Jedlíci aneb Sto kilo lásky

(festivalový název)

Komedie

Česko, 2013, 108 min

• zette

Zadne velke umeni se nekona, zase ale musim rict, ze na rozdil od velkeho mnozstvi ceskych filmu je tento alespon o necem. Najde se i par vtipnych momentu, jindy zase jedlici vravoraji na hrane trapnosti. Nevim proc, ale Magnusek je mi sympaticky a kdyz k tomu prictu fakt, ze herci zahodili sva ega a pristoupili k nataceni tohoho, doslova monstrozniho filmu, je me hodnoceni hodne milosrdne.(28.3.2014)

• NinadeL

Svým způsobem mě těší, že Dáda ještě žije, ale to je asi tak všechno. #finaleplzen(3.5.2014)

• ghatos

Magnuskovina - co víc dodat. Existují ještě horší shity. 28%.(2.3.2014)

• lennyd

Speciální sanatorium pro tlouštíky očekává další várku adeptů na zhubnutí. A tentokrát to šéf (Martin Stropnický) nebude mít vůbec snadné - partička jako by se sama hledala. Stárnoucí rocková hvězda co by ráda ještě jednou na turné, plastický lékař, moderátor Evropy 2 (jako prohranou sázku) a žena, co jí manžel vyměnil za mladší (a štíhlejší). Společně ale možná zjistí, že není podstatné jak vypadají, ale jak se cítí, a možná někteří zde najdou i nový smysl života.. Tak nevím, jestli si Tomáš Magnusek chtěl tímto filmem vydělat na odtučňovací kůru (a jemu by určitě prospěla), ale nevěřím, že by si vydělal na něco jiného než na slanou vodu. Slátanina od první do poslední minuty, se zoufalým volání o jakoukoliv kapku invence, a u některých herců mi bylo i líto, do čeho se to takto namočili (M.Stropnický - i když jeho nová role ve vládě není o moc lepšejší). Na druhou stranu musím uznat, že jsem se asi dvakrát mírně pousmál, a tak tu jednu hvězdičku dám - a za to si dneska dám k večeři vepřové koleno...(18.12.2014)

• castor

I herci potřebují tu a tam zajít na premiéru svého filmu do multiplexu a za honorář pak chtějí něco pořádného do huby. A že těch slušných tady pár pobíhá (Stropnický, Županič). Neumětelové pak potřebují dokázat, že za režisérské kormidlo prostě patří. Chyba lávky, protože čeho je moc.. I ti mnozí neumětelové (také nikdy nebudu skvělý tanečník, ale smířil jsem se s tím) alespoň vzdáleně tuší, jak se filmy dělají. Tady divák prostě nestačí zírat. Stačí si třeba vzpomenout na několikaminutovou scénu, v níž Koloběžka první podstupuje regeneraci – a my její téměř šedesátileté naolejované tělo musíme detailně sledovat!! 10% – vážně toho chybělo hrozně moc..(3.1.2014)

• - Prvotním impulzem k realizaci filmu byla pro režiséra Magnuska slova jeho syna, který řekl: „Tati, nežer tolik, nebo nám umřeš.“ (Fenk)

• - Natáčelo se V Praze, Dačicích a Rychnově nad Kněžnou. Hotel Studánka, v němž se děj odehrává, se nachází u Rychnova nad Kněžnou. (SimonSomin)

• - Film byl natočen za pouhých 13 dní. (Mauzicek)