poster

A Fantastic Fear of Everything

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kryton
  ****

  Simon Pegg se stává více a více známým hercem/komikem. Jako jeho fanoušek a milovník Velkovlaku a "Cornetto" trilogie jsem se opět těšil na skromnější film MADE IN UK. Samozřejmě je nyní vidět v sérii Mission Impossible a Star Trek. FFOE je jeho one neurotic man show. Pokud by se film odehrával jako jeho první polovina, tak bych to ani nedokoukal. Simon Pegg zavřený sám v bytě a má strach i ze svého stínu a neustále si mluví pro sebe. No tohle bych tipoval na divadelní hru, ale ne na film. Naštěstí se film v druhé polovině láme a náš hrdina vyjde z bytu. Pak se to neskutečně rozjede a scény ve sklepě vytáhly film vysoko. Osobně se mi i líbily animované prvky. Simon Pegg je i nadále jeden z nejtalentovanějších herců/komiků současnosti a rád budu sledovat jeho další projekty a filmy. Samozřejmě nejradši mám spolupráci Frost,Pegg,Wright. Nadprůměrná lahůdka, která má hořký začátek, ale má sladký dojezd. Hodnocení OST: Hudba skvěle podkreslila útrapy hrdiny. 7/10(27.5.2013)

 • lennyd
  ***

  Spisovatel Jack (Simon Pegg) dopisuje knihu, která je příznačně nazvána Decades of Deaths, a mapuje životy několika sériových vrahů. Popisované hrůzy pomůžou na povrch Jackovu nepřekonatelnému strachu z čehokoliv, a hlavně z vietnamských prádelen, kde v dětství uvízl na mnoho hodin uvnitř nefungující pračky. Nyní se ale musí všem hrůzám postavit, neboť jej čeká veledůležitá schůzka, a jedinou možností jak přijít slušně oblečen je navštívit nedalekou prádelnu... Simona Pegga mám docela rád, ale myslím že na "one man show" nemá - aspoň v tomto filmu tomu tak bylo. První polovina filmu, kde vlastně vystupuje jen Pegg a jeho strach z neviděného (a přiznejme si to, jeho (doufám že hraná) debilita) vůbec není vtipná (ačkoliv si to od ní režiséři asi slibovali). Druhá polovina je - zhruba od vstupu do prádelny - o řád zábavnější - možná i proto, že má Simon Pegg s kým interagovat a celkově působí dost vtipně. Takže když to zprůměruji, první polovina naprd, druhá velmi dobrá, takže z toho vychází průměr. A Final Countdown je opravdu classic rock :)(1.2.2013)

 • *CARNIFEX*
  **

  Od momentu kedy Jack usilovne pracoval na scenáry pre jednu z miestnych televízii, ktorá sa rozhodla natočiť seriál o sériových vrahoch, prepadá rôznym nočným morám či víziam vďaka ktorým odmieta opustiť svoj byt. Keď je jedného dňa kontaktovaný svojou agentkou, ktorá mu dohodla stretnutie so záhadným producentom, musí podniknúť viac, ako len "spáchať" hygienu vo svojej kúpeľni. Spodné prádlo, ktoré už dávno stratilo svoju sviežosť aviváže treba nutne vyprať v neďalekej práčovni. Podarí sa Jackovi poraziť svoju nočnú moru a tak konečne opustiť svoje útočisko? Bohužiaľ, ani toto nie je jediná fóbia, ktorá mu stojí v ceste za "slobodou". "Dnes" už stačí tak málo aby bol snímok zaradený do kategórie horor. Bohužiaľ, napriek tomu že som sa pár krát pousmial, ani ako komédia mi tento snímok mimoriadne vtipný neprišiel. Každopádne, len myšlienka z môjho pohľadu nestačí. Kto očakáva krvavé jatka, zimomriavky, šoky z laku či nebodaj gore, ozaj šliape do totálne obrovského, kravského hovna. Nie že by sa na túto "hlúposť" nedalo pozerať, nie že by nepobrala dávku originality, no očakávania úplne odbočili od ponúknutej reality. "A fantastic fear of everithing" je rozprávkou pre najmenších (a to doslovne) - 45%(18.9.2015)

 • ThomasCrown
  *****

  A Fantastic fear of Everything nie je záležitosť pre každého. Žiadna prvoplánová komédia postavená na štandardných vtípkoch, ale skvele naplánovaný príbeh s prvkami Freuda, Junga, odkazmi na hororové klasiky žánru, Psycho z opačnej strany sprchy, vicious eye Edgara Allana Poea, zobrazujúca zároveň strach a paranoju, ktorú všetci pociťujeme alebo sme aspoň pociťovali, keď sme ako malí skákali do postele priamo z kúpeľne. Presný timing vtipov, ktorý utiahne iba Simon Pegg, dokonalá hororová atmosféra prvej polovice a Final Countdown, to je nástup masového vraha, ktorý v dejinách nemá obdobu. Briti kraľujú komediálnemu žánru.(29.10.2012)

 • noby
  *****

  Výmluvný příklad, jak pečlivě vystavěné základy podpoří vrchol. V prvních chvílích filmu jsem byl v rozpacích - i přes několik zajímavých momentů se film téměř nikam neubíral. Postupně se ale film rozjíždí trochu nečekaným, ale o to pozoruhodnějším směrem (a že pozoruhodný je už předtím). Nakonec jsem dostal ztřeštěnou i uhlazenou komedii s podkresem málem až sociálního dramatu. Při první famózní scéně jsem si říkal, že za ni ten film stál. Při poslední už si nepamatuju všechny předchozí. Ne často se film dostane z nějakých dvou až tří hvězd na pět (no, o malinko přes čtyři až pět).(25.3.2013)

 • - První nízkonákladová britská produkce podpořená společností Pinewood Studios. (Hal_Moore)

 • - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sitges 2012. (Terva)

 • - Natáčelo se převážně ve studiu Shepperton a pár scén bylo natočeno v londýnských ulicích. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace