Mladí muži za pultem

• Česko Podvodníci z New Jersey (více)

Nezávislá komedie zachycuje jeden den dvou pohodlných prodavačů z New Jersey. Dante zaskakuje v samoobsluze, zatímco jeho kamarád pracuje ve vedlejší videopůjčovně. Oba by radši dělali něco jiného, a svým zákazníkům to dávají pěkně sežrat. Jeden divoký den v životě dvou přepracovaných mužů za pultem, jejichž jazyk ostrý jako břitva a neobvyklé pracovní manýry dávají zcela nový význam pojmu zákaznický servis. Navzdory neustálému proudění nevyzpytatelných zákazníků si oba prodavači z New Jersey klidně stihnou zahrát hokej na střeše, navštívit pohřební síň a urovnat své nekonvenční milostné vztahy. Šéf není v dohledu, takže si buďte jistí, že když je obchod ponechán napospas těmhle dvěma, může se stát naprosto cokoli. (Cinemax)

Scaevola

Objektivně vzato je tenhle film o ničem a většinu času jsem se nesmál jen nevěřícně zíraje, ale na konci z něj pro mne vyplynul neuvěřitelně silný pocit pohody, pročež nejsem ochoten celý snímek zcela zatratit. Uff, to byla věta. ()

Sidon

První dvě třetiny filmu se mi jen "prodlužoval" obličej, myšlenkové pochody a vývody nesměrovaly mé koutky nahoru, ale dolů. Tápání mladých mužů na startu života mě zkrátka k smíchu nepřivedlo. To se nezlepšilo ani v závěru filmu, ale pointa zlepšila alespoň celkový dojem. ()

mr.twizta

Lepsi dialogy pise snad jen Tarantino. Weinsteinovi maji zkratka cuch pro budouci kultovky, ani oni ale zrejme netusili, co tenhle film odstartuje. ()

BrusVejn

Výborná minimalistická komédia. Mínusom sú len milenecké rozhovory. Keby to bolo po celý čas nahláškovaná komédia medzi Dantem a chlapíkom z videopožičovne nemal by som najmenšie výhrady. Treba si ale uvedomiť, že film je natočený za pár šupiek pár kamarátmi po práci a v tomto svetle ide o naozaj výnimočný počin. 37?! ()

vandamator

Dokonalý přiblížení všedních dní s menší nadsázkou. Ne vtipné jak bych čekal ale dokonale reálné. Jedna z nejlepších komedii co jak měl čest vidět, Smith už si lepší debit nemohl ani přát. ()

Fender

Nejsem úzkoprsý typ, který by při poslechu sprostých slov držel znechuceně ve svých dlaních krucifix, sám mluvím, jako dlaždič a nepohrdnu dvojsmyslnými vtípky. Pokud je však nějaký komediální film velmi ceněný, očekávám a přímo vyžaduji, aby alespoň jeho humor byl promyšlený a nějak zajímavý. V tomto snímku nacházím pouze pubescentní typ humoru, který vymýšlíte ve svých 14 letech a smějete se slovu "homo sapiens". Opravdu infantilní a hloupý humor, který je nudný a nezajímavý, proto nepochopím, jak může být tento film tak úspěšný. Problém není jen v humoru, ale zkrátka ve filmu samotném, nemá totiž žádný děj, žádnou pointu, ani žádnou myšlenku. Je to stupidní a nudné plkání o blbostech, připomíná mi to v podstatě Ulici.. ()

PeteBuck

Komédia založená na dialógoch. Žiadna akcia, žiadna situačná komika. Proste predavač z obchodu a predavač z videopožičovne kecajú. Predavač kecá s frajerkou. Predavač z požičovne kecá s predavačovou frajerkou. A tak ďalej, a tak ďalej. Dialógy nie sú obzvlášť vtipné, zaujímavé. Ako bolo napísané, proste jeden deň zo života pár týpkov, ktorí mi ešte k tomu pripadajú ako dvojka praobyčajných chujov, pretože sa správajú ako vypatlaní puberťáci. A toto má aj pokračovanie. To už asi nedám. Nechytilo ma to, komédia ma má rozosmiať, tu som sa párkrát pousmial, ale akosi som sa nezabavil. Priemer. ()

Jardys88

Líbí se mi životní styl obou těch chlápíků. Miluju když se na všechno vydlabou, zavřou obchody a nechájí bezmocné zákazníky hodiny čekat přede dveřmi. Částečně lze poznat cena natáčení filmu. Kamera není z nejlepších ale prostě takové jsou tyto průlomové filmy. Velmi inspirující když si malá holčička přijde koupit cigarety a hned si zakouří. Dozvěděl jsem se, že erekce vydrží jěště další 4 hodiny po smrti. Bezva. Nejvíce jsem se škubal smíchy když si Jay a Mlčenlivý Bob donesou večer před obchod rádio a pak tak tančí. Tak to byl snad jeden z nejlepších momentů filmu. ()

tata22

Chvilkama jsem se bavil, chvilkama ne, pár dobrých vtípků, pár dobrých dialogů, komedie ale úplně hlubokej smysl jsem v tom nenašel a dost jsem se snažil. Jako oddychovka není špatný ale pro silnější nátury. Těch hrubostí a sprostších výrazů je tam opravdu hodně. ()

Tomulka

Dávám čtyři hvězdy. První film co jsem viděl od Kevina Smitha byl film Dogma a tak jsem čekal nějákou podobnou taškařici, ale to se nekonalo. Komede se sice povedla smíchu bylo dost, ale srážím jednu hvězdu za pomalejší začátek a rozkouskování do epizod. To rozkouskování je celkem zbytečné jelikož se v epizodách nic dramatického většinou nestává. Nejlepší borec je mlčenlivej BOB ten je geniální pak je Jay a pak nekompromisně tipek z půjčovny (na jméno si nevzpomenu) Dante je až dost za nima. Jsem zvědavej na Clerks2 snad to bude taky v pohodě. ()

Epco

Postávajú, odháňajú zákazníkov, najradšej sa bavia sami so sebou. Taký sú Dante a Randal . Obľúbený film Star Wars, odľúbená činnosť do nekonečna ho rozoberať. Obľúbený dealeri Jay a Tichý Bob. Vizuálom čiernobiely no postavami a dialógmi neskutočne rôznorodý ba priam farebný svet ( Quick Stop ) ()

SedlikCZ

Říkejte si co chcete, tohle je geniální.... Ať si někdo zkusí hodit na plátno jedno odpoledne prodavače v sámošce .... i Jack Bauer a 24 hodin by se mělo co učit.... Kevin Smith RULEZZZZZZ ()

Kimble

94x fuck, 5x motherfucker, 2x cunt, 34x shit, 20x dick. Debut Kevina Smitha je jakousi demoverzí jeho pozdějších filmů, které z Clerks v podstatě vycházejí. Smithova nejsilnější zbraň, tedy dialogy, je zde umocněna rozdělením příběhu do několika epizod. Zvolením této formy si tvůrce tak trochu usnadňuje práci, jelikož kromě základní kostry příběhu nemusí vymýšlet, jak poslepovat dílčí scény dohromady a soustředí se především na rozhovory mezi jednotlivými charaktery a krok za krokem směřuje až k výtečnému finále. Věčná škoda je proměnlivé kvality jednotlivých příhod a prázdných míst, které svou bezvýznamosti de facto odráží charakter hlavních postav. Bohužel tento "nefilmový" postup je spíše kontraproduktivní. Naštěstí však Smith dotáhl námět téměř k dokonalosti o dvanáct let později v pokračování, které má narozdíl od jedničky nejenom lepší tah na bránu a příběh, ale také sype v záplavě sprostých slov vtipy s až obdivuhodnou kadencí. ()

Hrobař

Napoprvé rozhodně ne. První byli pro mě Clerks 2 tak jsem se s nadšením vrhl na jedničku a ... vůbec mě to nebavilo. A tak to skončilo v šuplíku do doby totální krize kdy znám dvojku skoro nazpaměť a tak to zkusím znova a ...ono to je zatraceně cool. Lepší jak dvojka to není, ale má to svoje kouzlo, kvalitní dialogy, životní moudra, perverzní historky a prostě vůbec mě tihle chlápci dostanou vždycky do největší pohody. ()

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

Reboot Jaye a mlčenlivého Boba je na cestě

03.01.2019

Dlouho očekávaný reboot Jaye a mlčenlivého Boba se dal do pohybu. Oznámil to režisér Kevin Smith (Clerks 2: Muži za pultem, Hledám Amy). Smith, Jason Mewes a producentka Jordan Monsanto tak strávili… (více)

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

Místo Clerks 3 bude Jay a tichej Bob 2

10.02.2017

Jste připraveni na mroží horor?

Jste připraveni na mroží horor?

18.07.2014