Muž taiči

• USA Man of Tai Chi (více)

Svou režijní prvotinu, Muž taiči, umístil režisér Keanu Reeves do kulis moderního Pekingu. Film, ve kterém Reeves vytvořil i jednu z hlavních rolí, vypráví o duchovní cestě mladého zápasníka (Tiger Chen), jehož jedinečné schopnosti ho zavádí do prostředí velmi lukrativních nelegálních zápasů. V soubojích, které jsou stále ostřejší, půjde o holý život. (Bontonfilm)

StanislachKo

Moje (chabé, ale predsa) sympatie za Reevesa - za réžiu, za herectvo rozhodne NIE (A keď sa režíruje sám... konec...)! Lebo to malo v tom kvante klišé fakt celkom originálne momenty, akcia nebola prevratná, bola vlastne chvíľami celkom trápna, ale suma sumárum: OK. Hudba pekná a hlavne veľmi vhodne zapasovaná. A príbeh si viem predstaviť aj v niečom kvalitatívne lepšie natočenom, že by neškodil. Teraz mínusy: 1) Tiger je jedna z najnesympatickejších postáv aké som kedy videl! 2) Podvod s pojmom Iko Uwais! Ten týpek mal už za sebou stovky šťavnatých mordov z REDEMPTION a MERANTAU, tu sa objaví, aby tri minúty chaoticky skákal zo strany na stranu a nič (opakujem: NIČ!) iné? Nechť je tento spoiler varovaním pre každého, kto by sa tešil práve naňho (po ďalších Hviezdnych vojnách predpokladám, že sa s Vami roztrhne vrece :-) ()

sator odpad!

Tak si říkám jak to jde Reevesovi dohromady, internet plný jeho mouder o laskavosti a pak točí tyhle žumpy... ()

Estrellita

Průměrný bojový film, který nám místo klasického příběhu cti a pomsty nabízí příběh dnešním lidem bližší - totiž příběh peněz. Kromě toho ale Keanu uvádí sám sebe v roli fanatického šílence, který se cítí být trenérem gladiátorů dnešního světa, a ta role velmi dobře sedí na ten jeho pokrfejs. Co mi ale opravdu vadilo, byly příliš rychlé charakterové změny Tigera Chena a ten okamžitý přerod z brutálního zabijáka do klidného a mírumilovného tai-chi muže. Ale jelikož tohle je problémem většiny bojových filmů, budiž mu to odpuštěno (nebo to aspoň budiž ignorováno). 60% ()

Johnny.ARN

Neriešte dej, neriešte réžiu ale užívajte si skvelé súboje, ktoré rozhodne nie sú dávkované skromne. Celý film je vlastne jeden súboj, či už duševný, alebo ten fyzický. Reeves ako režisérsky debut si zvolil bojový film. Úprimne, mohlo to dopadnúť horšie. Kamera a strih v súbojoch sú priehľadné, takže si ich fakt pekne vypapáte. Prezentujú sa nám viaceré štýly, Tiger pozdvihne Tai Chi na vyššiu úroveň. Jeho súboj s majstrom za doprovodu skvelej hudby je jedno z vyvrcholení filmu. ďalšia potešujúca vec sú tie autá čo sa tam objavujú. Síce nakrátko, ale predsa. Reeves ako hajzlík bol celkom uveriteľný. Chýbala mi možno trochu motivácia jeho konania a celkovo na vedľajšie postavy sa absolútne nebral ohľad, čo sa týka nejakého vývinu alebo charakterovky. Tiger si prerodom prešiel a to bolo hlavné. Ako som na začiatku povedal, scenár, dej a lokácie sú jednoduché, dialógy tiež vodu nezamútia, ale postrehol som asi dve fakt zaujímavé myšlienky, čo je fajn. Škoda nevyužitého súboja Tiger - Uwais, ale na druhej strane skvelá scéna pri súboji dvaja na jedného. Ten stretoskop je top ! Koncový súboj, ktorý každý očakával nebol zlý, ale Reeves mi prišiel tak trochu mimo formu. Na krátke súboje s rukami bol fajn, ale tie nohy a koordinácia kopov už nebola to čo bývala. Viem si kľudne predstaviť dvojku. Taký súboj proti Jaa alebo finálovka proti Adkinsovi by bolo pohladenie na duši. Objaktívne by to bolo menej, ale keďže som MMA fanúšik, nadhodnotím a držím Tigrovi pálce v ďalšej kariere. 4 z 5 ()

LiborGondek

Muž taiči je opravdu bojový film, samé bitky, samé čínské hekání... K tomu ale i poněkud amatérské scifi, se stejně tak propracovanými zvláštními efekty - zřejmě pro zpestření. Zároveň je to taková stupidní směsice Tekkena a Matrixu, až to bolí. Nedokážu si moc představit diváka, kterému by se scénář líbil, nebo dokonce, kterého by film nějak zvláště bavil. Ale jako poslední záchrana před nudnou chvílí, proč ne. Třeba se alespoň přiučíte nějakým hmatům a chvatům. Mimochodem, čínské titulky jsem u jiných filmů taky ještě neviděl. ;)) 40% ()

viperDavid

Představme si poklidný život chudého bojovníka. Jeho smyslem byla čest a jeho pěstmi pokora. Pak mu ale cestu zkřížil muž před jeho jménem se třásla celá nová dokonalá čína. Muž tak vysoký že nebylo vidět jeho tvář, tak silný že jediné uprdnutí stálo většina lidí život. Jeho svaly byly kované ze železa a síla jeho úderu se nedala měřit. Ano řeč je o velkým Keanu "matrix" Reevesovi aneb jak z pětihvězdičkových bojových scén udělat průjem století. Absolutně zmrvený závěr pokazil kompletní předchozí práci. Hamba ti ()

Mrkvič

Keanu své fandovství nezapře. Za necelé dvě hodiny se tu divák dočká obrovského počtu soubojů. Některé jsou na hodně vysoké úrovni a možná jen znalci bojových technik mohou ocenit rozdíly ve stylech. Oproti žánrovkám z minulého tisíciletí má Muž taiči navíc výhodu ve vývoji postavy. Protože ten vývoj je vlastně samotnou zápletkou, nebudu více prozrazovat. Řemeslně Neovi nejde nic vytknout a tak je jedinou kaňkou samotné finále. Sice si ho asi každý přeje, ale je bohužel znát, že někdo je holt mistr a druhý pouze učedník. ()

ywo666

Je to skutočne tak špatné ako to hodnotia užívatelia? Ja si myslím že nie. Film má veľa kladov. Očividne lepší rozpočet ako je bežné u arénoviek. Takže máme slušný vizuál, slušné obsadenie. Príbeh je ohraný, ale Keanu sa snaží klasickú schému obohatiť o niekoľko originálnych prvkov. Darí sa mu to čiastočne. Najdôležitejšie vo filme sú súboje. A tie sú výborné. Nechápem tých, čo ich označili za slabé. Samozrejme je to totálne nereálne. A ku koncu sa to s tými lanami už trošku prehnalo. A ten energetický výboj ma nasral do nepríčetna. Otázku budí Reeves. Jeho postava je na prelome super drsného cool gangstra a mimóznej grotesky, ktorá to nemá v hlave v poriadku. Ja som mu to ešte žral. Ale veľmi na hrane. Dávam 69% veľmi silné 3*. Som rád, že film natočil. ()

Phietros

Tanči na boj tai-či! Tak tohle byla slušná jízda z rukou Keanu Reevese, který si střihnul i jednu z vedlejších rolí záporáka. Co v dnešní době lidé milují? Hrdinu, který mlátí ostatní za peníze! A proto je tu skupina lidí, která najímá bojovníky do ringu, kde je natáčí a vydělává po světě. Jednou si všimnou mladého bojovníka Tigra Chena, který pro ně začne bojovat. Jenže jeho bojové umění přechází v jeho vlastní styl a jeho úcta k učiteli a klášter jde najednou stranou. V závěru poruší pravidla při mistrovství soutěže a je diskvalifikován. Díky tomu stojí i chrám kde se učil na pokraji stržení. Musí se sám rozhodnout jaký život zvolí a kdo vlastně je. Závěrečný final souboj s Keanuem moc pěkný a celkově povedené dílo, které se může řadit mezi lepší martial art! 80% ()

Sany33

Reeves sa od svojho životného úspechu, ktorý dosiahol s filmom Matrix snaží získať späť do pozornosti ľudí. Neviem či natáčanie filmov v Číne je tou správnou cestou k popularite ale mne sa mi veľmi páčil. Potrpím sa na dobrú akciu a ani tá občasná myslickosť mi veľmi nevadí. Množstvo kvalitných súbojov a vynikajúca kamera sú zárukou skutočne dobrej akčnej jazdy od začiatku do konca. Jediné čo mi vadilo boli niektoré silené scény, ako napríklad niekoľko momentov vo final fighte a podobne ale posúďte sami mne sa film páčil na 79%. ()

haj

Poctivě natočenej bojovej film, aspoň teda první 2/3 filmu, kde je soubojů dostatek a jejich choreografie i způsob natočení jsou slušné (jako režisér akčních scén je uvedenej Yuen Woo-ping, ale v jeho filmech je akce přece jenom přehlednější a líp natočená, tak těžko říct, jak moc měl nad jejich natáčením kontrolu). Každopádně je škoda poslední třetiny filmu, kde místo tradiční gradace délky i kvality akce dojde jen na průměrný souboj s hlavním záporákem na konci filmu a jako naprosto promarněnou příležitost beru angažování Iko Uwaise - najmout ho do filmu, který stojí na soubojích, nechat ho minutu nahánět hlavního představitele, aniž by došlo pořádně ke kontaktu a pak to utnout? Velký WTF.. No škoda, mohlo to dopadnout líp, ale za ty první 2/3 si film 3* zaslouží. ()

Trustme

Pěkná práce akčního choreografického Boha - Yuen Woo Pinga. Namyšlený Keanu Reeves jako režisér i pojetím své role. Jeho dlouhodobá snaha natočit jakýsi sraz bojovníků (kamarádů kaskadérů), kteří si to rozdají v opojném nářezu v duchu semletých kung-fu movies klišé, se bohužel stala další kolovrátkovou mlátičkou pro konzolové virtua fightery. ()

VanTom

Čínský režijní debut Keanu Reevese, zajímavé. O příběh je v tomto typu "arénovky" kontraproduktivní se vůbec pokoušet, takže když se první cca půl hodinu pouze velmi efektně a uměřeně bojuje, vše šlape naprosto hladce. Ke škodě věci zápletka postupně přeci jen vystrčí růžky, přičemž stupňování soubojů vede toliko k nepřehlednému střihu a saltování na drátech. Kulisa smogem zahaleného Pekingu zaujme. 5/10 ()

Brandon

Keanův režijní debut nevyšel. Když už se chce prát, tak by měl exhibovat třeba někde v americký hospodě, pěkně po jejich, s tágem a židlí, a ne se plést do jiné bojové dimenze s číňanama. ()

JohnSmith

Reeves si vybral ke svému režijnímu debutu téma, které ho proslavilo. Sice vynechal sci-fi, ale bojům se věnoval dostatečně. Bohužel ten příběh je tak slabounký a akční scény nejsou nic extra, že mi nezbývá než konstatovat, že se jedná o průměrnou bitkařinu. Zvlášť závěrečný souboj je hodně slabý. ()

m.a.t.o.

„You owe me a life!" Ale hej. Filmy o bojových umeniach mám rád a keď sú fighty dobre natočené (čo tu akože sú - navyše nechýba slušná choreografia a zo súbojov cítiť aj riadnu fyzickosť a dynamiku), tak je nato radosť pozerať. Neviem čo presne od tohto filmu čakali tí, ktorí tu pindajú na príbeh a neviem čo všetko ešte. Určite ma to potešilo sto krát viac než tak ospevovaný a preceňovaný The Raid. Reevesovi sa réžijný debut jednoznačne vydaril. 70 %. ()

blackJag

"PROČ JSI VYHRÁL?" "PROTOŽE JSEM LEPŠÍ." Keanu Reeves se do Tai-chi zakoukal a potřeboval se ze své lásky nějak vyznat. A tohle je výsledek. Já mu to nezazlívám, přeci jen v tom jede už nějakou dobu a úročí kde může (MATRIX, JOHN WICK) nicméně z pohledu nezaujatého diváka to opravdu nestačilo. Děj řídký, hrdina nezajímavý, souboje možná epesní optikou zenových mistrů, ale co se týče drajvu, nakopala by tomu koule kdejaká píčovina se Cynthií Rothrock. 40% ()

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

Keanu Reeves jako drsný ruský kmotr?

17.09.2013

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

Třetí cesta Billa a Teda? Keanu je pro.

15.08.2012

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

30.07.2012

Keanu Reeves jako zlý kungfista

Keanu Reeves jako zlý kungfista

17.12.2011

O projektu Man Of Tai Chi jste už u nás četli. Keanu Reeves si pro svůj režijní debut vybral klasické téma: příběh o mladíkovi, kterého jeho bojové schopnosti přivedou do světa „úžasných možností a… (více)