Do právě otevřeného „hubnoucího“ sanatoria se sjíždějí pacienti s cílem zhubnout. A i když každý z nich k tomu má jiný důvod, všichni tu teď pod dohledem asketického primáře podstupují nejroztodivnější procedury a cvičení, to vše navíc bez jídla, alkoholu a sexu. Tím se pro většinu z nich pobyt v sanatoriu stává noční můrou.  Hrdinové Jedlíků jsou romantičtí i pošetilí, vtipní i dojemní, žádný z nich nepostrádá smysl humor. Všichni jsou vedeni láskou – k lidem, věcem, práci, a samozřejmě k jídlu – a každý z nich ji také nakonec najde. Jak už to prostě v dobrých filmech bývá. (oficiální text distributora)

JohnnyV odpad!

Stačilo 10 minut filmu a "obsazení". Jestli na tohle někdo dává peníze, je to nehoráznost nejtěžšího kalibru. ()

Paddy11

Přijde mi, jakoby ti všichni herci, co tam hrajou si jen nachvilku odskočili od práce a natočili pár obrazů. Všechno je tam totiž předvídatelně trapný, dialogy mizerný, jedna stupidní reklama vedle druhý. To vše umocňují scény, jako je např. s Patrasovou, kdy strčí svýho nevěrnýho manžela do kašny a ten vyleze celej mokrej a následně oznámí svý milence do telefonu, že přijede... Tohle by měl být nejspíš gag, kterýmu by se mělo chlámat celý kino. Jenomže tenhle gag byl už bouhužel několikrát odhalen. Naposledy asi před sto lety, kdy dominovala groteska a kdy se skutečně každý chlámal jako chuj, protože nic víc nebylo. Potom ještě přišel Troška s Babovřeskama a podobných gagů použil. Nic na tom, že se tomu už nikdo nechlámal, ale Magnusek si snad myslel, že je vyjímka a lidi se tomu znovu budou smát až se za břicha popadat. Bohužel ne, nebudou, spíš je to jen pekelně nasere. Vůbec nechápu, co má znamenat vystoupení toho jakoby bývalého rockera (Chára), co očividně neumí na kytaru ani sáhnout, natož hrát a ještě s Jandou, kterýho si nejspíš Magnusek řádně zaplatil stejně jako Žilkovou, Patrasovou a Stropnickýho. Potom ještě jednou záběr na ruce, v podkladu nějaká úplně jiná muzika, co s rockem nemá nic společnýho a další záběr jásajících členů pobytu sedících na tribuně. Žilková tam ještě nesmyslně hodí kyticí, jakože absolutní aplaus pro starého rockera. Ve dvou následujících obrazech ho všichni chválí, jak moc úžasnej to byl zážitek. Hrůza. Zkrátka, abych to ukončil, tak zásadní problém vidím ve scénáři s absurdním dějem a dialogy. Jednu hvězdu dávám za expozici, která mi díky moderátovi v rádiu připomíná film S tebou mě baví svět a proto bych i od celého filmu čekal podobných kvalit. Bohužel se tak nestalo a místo toho jen absolutně nevhodné přebrebty v závěrečných titulkách. Zkrátka nevkusnost se vším všudy. ()

Khotzilla

Je to nudné, máloco v ději dává logiku. Ale na rozdíl od jiných Magnuskových děl jsem se u toho za autora nestyděl. Což neznamená, že sice chápu, proč v tom hraje třeba Xaver Veselý, Roman Skamene, Petr Janda nebo Eva Decastello, ale trochu nechápu co vedlo k přijetí role Martina Stropnického. Podařená je tu vlastně jen jediná věc - role blboučké sestry, která poměrně přesně předvádí, jaký je vztah většinové společnosti k obézním lidem. Občas mě zaujala hudba a pro Dádu mám slabost už od Návštěvníků. Plus samotná Magnuskova role jako by charakterizovala jeho filmy obecně (model "ještě větší zoufalec/zoufalost, než jsme čekali").A v čem je Magnusek opravdu dobrý, je shánění financí - protože nevěřím, že by v tomhle většina zúčastněných hrála z jiných důvodů. Navíc to není tak zle hnusné jako Bastardi. To mi za tu jednu hvězdičku stojí. ()

Utnapishtim odpad!

Mám rád oplatky Manner ale vadí mi, že si dělají reklamu prostřednictvím tak obskurních kanálů jako je Xaverova propagandistická show nebo tento Magnuskův výblitek (Xaver also included). Nevím, jestli firemní markeťáci ve Vídni (nebo kde) vědí, s jakou sortou lidí tady jdou do holportu, pokud ale ne, možná by jim to nějaká dobrá duše mohla nastínit, aby si Manner zbytečně nenabíhal na vidle katastrofální volbou product placementu. ()