A Fantastic Fear of Everything

Horor / Komedie

Velká Británie, 2012, 100 min

,,VRAŤTE SE NA MÍSTO ČINU A OPRAVTE ROZBITÉ DÍLY STROJE. OSVOBOĎTE SVOJE VNITŘNÍ JÁ. ZAČNĚTE NOVÝ ŽIVOT, OSVOBOZENÝ OD STRACHU ZE SMRTI….IRONIÍ JE, ŽE VŠICHNI MUSÍME CESTOVAT S HÁDESEM, NEŽ SE DOSTANEME K NEBI“..... /// Jack, žijící v iracionálním strachu ze sejmutí některým z vrahů, který sám vymyslel, šou Simona Pegga v příběhu napsaným osobou, kterou v útlým věku odložila matka (třeba do prádelny) a která se z toho (teď) - zvláštním způsobem snaží vyzpovídat (ufff!). Místy až hororová exhibice, všudypřítomnost anglickýho humoru a zvláštní příběh, kterej podle svý momentální paranoi ohodnotíte někde mezi jednou až 5ti hvězdami(…ó, jak jsi moudrý….). Absurdní svět tvořenej démonem mysli, mixlej Freudem a tím druhým týpkem + ….. (možný spoiler) – dávám 3*, páč čtyři mi ta svině sedící na monitoru zakázala! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy nastává ten správný čas, postavit se svýmu banánu. 2.) Potkal jsem Vietnamce s cizíma prstama (cože? V prádelně? A kurva….). 3.) Thx za titule ,,sa20sena“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ne NAPĚTÍ *(5.1.2013)

• *CARNIFEX*

Od momentu kedy Jack usilovne pracoval na scenáry pre jednu z miestnych televízii, ktorá sa rozhodla natočiť seriál o sériových vrahoch, prepadá rôznym nočným morám či víziam vďaka ktorým odmieta opustiť svoj byt. Keď je jedného dňa kontaktovaný svojou agentkou, ktorá mu dohodla stretnutie so záhadným producentom, musí podniknúť viac, ako len "spáchať" hygienu vo svojej kúpeľni. Spodné prádlo, ktoré už dávno stratilo svoju sviežosť aviváže treba nutne vyprať v neďalekej práčovni. Podarí sa Jackovi poraziť svoju nočnú moru a tak konečne opustiť svoje útočisko? Bohužiaľ, ani toto nie je jediná fóbia, ktorá mu stojí v ceste za "slobodou". "Dnes" už stačí tak málo aby bol snímok zaradený do kategórie horor. Bohužiaľ, napriek tomu že som sa pár krát pousmial, ani ako komédia mi tento snímok mimoriadne vtipný neprišiel. Každopádne, len myšlienka z môjho pohľadu nestačí. Kto očakáva krvavé jatka, zimomriavky, šoky z laku či nebodaj gore, ozaj šliape do totálne obrovského, kravského hovna. Nie že by sa na túto "hlúposť" nedalo pozerať, nie že by nepobrala dávku originality, no očakávania úplne odbočili od ponúknutej reality. "A fantastic fear of everithing" je rozprávkou pre najmenších (a to doslovne) - 45%(18.9.2015)

A Fantastic fear of Everything nie je záležitosť pre každého. Žiadna prvoplánová komédia postavená na štandardných vtípkoch, ale skvele naplánovaný príbeh s prvkami Freuda, Junga, odkazmi na hororové klasiky žánru, Psycho z opačnej strany sprchy, vicious eye Edgara Allana Poea, zobrazujúca zároveň strach a paranoju, ktorú všetci pociťujeme alebo sme aspoň pociťovali, keď sme ako malí skákali do postele priamo z kúpeľne. Presný timing vtipov, ktorý utiahne iba Simon Pegg, dokonalá hororová atmosféra prvej polovice a Final Countdown, to je nástup masového vraha, ktorý v dejinách nemá obdobu. Briti kraľujú komediálnemu žánru.(29.10.2012)

První polovina je pořádnou fantasmagorií a výletem do mysli paranoika, kterej courá ve slipech po bytě a všude čeká nějakýho bubáka. Ne, že by tahle část neměla svoje kouzlo (po technický stránce zajímavá filmařina), ale časem už pomalym tempem vyprávění nudila. Když Jack konečně vyšel na ulici, děj se trochu zlomil a začal nabírat na otáčkách i zábavnosti. Přesto však nejde o žádnou výkladní skříň anglickýho humoru nebo zábavy všeobecně a snímek vděčí za udržení divákovi pozornosti Simonu Peggovi, kterej dokáže v komediální poloze zahrát uplně všechno, tři slabší hvězdy.(3.11.2013)

A Fantastic Fear of Everything je zvláštní film, jehož žánrová kategorie je velmi těžce definovatelná. Určitě bych film nedoporučil těm, který chtějí strávit večer s nějakou komedií, ani ortodoxním fanouškům hororů, ale právě k syntéze těchto dvou žánrů má snímek nejblíže (a klidně si k tomu přihoďte i psychologické drama). Místy dokáže být znepokojivě děsivý a vzápětí propukáte v záchvaty smíchu (návštěva prádelny je vážně famózní!). Skvěle se pracuje s divákem a jeho emocemi, rozpoložením a očekáváním, takže se zážitek z filmu dvou různých lidí může zásadně lišit. Mě to celkem sedlo, ale určitě to chci vidět ještě jednou a věřím, že si to vychutnám ještě víc. Napoprvé sice trochu horší, ale stále ještě 4*. Pegg je dokonalý!(11.2.2014)

• - Film měl premiéru na Filmovém festivalu Sitges 2012. (Terva)

• - První nízkonákladová britská produkce podpořená společností Pinewood Studios. (Hal_Moore)

• - Natáčelo se převážně ve studiu Shepperton a pár scén bylo natočeno v londýnských ulicích. (Terva)