Reklama

Reklama

Effie Grayová

  • Velká Británie Effie Gray (více)
Trailer

VOD (1)

Mladá žena trpí v manželství se slavným viktoriánským kritikem umění Johnem Ruskinem. A když se pak zamiluje do mladého malíře, rozhodne se vzít život do vlastních rukou. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (22)

Gaia.M 

všechny recenze uživatele

Věřím, že pro mnoho lidí se jedná o celkem nudný snímek. Já ale na takové filmy jsem. Je to přesně typ filmů, které mě baví sledovat. Děj klouže opravdu pozvolna. V podstatě se tam nic moc neděje, ale přitom se toho děje tolik! Moc se mi líbí herecké obsazení, to se opravdu povedlo. Takže jo, za mě hodně dobrý. ()

Scaevola 

všechny recenze uživatele

Z mého pohledu se jedná o velice příjemné překvapení. Snímek samozřejmě není lehce stravitelný, protože odtažitá režie i na jednu stranu civilní, na druhou stranu škrobené herecké výkonu neumožňují vcítit se do jednotlivých postav, ale přistoupíte-li na tvůrcovu hru o nastínění tak trochu jiné viktoriánské romance a ponoříte-li se do komplikované psychologie hrdinů, nebudete zklamáni. ()

Reklama

vesper001 

všechny recenze uživatele

Emmu Thompson mám ráda jako herečku a ještě radši jako scénáristku, ani v jedné disciplíně mě zatím nezklamala a v obou zraje jako víno. A místní filmoví experti jsou také z velké části zralí – na reparát z výtvarky. Jistě, každý nestudoval dějiny umění jako Vesperka, a pravdaže Effie není v našich končinách moc známá, obrazově vytříbený film s dobrým obsazením (Claudia Cardinale mě sice trochu vyděsila, zato Dakota Fanning příjemně překvapila a David Suchet byl samozřejmě skvělý), navíc s citlivě zakomponovanými historickými fakty by měl alespoň mírně zkušený filmový fanoušek ocenit. A komu nebylo z hůry dáno a v apatyce s ním vyběhli, měl by svůj úděl pokorně přijmout, konat skutky milosrdenství pro chudinu a nehrát si na Spáčilku. ()

Jaro_slav 

všechny recenze uživatele

Poté, co jsem vygůglil příběh Effiin, pochopil jsem, že tento zdánlivě nudnej příběh je pro Británii docela významnej. Film je totiž jenom další jeho zpracování - jako by Emma Thompson měla potřebu si to natočit pro svou radost. Ta zdánlivá nuda je ve skutečnosti spíš nemilosrdnou ukázkou tehdejší viktoriánský pokrytecký morálky, kdy během let technickýho pokroku společenský pokrok neexistoval. Trošku tomu pomáhaj kamerový filtry zvvýrazňujíci pocit šedi doby, což pro mě je v ostrym kontrastu s přehnanou barevností Hlučícího davu, jenž jsem viděl jen o den dřív. Kdybych byl Brit, asi bych dal 80, ale pro Českostánce je to řemeslně precizní šedesátka, kterou na sedmdesát pozvedla jen jakási radost z toho, že DF je i jako dospělá furt slušnou herečkou s těma velkejma očima. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Márnotratnosť na plátne. Vzhľadom na to aký to malo kvalitný základ so zaujímavými postavami, očarujúcou atmosférou a krásnymi scenérie vidieka i Benátok, tak to celé pochoval absolútne nevyvážený scenár s totálne chabou dejovou líniou. Načo sa John vlastne ženil, keď napokon mal svoju krásnu a racionálne uvažujúcu ženu len na okrasu? Pre mňa úplne nepochopiteľný vzťah. Čo iné sa dalo čakať ako to, že zvedavá Effie bude chcieť objavovať čaro života za každú cenu aj bez neho? Nuž, kamera a atmosféra naozaj veľmi pôsobivé, ale ostatok nič moc. Za mňa sklamanie hodné prinajlepšom 2*. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Opravdová Effie Gray byla původem z Perthu ve Skotsku, takže mluvila se silným skotským přízvukem. Filmaři se ale rozhodli pro použití pouze anglického přízvuku. (hansel97)
  • Roli Effie původně měla patřit Elle Fanning, ta však s blížícím se natáčením vyrostla ještě o dalších 10 centimetrů, a tak se tvůrci rozhodli svěřit roli její starší ale menší sestře Dakotě Fanning. (hansel97)
  • Tvůrci snímku byli zažalováni za porušení autorských práv. V prosinci 2012 byla žaloba zavrhnuta. Poté přišel s žalobou Gregory Murphy, který tvůrce žaloval ze stejného důvodu s jakým se již potýkali. (R.K.)

Související novinky

Zemřel herec Robbie Coltrane

Zemřel herec Robbie Coltrane

15.10.2022

Smutná zpráva nejen pro fanoušky Harryho Pottera. Ve věku 72 let zemřel skotský herec Robbie Coltrane známý především jako Hagrid z kouzelnické ságy. Coltrane se narodil jako Anthony Robert McMillan… (více)

Reklama

Reklama