Noc přichází

(festivalový název)
  • USA Night Moves (více)

Josh (Jesse Eisenberg), Dena (Dakota Fanning) a Harmon (Peter Sarsgaard) sú traja mladí ľudia pracujúci na farme. Tajne však pracujú aj na niečom väčšom. Harmon zostrojuje bombu zo štvrť tony dusičnanu amónneho používaného ako hnojivo na farme, Dena poskytuje financie a Josh plán organizuje. Ich cieľom je vyhodiť do vzduchu priehradu. (whack)

srncek

Kvalitný nezávislák natočený na dosť vysokej úrovni, kde pomalé tempo bolo jeho najväčšou devízou.. Mám rád takéto filmy. 80% ()

Dominator787

Krapet pokrytečtí enviromentalisti, když u zosnování plánu na záchranu chudáčků lososů jedí jídlo ze zvířat :/ Reichardt jinak umí vtáhnout do děje, zneklidňující film. ()

david666

Konec jsem sice moc nepochopil ale jinak má film dobrou atmosféru a ukazuje možná více o problematice lidí, hlasící se k enviromentalismu než články v novinách. Civilní herectví Dakoty a Jesseho mě hodně bavil. ()

wick

Nízké hodnocení nedopovídá vysokým kvalitám filmu této mé oblíbené režisérky...která zcela realisticky zobrazuje nesmyslnost zelených teroristů. Méně typicky než jiné její filmy má blíže k thrilleru než artové stylistice jiných jejích filmů ()

foils

Na USA velice netradiční film, jehož scénář zpracoval neotřelé téma ekoterorizmu jako napínavou žánrovku. K tomu kamera a režie jako z nějakého evropského psychologického dramatu. Toto všechno vypadá velice lákavě, jediný problém je, že to dohromady nefunguje: Scény, při kterých by měla tuhnout krev v žilách, jsou napínavé tak napůl, psychologie hlavních postav zase není dostatečně propracovaná, protože toho o nich vlastně moc nevíme. Jejich herečtí představitelé ovšem dělají, co můžou, takže výsledek není nuda. Největší slabinou Night Moves tak zůstává odfláknutý scénář, jenž místo aby se obtěžoval věrohodně ukázat, proč by se podobně nesourodá, navíc izolovaná skupinka tří lidí do podobné akce vůbec pouštěla, pokouší se samoúčelně vyvolat napětí scénami typu buran vyměňuje píchlou pneu nebo venkovská policajtka kontroluje řidičáky. Nebýt zajímavého filmového stylu, byla by Noc přichází jen narychlo spíchnutým cvičením na téma "ekoterorizmus je špatný". ()

Edwin44

Podobný problém jako Pablo Alto. Tady sice je nějaký příběh je, ale nějak jsem za celou dobu nepochopil proč to vlatně udělali, čemu pomohli nebo co mělo bejt cílem. To jako čekali že nechaj vybouchnout přehradu a nikdo se nezraní nebo neume? WTF... Prostě to celý tak nějak nedávalo moc smysl a chvílema mě to až nudilo. Konec byl stejně jako u prvně zmíněnýho filmu neuzavřený a takový nic neříkající mno prostě. Snad ten příští film (Monkey Wrech Gang) bude mnohem lepší, latka není moc vysoko. ()

StaryMech

Jsem na vlně Roba Roye, Bebacka a dalších spřízněných. "Noc přichází" (jak přeložit ten název, který se vztahuje k ději první části filmu i k pocitům postav v části druhé, a zároveň je jménem osudové lodi, které možná odkazuje k stejnojmennému snímku Arthura Penna, který svého hrdinu nakonec zanechává v podobné nejistotě?) není divácky tak vstřícné jako "První kráva", je ale aktuálnější, závažnější, hlubší a podnětnější. Ústřední téma vidím spíš než v naivitě (nebo dokonce agresivitě) ekoteroristů v tragédii mladých lidí, které potřeba změnit svět k lepšímu zavede do slepé uličky. Na Reichardtové se mi mimo jiné líbí, s jakou důsledností a zdatností do světa tlačí svůj Oregon; kdybych jí měl něco vytknout, bylo by to tohle: nemohla se postavit dobovému trendu a obejít se bez té poslední násilné smrti? ()