Sněhy Kilimandžára

Snehy Kilimandžára

(festivalový název)

The Snows of Kilimanjaro

Francie, 2011, 106 min

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $6,692,000(7.2.2013)

Silný sociální příběh, jenž volně plyne, ale rozhodně nenudí. Divák si může vychutnat herecké umění J. P. Darroussina a A. Ascaride, dvorních herců režiséra Guédiguiana. Velmi potěší úžasná minirole Pierra Niney jako bezkonkurenčního číšníka. Francouzi zkrátka umějí natočit snímek o solidaritě, který nevyzní pateticky, trapně nebo přehnaně "štastněkoncově". Tento film rovněž vhodně zapadá do kontextu současné ekonomické krize.(23.11.2011)

Krásne prímorské prostredie a sympatickí hereckí predstavitelia. To je to, čo ma na Snehoch Kilimandžára sprvu zaujalo najviac. Narozdiel od západných tvorcov francúzi zjavne nemajú absolútne žiadnu potrebu (aspoň teda v tomto snímku nie) tlačiť na pilu emócií a tak si príbeh plynie a plynie, až do očakávaného záveru. I keď sa miestami našli mŕtve miesta, jedná sa o príjemný zážitok a výber filmu každopádne neľutujem. [MFF Cinematik 2012, PN] (9.9.2012)

• - Neiges du Kilimandjaro se odehrává v Marseille. (claudel)

• - Tento snímek byl volně inspirován básní Victora Huga " Les Pauvres Gens". (claudel)