La cara oculta

• Kolumbie La cara oculta (více)

kujon

SPOILER ALERT - Hlavní protagonistka si takřka nic nedělá z toho, že se svou vlastní demencí zavře do komory, kde dozajista za několik dní zaklepe brkem, leč na druhou stranu se může emočně potentočkovat když přes zrcadlo vidí jak její milý pígluje nově dorazivší model. To mi hlava nebere. A celý film se nese v obdobném, naivně přiblblém duchu. Tři hvězdičky a to přimhouřím jedno oko. ()

M1k9

Dokonalý tajemný scénář doplněn triem zbrusu nových charismatických herců. Vynikající vnik do jejich psychologie. Otázkou zůstává jaké ponaučení si z filmu odnést. Myslím, že toho zde lze najít více. Závěr bych možná ještě přiostřil, anebo bych navázal pokračováním. Rozhodně nedoporučuji zhlédnutí traileru!!! Nikdy!!! 8.5/10 ()

Emzet

Dahlovská povídka roztažená na celovečerní film. Nápad jistě dobrý, herecké výkony obstojné, ale chybělo tomu něco víc; atmosféra skutečně není tak hutná a minimálně některé pasáže téměř nešlo nebrat spíše jako černou komedii. Jako příjemná jednohubka ucházející, hudba pěkná (ten motiv pod závěrečnými titulky mi ještě chvíli bude hrát v hlavě), celkově tak za tři a půl, ale víckrát asi ne. ()

jorgus

dost ,me bavila i ta predehra, trochu jsem tusil jaka bude zapletka, ale presto vsechno jsem si tu jizdu neskutecne uzival..:)konec beru jako nutne zlo, ale vicemene nevadilo:) ()

Game90

Asi ako jeden z málo som nevidel trailer, takže prvých 30-40 minút som si vravel WTF??? Ale potom to prišlo, druhá polovica filmu ma dostala. Napätie, atmosféra a ten pocit bezmocnosti, že ste tak blízko a pritom tak ďaleko. Španieli opäť trefa do čierneho. ()

Heffleyka

Tak tohle jsem teda nečekala! Rozhodně se ale jednalo o příjemné překvapení... V první třetině se zdá, že půjde o horor, ve kterém hlavní roli hraje duch mrtvé manželky, který straší v domě. Naštěstí se ale ukazuje, že to tak není! Jsem ráda, že jsem se nepodívala na trailer, který hlavné zápletku prozrazuje, protože tím by film přišel hlavní náplň- tedy šokující odhalení, jak to ve skutečnosti s Bellenou bylo... Od chvíle, kdy jsem se dozvěděla pravdu až téměř do konce jsem uvažovala, že dím 5 hvězdiček, ale konec byl bohužel zklamání. Ono to asi ani jinak skončit nemohlo, žádný uspokojivější závěr mě nenapadá, ale něco přeci jen vymyslet mohli ;) Každopádně velmi příjemné překvapení, film, který určitě nezklame! ()

warrenur

Vynikajuci, mrazivy thriller s vybornou kamerou, hutnou atmosferou, podfarbeny nadhernou klasickou hudbou. Konecne nieco, co mi po dlhsom case poskytlo skutocny filmovy zazitok. Velmi pekne herecky a i priestory, v ktorych sa dej odohrava, umocnuju dotvaraju celkovy pozitivny dojem. Vrelo odporucam. ()

rusty09

Prvních 40 minut sem při to spal, ale potom to přišlo. Jeden z nejoriginálnějších filmů který sem kdy viděl, škoda toho začátku. ()

KosiR_ksr

La Cara oculta je Panic room (Úkryt) po "španělsku". Tedy tak trochu naruby, a to ve stylu španělských thrillerů od velikánů jako je např. Amenábar (zdá se, že kolumbijský film je španělskou kulturou ovlivněn podobně jako literatura). Po první (spíše poetické) část filmu se rozjelo skutečné drama, které jsem sledoval s napětím, a to i přesto, že naprostá většina děje se ubírala směrem, který jsem předpokládal. Originální a vzrušující podívaná od dosud nepříliš známého španělského tvůrce (o němž doufám, že ještě uslyším). ()

Rambo159

Vynikajúci nápad, s niečím podobným som sa ešte nestretol. Čím viac sa blížime ku koncu, tým je to napínavejšie, a presne to ma k filmu pripútalo. Skvelá hudba, atmosféra a aj slečinky :) 4* ()

Helldo

Béčkovitost z toho sálá na každém kroku, ale nad tím lze přihmouřit oko, když to má hlavu i patu. Úvod je sice utahaný (v podstatě vydá za půlku filmu), ale chápu, že snímek o 60 minutách by asi moc do kin netáhl. Druhá půle už stojí za to. Tak 3½. ()

Omnislash

mohlo to byt vyrazne lepsi, kdyby se tam tak nejak po spanelsku nezacali vsichni chovat jako naprosti kokoti (prave takovym tim spanelskym az spise neuveritelnym zpusobem) ()

Chundys

Předem říkám, že na tento snímek potřebujete opravdu klid, zvlášť když je ještě v jiném jazyce než je angličtina... K filmu jsem se dostal na doporučení a musím uznat, že to je snímek, který diváka vtáhne, nechce se odtrhnout od děje a velice velice zajímavé téma... už jsem teda viděl na podobný způsob myslím že Sirotčinec, ale tohle bylo taky dílo!!! A jak to dopadlo? No koukněte se a uvidíte sami :-) ()

zahadum

Desivé, do istej doby tiché aby to niekedy v polovici prerástlo v drámu ktorá vami rozhodne zakýva...bez efektov a kamerových jázd kolotoča ( úkryt ) ....napriek tomu atmosféra ako remeň. ()

Mona-Lisa

Nic nečíst, nic nezjišťovat. Jen zapnout a čekat, co bude. První hodinu mi vířily hlavou různé scénáře, ale pointa nakonec byla úplně jinde. Pod konečný čin jedné z postav se podepisuju a zachovala bych se naprosto stejně. ()