kdyby bývali všichni zhebli, bylo by mi to jedno... ()

*CARNIFEX*

Film je dokonalým vyobrazením toho čo mi chlapi už dávno vieme. A to je "fakt", že ženská blbosť nepozná hranice. Čo je aj jediným "hororovým" motívom, lebo tento film z hororom nemal spoločné absolútne nič. Len vďaka originalite príbehu a samotnému záveru, udeľujem tri hviezdy. Samotný snímok ma totiž dosť nudil. Až na pár momentov, bol úplne bez napätia - 65%. ()

verbal

Jeden se sice k tomu musí prokousat čtyřiceti minutami zasrané, červené knihovny, ale poté mu kartely neservírují na stříbrném podnose luxusní lajnu originálního matroše, ze které mu příjemným překvapením zduří sliznice. Čerstvý, neotřelý závan z kokainových polí, který ukazuje, že k ukojení bohatě stačí dvě ploché cigošky a jeden slizký dirigent. ()

• Natáčanie tohto filmu prebiehalo v kolumbijskej metropole Bogota a katalánskej Barcelone. (MikaelSVK)
  • Filmové jméno hlavní hrdinky Belén (Clara Lago) v překladu ze španělštiny znamená "betlém", případně lze jméno v návaznosti na filmovou skutečnost přeložit jako "šlamastyka" či "potíž". (herr_carter)
  • Svastika na nacistické uniformě ve skříni je převrácená. (BlackJoanna)