V jednom malém království mají panovníka, kterého máloco udrží doma. Král Vilém (J. Čenský) s královnou Olivií (T. Kostková) jsou stále na cestách a s velkorysostí sobě vlastní přenechávají vládu nad říší královské radě, ve které mají hlavní slovo rádcové Ferenc (M. Vladyka) a Lorenc (J. Lábus). Jejich hlavním zájmem je vypisovat čím dál častěji nové daně, jejichž prostřednictvím získávají stále větší příjmy do vlastní kapsy. Práva obyčejných lidí chrání jen loupežník Karaba (O. Vetchý), který přepadá výběrčí daní a nespravedlivě vybrané peníze zase vrací původním majitelům. Když se mu narodí dcera Anička (K. Janovičová), uloží své loupežnické „nádobíčko“ včetně staré bambitky hluboko na dno velké truhly a vrátí se ke svému původnímu hrnčířskému řemeslu. Ve stejnou dobu se královským manželům narodí syn Jakub (T. Klus). Obě děti se později, na prahu dospělosti, setkají a ke slovu se znovu dostane loupežníkova bambitka, která napravuje zlodějinu královských rádců… (Česká televize)

Jeff_Geiger

Konečně po letech chytrá a milá pohádka s přesahem mimo pohádkový obzor. Prostě pro mě něco, co se dá vidět opakovaně a pořád mě to baví. Scénář je relativně jednoduchý, ale herecká skvadra tomu dala akurátní šťávu. Za mě hodně hodně dobrý ()

spawes

Vcelku příjmená pohádka pro dospělé s kadencí 1x za tři roky. Pohádka pro děti by měla být natočena tak, aby tomu děti rozuměli a ne dávat tam různé dvojsmysly a vtipy ze života dospěláků (hlavně z politiky). Za mně 3 - 4 hvězdy. Spíše tedy tři. ()

Dalajlada

Po dlouhé době pohádka, která měla všechno. Je odrazem své doby, hráli v ní výborní herci, kteří uměli i zpívat, byla vtipná a nebyla přitažená za vlasy. ()

PavkaHu

Není třeba složitých triků a zamotaneho děje. Stačí sympatičtí herci, chytlavé písničky a špetka aktuálního humoru. Děkuji za tuto perlu posledních let. ()

BigJohn02

Docela nadčasová pohádka, vládce (král), který má všechno na háku a nechá sebou manipulovat dvěma po(rádci), kteří jen kradou, kde já jsem to, kur..., kudla, jen viděl? ()

muflonus odpad!

Staří dobří heci se snažili ale scénář snad dělalo 15tileté dítě totálně zblblé medii.. Takže výsledek je spatlanina nesmyslů co ani děti nepochopí. ()

Jittulle11

Velmi vtipná pohádka kudla. Překvapil Tomáš Klus, myslím, že pohádka mu byla asi psaná na tělo. Zařazuji do mé filmoteky až budu chtít se pobavit a trošku odreagovat od běžného bytí. ()

Rindi

Na víc než 1 * to není. "A co křivky popularity, neklesají? Chystáme revoluční daňovou vyhlášku... Máme vládu odborníků, sami jsme si je zvolili... Daň z přidané hlíny za pohřeb... Kudla z pudla..., Jakube, kudla ty jsi princ..., kuchař Frit" a spousta dalších podobných stupidností - kdo takovéhle zhůvěřilosti může vymýšlet? Spousty infantilních dialogů a popěvků... ()

milos.bradik

Rádcové perfektní, loupežník zahraný dobře, ale jeho role mohla být výraznější, ženy v hlavních rolích sice hezké, ale to je prakticky všechno a Tomáš Klus? Čekal jsem, že to bude větší hrůza, ale toho prince blbečka zahrál výborně, vypadal opravdu jako blbeček a to, že se z něj najednou stane chytrák působí opravdu hodně nevěrohodně. Takže trochu lepší průměr, hlavně kvůli těm rádcům, 60 %. ()

Marrakech86

Poměrně hezká pohádky s vynikajícím současným českým obsazením. Jeden háček to měl a to občasné divné skladby .. Každopádně po dlouhé době koukatelná moderní pohádka ()

ferika

Silene smutna princezna (najlepsie pesnicky v CS filme!), Byl jednou jeden kral (otravne akoby pesnicky), Cisaruv pekar - moje topky ... potom dlho, dlho nic a potom taketo filmy. Ale stravitelne. Nooo, vsetci sa snazili a ked ma clovek na to naladu (alebo naopak naladu pod psa) tak to ide. Len mi prosim vas prezradte - preco musela mat Zuzana Fialova stale ten isty nemozny kostym. Ved za tych asi 20 rokov (podla scenara) z toho museli byt franforce! A ze nezostarla ani o mesiac? Maskeri si tu asi moc nezarobili (nevydelali, prekl. autora) co? ()