La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

Gaaron

Blbá, blbější a nejblbější, aneb když jsou postavy tak nemístně stupidní, že je vlastně jedno, jak se režisér snaží. ()

campix

[spoiler alert] La cara Oculta je dalším úspěšným zástupcem proslulé španělské mysteriozně dramatické tvorby. A jaké bylo moje překvapení, když jsem i podle názvu čekal okultní záležitost plnou duchů a hmatatelného napětí. Napětí jsem zde našel, ale duchy nikoliv. A rozhodně nemohu říci, že by to bylo nějak na škodu. Začátek filmu naprosto vyznívá jako béčkový okultní horor (chvilkami až příliš béčkový). Následný twist, ale vše otočí vzhůru nohama. Musím tvůrcům pochválit nápad i jeho finální realizaci. Žánrovka plná napětí přesně tak, jak má být. ()

papaJA21

Po velmi dlouhé době zajímavý psychologický hororově laděný film. Moc se mi líbil dům ve kterém se natáčelo, pokud byste někdo věděl co je to za vilu, prosím napište. ()

FAITH.BABE

Milujete naprosto překvapivé zvraty ve filmu, kde si celou dobu myslíte jak dobře víte ,,vo co gou'', ale ve finále dostanete od filmu facku přes celou držku, co vás totálně vyvede z omylu? Máte slabší žaludek? Nedělají vám vyraždovačky dobře a přeci jste rádi napjatí a bojíte se? Jdětě do toho! Jasná pětihvěžda za takovouhle ,,tajuplňárnu''. ()

Iwus.ka

Pravda, ze začátku téměř pojdete nudou. Maestra Adriana opustí jeho milovaná Belen a jej nenapadne nic jiného, než se vožrat a prošukat do nového vztahu s žehlícím prknem, Fabianou. Vše ale není tak, jak se zprvu zdálo a flashback nám vše náležitě osvětlí. Pak teprve začne to pravé napětí a vy budete nervozní, jak to bude dál nebo jako já nasraní na jednání některé z postav. Podle mě je to spíše thriller, občas si pohrávající s psychikou diváka, nikoliv horor... V případném druhém pokračování určitě přijde řada na Adriana :) ()

Nivenx

Ze začátku nic převratného. Partnerka se Adrianovi stratí a začne s jinou. Potom když je natočeno to, jak se ztratila, tak to začalo mít teprve grády. Prostě jak si mohla zabouchnout klíč, no prostě kvůli svojí blbosti tam málem zdechla. Nakonec mi bylo té Fabiany líto, že když už jí pomohla a otevřela, tak ta kráva jí tam zavře. Prý jestli se ona z toho dostane to je pouze na domyšlení diváka, což spíš bych si přál, aby se odtud dostala. Film je dobře natočený s velice dobrým scénářem a celkem dobrými herci. Pokud chce někdo vidět brutální drama, tak La Cara Oculta je výborné dílo, které rozhodně nenudí a napětí je zde velice silné. Já jsem spokojený. 75% ()

flyboyeda

Trpelivost prinasi ovoce, o tomto spanelsko-kolumbijskem mysterioznim drama / pribehu a souvisejici zapletce to plati dvojnasob. Prijemne mraziva a v neposledni rade i prekvapive intenzivni gradace v druhe polovine filmu vynahrazuje krapet mdly uvod, v ramci zanru moc potesilo... ()

Khumbac

La Cara oculta nám přináší skvostný filmový zážitek. Dirigent záletník, jeho vypečená přítelkyně a jeho nová přítelkyně to umí z karatmi pekelně zamíchat. Navíc super hudba - opět mé oblíbené filmové housličky dílo dokonají. Yes... ()

Mr.Ripley

Daleko více, než horor či thriller výsledné dílo připomíná kvalitní výživné drama s prvky thrilleru. Brilantní práce s dechberoucím soundtrackem a hereckými výkony na nichž se celé představení o třech hercích staví. Za málo hodně muziky aneb, kolik přísloví ve filmu najdete vy? ___ P.S. V několika okénkách na Vás mrkne Maestro Hitchcock. ()

Cedr

Parádní námět, který mohl snadno být thriller/horror klasikou kdyby si jen tvůrci dali trochu víc práce se scénářem. Logické mezery a berličky by se daly snadno odpustit, ale od poloviny filmu naprosto předvídatelný závěr je tak křišťálově průhledný a vyloženě nevyhnutelný, že zbytečně pošlape jinak vskutku brilantní nápad. Předvídatelnost lze tolerovat, ale u tohoto žánru ke polibkem smrti. Přesto přese všechno v početném poli (pod)průměrné konkurence La Cara oculta výrazně vyniká a v mysli diváků bude nějaký ten pátek slušně rezonovat. ()

chelseaman22

Nenápadné drama o tom, že Komnata nejvyšší potřeby existuje i ve světě mudlů, a to konkrétně v Bogotě. Osobně nutno závidět dirigentovi, který jeden týden souložil s jednou a další týden si nabalil servírku, jíž ohmatával vnady přímo před bývalkou uzavřenou v protiatomovém krytu. Konec je příjemně uspokojující. 86% ()

Lachtaan

Zase Španělsko, zase thriller a zase bomba. Španělé ten um na kvalitní mysteriózno asi mají přirozeně v krvi, protože na poli vydařených thrillerů nemají konkurenci. Bonusem celé téhle téměř bezchybné temné vztahovky je úměrná stopáž, která si vás zaháčkuje hned v úvodu a po celou necelou hodinku a půl vůbec nepustí. Filmy, kde sedíte jako na trní se zvědavostí, jak to teda celé může dopadnout, cením snad ze všech nejvíc. Zvlášť když nutně nemusí obsahovat zjevný happyend. ()

ecceHOMMO

Španieli sú v tomto proste brilantní. Ťaživá atmosféra podfarbená hudbou, príbeh odkrývajúci len postupne dôležité fragmenty, ktoré tomu dodávajú strhujúci zážitok.... ()

PeterNet

Fantastické! Serte na Hollywood a pusťte si tuhle ukázku výborné Španělské produkce. Opravdu dechberoucí - tak dobrý a originální námět filmu jsem dlouho neviděl. Jen se nedívejte na obrázky, traillery ani nepřekládejte název, zničíte si polovinu filmu a veškeré napětí. Po Jámě a Zatímco spíš další 5* Šapnělská pecka. Tamní filmy mě docela začínají zajímat (já jinak ty Evropské mimo Britských nerad). ()