Velmi povedená televizní pohádka, na kterou se vždycky milerád znovu podívám, protože má příběh, jenž nastavuje zrcadlo skutečnému světu, protože jí nechybí patřičný nadhled, dobře mířený vtip a místy dokonce ani lehký romantický nádech, protože oplývá zajímavými a také výborně obsazenými postavami a protože obsahuje i pár pěkných písniček, ať už jsou v podání hrnčíře, moc hezké zrzečky, královských (z)rádců nebo nesmělého prince. A taky je tu ta bambitka v barvě trochu shnilého banánu, samozřejmě. 75 %(29.12.2014)

KUDLA! Ta hrnčířova Anička byla ale kočka! Redheadky, ty já rád! :)) Sice to trvalo 4 dny, ale konečně jsem si spravil náladu po nepovedených vánočních pohádkách (nebo spíše pokusech o pohádky). Předpokládám, že v roce 2011 byla nejspíše pohádkou na Štědrý den, ale já u ní bohužel chyběl nebo jsem zapomněl hodnotit. Ferenc a Lorenc byli také hezkým zpestřením. V podstatě všechny role byly chytře vybrány, pohádka měla spád, bavila a to je hlavní.(28.12.2015)

Kudla z pudla, nebylo to tak špatné :-). U pohádek bych nebyla tak kritická, soudit by měli hlavně ti, kteří po zhlédnutí jdou vypáčit mámin šatník, jestli by se tam nenašel nějaký černý převlek, černý šátek, rukavice... Mně tam ohromně sedl Ondra Vetchý a oba hlavní rádci, Lábus s Vladykou. Kdo tu kritizuje, ať se někdy mrkne na nedávno natočené německé pohádky, které zpracovávají klasická témata, to je čirá hrůza, pohádkovost veškerá žádná, skutek utek. Oproti tomu je bambitka dostatečných 85%.(16.2.2013)

Škoda snad jen toho, že my, české tlamy, máme takový zvrácený ( k zvracení) pocit a přesvědčení, zasmějeme-li se něčemu špatnému, pak je prakticky dobojováno, hotovo, vyhráno, fertig...a dvacet let zlodějny je vyřešeno. Úplně vidím ty obýváky Hele, mámo, ten Lábus, to je hlína, co, to se jim povedlo, jsem si zechcal slipy. A co teprve ty papírový peníze, táto, to je gól, ty snad měli křišťálovou kouli, to Ráthovi nandali. Takže je paradoxně možné, že si pohádku objednala nějaká kurva ze Strakovky (není důležité za koho kope), že je tedy ČT opravdu zkratka pro čuráčí techtle, a že je Klus dvojitý agent. Ovšem i já jsem jen slabá fena, svůj břitký intelekt odhazuji v dál, vidím-li kvalitní výpravu, zatímco mé slechy z konzervy konzumují celkem obstojný bigbít a co si budem nalhávat, pro zrzky jsem měl vždy slabost, pokud je navíc tak sladce šukatelná, volím taky kohokoliv ( Ja,Ja, natürlich, herr Henlein) a u piva to s chlapama rozebéřem. Koneckonců, on je ten bordel vlastně bezva, no ne?(28.12.2013)

Nevidím nic špatného na úniku tvůrců k modernismům či hovorovým výrazům, ono natočit v dnešní době pohádku, která by nepůsobila trapně, je kumšt. Protože Kluse známe z festivalů, klíďo píďo přivřeme oči nad velmi triviální zápletkou (čekal jsem, že královská dvojice se vydá na výlet s katalogem od Fischera, ale nekonalo se). Kamila Janovičová má mnohem víc prostoru než Tomáš Klus, který vyloženě nepotěšil, ale ani neselhal. Herecky to táhne především klidná postava kuchaře (Petr Štěpánek), písničky nejsou bůhvíjaký terno, ale poslouchat se to dá. Micimutr byla jen o něco lepší a nebýt povoleného hodnocení ještě před začátkem dnešní premiéry, mohla mít "bambitka" míň odpadů od debilních uživatelů.(25.12.2011)

• - Castingy na role se konaly v místech, kde natáčení probíhalo, konkrétně v Jablonném v Podještědí, v Brandýse nad Labem i přímo v Přerově nad Labem. (LEGACY)

• - Ferenc (Miroslav Vladyka) říká, že na mošnovském panství se bude konat letecký den. V Mošnově u Ostravy je letiště, na kterém se opravdu pořádají letecké dny pod jménem Dny NATO a dny vzduných sil AČR. (Cheeker)

• - Anička (Kamila Janovičová) nejprve sekyrou porazí strom, aby zabránila jízdě královským rádcům s jejich vozem na peníze, ale v další scéně ona sama s tímto vozem pokračuje v jízdě cestou, která by měla být zahrazena stromem. (Izabela)