La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Zuzatornik

Bylo to dobrý, ale ty dvě mě celou dobu tak vys..., jak už dlouhou dobu žádný hlavní postavy ne. Na postavy se hodily, ale jejich chování už od začátku postrádalo jakoukoliv logiku. ()

M1R3K

Španělský dirigent dostane nabídku práce v Kolumbii, kam se proto přestěhuje se svojí přítelkyní. Ta jej ovšem po určité době začne podezřívat z nevěry s jednou členkou orchestru. Poté mu nahraje vzkaz, že jej opouští, aby zjistila, jak se zachová. Zde však začne boj o její život... ()

pivomamrad

Slušný a hlavně nevšední thriller, kde platí heslo - za málo peněz hodně muziky.Většina děje se vpodstatě odehrává u dvou zrcadel, ze kterých vychází podivné zvuky. Co se za nimy skrývá? Je tam duch či něco jiného? Neprozradím:-) Sice závěr je víc než jasný, ale jinak se to ani zakončit nedalo.... Divákovi až mrazí, čeho všechno jsou ženy schopné udělat pro to, aby jejich vysněný chlap zůstal jenom s nimy a jiná mu ho nepřebrala.... V pravém slova smyslu jdou i přes mrtvoly :-D ()

george16

Když se v posledních letech nějaký hororový thriller opravdu vydaří, tak už pro mě není překvapení, že to je díky podílu španělské kinematografie. Vynikající scénář, akorát první půl hodinky musíte vydržet příběh ala rosamunda pilcher, kdy chudá servírka potká bohatého prince. No naštěstí to s tou láskou není až tak žhavé. Ale pak už se to dobře rozvíjí a hezky vás to vtáhne do děje a určitě si představíte jak takový člověk musí trpět... a dál už nechci spoilovat.. Jinak tomu herci jsem i docela záviděl, že tam měl takové hezké erotické scény se dvouma latino kočkama a hlavně Fabiana !!! (i když tedy se slabou výbavou)... ()

toomm

Zprvu se La Cara oculta jeví jako klasická španělská duchařina. Není tomu ale tak. Je to vskutku zajímavý a na ústřední myšlenku relativně originální thriller s momenty, ze kterých zamrazí v zádech. Ač se zdá, že kvůli obsahu by měl film nudit, není tomu tak a poměrně rychle uteče. Trošku zamrzí absence něčeho nečekaného či výrazně zapamatovatelného. K mému štěstí jsem před filmem nezhlédl trailer, který je jeden velký spoiler. A i proto příjemných 80% ()

markettka

Hustokrutý a opravdu děsivý.. Super konec (žádný výlevy), perfektní zápletka a beznaděj - ta dokáže vyděsit ze všeho nejvíc... ()

Cechyno4

Španělé čím dál více, točí horory soustředěné na děj. Žádné strašení a lekačky, ale výborně zvládnutý příběh. V tomto případě tomu není jinak. Propracovanost příběhu a bezmoc hlavní hrdinky, to vše je zvládnuto bravůrně. I když jsem měl trochu dilema jak tento film ohodnotit(protože mi přijde, že má blíž spíše k dramatu, než k označení horor) musím dát čtyři hvězdičky. Ale jak podotýkám - je to za příběh. Takže kdo chce nějaké velké strašení, ať se raději poohlídne jinde. Ale tohle stojí také za shlédnutí :) ()

FREEWHEELER

La Cara oculta je sopel na rukáve. Ani nie tak vyprávačstvom, ale tým, že v španielsku si naivne myslia, že na primitívnom scenári s (trochu) originálnou pointou (a teraz rozmýšľam, či je to tá v polke filmu alebo tá, ktorú som nezachytil) vystavajú vesmírne (čítaj vermírňe) blasfemické drama so strhujúcim napätím. A možno je práve za tým to čaro, že som po skončení filmu rozmýšľal nad tým, že či sa myšlienka skrýva v ženskej hlave alebo lone - ja som si napríklad Belen ani nestihol obľúbiť, vôbec nestihol spoznať, a tak mi nezostáva nič iné, len krútiť hlavou nad jej "inteligenciou". Pozor, pri Fabiane tá istá pieseň. A film príbeh nemal, takže to plátno prázdne nie je veru zábava. Aspoň mne to prišlo jak celá večnosť. Moment, a horor? Hodnotím veľkosťou košíkov. PS. aneb Možný SPOILER: /*A/ Trailer som nevidel, o čo ide? /*B/ Moment, a thrilľer? ()

smith22

Co na to říkám? PERFEKTNÍ!!! - žánr bych upravil spíše jen na Thriller.HOROR spíše ne! Začátek velice nenápadný ale nikoliv nudný.Jeden povedený nápad, který rozhýbe celý film na plné obrátky a který je vlastně základním kamenem celého příběhu.Naprosto skvěle krůček po krůčku vybudovaná atmosféra.Herci taky výborně – celý trojúhelník hral výborně a všichni tři měli obrovské charisma, které vyzařovalo tím správným směrem – a to k divákovi.Hudba taky velmi vkusně vybraná.Prakticky nemám co bych vytknul – a to se abych pravdu řekl mně moc nestává.Možná konec – já jsem na ty VYSVĚTLENÉ/VY­JASNĚNÉ konce a rád bych vždy věděl jak to dopadlo :-) – Ale ne, teď vážně – nechme to tak – Tento typ konce byl taky super.V tomto případě budu rád ctít autorovo zakončení. U takového filmu nemusím nad plným počtem vůbec váhat.Nevidím důvod proč se držet zpátky jako ostatní zde a dát jen 4*.Vždycky rád ocením kvalitní film - "neamerického" původu. ()

maniacxl

On je dirigent a možná kurevník,ona ho miluje,ale jeho flirtování s o mnoho hnusnější houslistkou jí už nějak nebaví.A tak když jí bývalá obyvatelka jejich domu ukáže tajný úkryt,kam se může na čas uklidit a tím tak trochu postrašit oného dirigenta,zdá se,že to je dobrej nápad na záchranu jejich vztahu.No jo,ale teď přichází na řadu to ale.....Vlézt do tajnýho úkrytu v baráku,kde sice vy všechno vidíte a slyšíte přes kurevsky tvrzená zrcadla,co se tam děje,jenže kde vás taky naopak nikdo neslyší a nevidí.Zapomenout si tedy klíče,které jsou zřejmně jedinou cestou,jak se dostat z téhle srandičky ven,nebylo dvakrát rozumné.A pak že Španělé nemají smysl pro humor!Nebýt toho utahaného začátku a nedopilovaného konce,mohl to být výjimečný počin.Španělky ač s malýma kozičkama jsou dobrý nejen v posteli,ale umí i slušně hrát.Nápad fakt dobrej,palec nahoru jednoznačně.65% ()

Lucretat

Brilantní snímek, který by vás neměl svou první polovinou odradit. Velké plus za originální příběh (i když malinko předvídatelný) a skvělou hudbu. Jen houšť! ()

g3rtrud

8/10. NEPOZERAŤ TRAILER! Nechápem čo viedlo tvorcov traileru k takému megaspoileru. Samotný film má skvelú atmosféru a keby koniec neostal tak trochu otvorený, tak rozmýšlam nad 5*. ()

amundseen

Ak by sa tvorcovia nedržali tak úpenlivo hollywoodskej sračko-schémy, mohla to byť chuťovka, takto len lepší premier. Inak odkedy vedia herečky z telenoviel podať taký výkon? Herecký myslím... ()

darebacek

Jeden z nejlepšícdh snímků, co jsem kdy viděl, podle jména jsem si myslel, že to bude něco o vymítání nebo tak, protože toto téma mám ve filmech strašně rád. Jednalo se o romantický příběh, panu dirigentovi se ztratila přítelkyně a zanechá mu video, že na něj kašle, ohrabe se z toho a začne si s jinou, policie mezitím pátrá, ve filmu se ale vracíme k lásce předchozí zpět a majitelka domu jí něco doporučí a tím mrazivý příběh začíná, nepokuste se hlavně vžít do role hlavní hrdinky za..........zamrazí vás, ale zamrazí vás i tak. 100 % ()

zuzza11

Originální nápad... ale po druhé bych to vidět nemusela... co se týká komentářů k ňadrům, tak si myslím, že to bylo určitě lepší jak americké plastické dudy, které by byly přes celý objektiv :D... Taková trapárnička, na kterou zapomenu za pár dní... nechápu, že to má tolik %. ()

zdeci

Ta čmoudka, co se tam ládovala těma esesáckejma šlichtama, byla velice líbezná! A kupodivu - evidentně po nich ani moc nestrádala. ()

Cyberboy

Zajímavá záležitost, která ze začátku působí jako béčková lovestory, ale vytrvalým odkryje tajemně úchylné drama s hororovým nádechem. Stojí za to vydržet a nenechat se odradit první půhodinou, která pouze zasazuje věci do souvislostí. Díky atraktivnímu obsazení by to neměl být problém. Odměnou je solidní finále s otevřenou interpretací. (7/10) ()

Schmitke69

V první půlce lehce ubrat a v té druhé přidat, oceňuju novátorskej scénář (až na lehko předvídatelnej závěr). Ve svém žánru je to pecka, ale na 5* to není, to slabý "flow" na začátku tomu prostě ubírá (SPOILER: při prvním záběru na průhledné zrdcadlo za nímž stojí "hororově vyhlížející" Belen jsem se začal strašně bát že to sklouzne k béčkovýmu hororu čemuž nasvědčovala i "lekavost" v první půli), mysteriozní žánr mám rád bohužel ho tady moc nebylo ale díky aspon za ten trošek.... Španělská produkce je viditelná a jak to v poslední době bývá zvykem - není špatná. Celkově 7/10 ()