• boshke

Čeští herci prostě berou všechno, neb jakákoli nová pohádka pochybných kvalit je nabušená českými hereckými esy... Klus se mi tam celkem líbil (jeho výraz "jsem pitomeček a nevím, která bije" mi tam seděl), rádci byli také fajn, ale třeba královský pár nebo Karaba se mi nelíbili. Vyložená tragédie to nebyla, ale nad pitomostí nějakých momentů jsem si zoufal a nebavila mne... 40%(26.12.2011)

Abych parafrázoval Míru Bosáka: „Ono to půjde a né že né!“ Spousta uživatelů má evidentně pohádkami posledních dvou dekád poněkud zkudlený vkus a už těžko dokážou rozpoznat, když se objeví nějaká nepodbízivá a hlavně vtipná. Televizní kašírování lze odpustit a za úchvatný part ne zrovna 2x heterosexuálního vymahače daní Lábuse a tu alegorii na současnou daňovou politiku přihazuji jednu nekritickou hvězdu navrch. Je jen škoda, že naši na systému parazitující šibalové z vyšších kruhů taky neskončí v oranžových vestách, ale holt, mi v pohádce nežijeme.. A mimochodem, až se devadesátiletý a stále sexuálně aktivní Enšpígl rozhodne pro sepsání memoárů, nechť si vzpomene na titul Macharáčkova filmu a bude už vědět, jak je pojmenovat..(26.12.2011)

CITÁT - Bylo nebylo jedno malé království........ Skoro to vypadalo, že v pohádce říkají Ty kurvo, ale při dalším poslechu z toho vyšlo Ty kudlo...ale stejně, ten první pocit tu je stále. Když Aničce narostou prsa, odpovídá jí její otec slovy: To bude těmi vajíčky.......... CITÁT - Umím řídit trakař a brzy mi bude osmnáct............ To fakt nemá chybu. Celkem mě to bavilo, ale je to prostě Česká pohádka. Námět a téma jsou dobré, ale zpracování je trochu laksní. CITÁT - Můj kolego, panovníku.............. Od Bruntálu až po Aidam - ty můj tvarůžku.......Kudla je fakt síla. CITÁT - A ty hrnečky ti tam možná zapomněli připsat............70% ty kudlo.(2.10.2013)

Velmi povedená televizní pohádka, na kterou se vždycky milerád znovu podívám, protože má příběh, jenž nastavuje zrcadlo skutečnému světu, protože jí nechybí patřičný nadhled, dobře mířený vtip a místy dokonce ani lehký romantický nádech, protože oplývá zajímavými a také výborně obsazenými postavami a protože obsahuje i pár pěkných písniček, ať už jsou v podání hrnčíře, moc hezké zrzečky, královských (z)rádců nebo nesmělého prince. A taky je tu ta bambitka v barvě trochu shnilého banánu, samozřejmě. 75 %(29.12.2014)

Tak tohle se povedlo, velmi příjemné překvapení, zábavné a vtipné. Tomáš Klus v roli nerozhodného a jaksi nemotorného prince mě pravidelně rozesmíval, Kamila Janovičová byla okouzlující hrnčířka a parádní loupežnice, no a Ondra Vetchý si toho taťku vyloženě užil. Mimo hlavní postavy se mi moc líbila dvojice Vilma Cibulková - Petr Štěpánek, byli báječní. Ta spousta hlášek a fórků bude chtít opáčko, což si o Vánocích směle dopřeji.(13.12.2016)

• - Castingy na role se konaly v místech, kde natáčení probíhalo, konkrétně v Jablonném v Podještědí, v Brandýse nad Labem i přímo v Přerově nad Labem. (LEGACY)

• - Ferenc (Miroslav Vladyka) říká, že na mošnovském panství se bude konat letecký den. V Mošnově u Ostravy je letiště, na kterém se opravdu pořádají letecké dny pod jménem Dny NATO a dny vzduných sil AČR. (Cheeker)

• - Pohádka se natáčela na přelomu července a srpna roku 2011 na Státním hradě Bítov, v Muzeu lidových staveb v Kouřimi, na Státním zámku Lemberk a ve Skanzenu lidové architektury v Přerově nad Labem. Filmovalo se také na pískovcových skalách Bilé kameny, též Sloní kameny či Beran na Liberecku u Jítravy. (milaneg)