poster

Noc přichází (festivalový název)

 • anglický

  Night Moves

 • slovenský

  Nočné pohyby

  (festivalový název)

Drama / Thriller

USA, 2013, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • golfoxovox1
  ***

  Nemám většinou problém s pomalu ubíhajícím tempem filmu, zde to bylo místy, ale až příliš markantní. Samotný námět je velmi zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem na film šel "naslepo," chvilku jsem potřeboval, než mi došlo, o co ve filmu vlastně půjde. Samotné přípravy na akt terorismu a jeho vykonání mě bavily, zde pomalé tempo vyprávění dodávalo napětí. Poté se rozehrála psychologická hra, která na mě patrně nefungovala tak, jak by si režisér představoval. Trochu jsem se ztratil v motivacích postav a celkově pro mě film začal být méně zajímavým :-)(11.10.2014)

 • JohnCZ
  **

  Na nečitelnost postav jsem si až do konce nezvykl a utahané zdlouhavé scény mě silně uspávaly. Důraz na psychologii je viditelný, tíha viny v závěru byla dost nepříjemná (herecky velice slušné!), ale chladná a odměřená forma, jakou je tenhle film natočen, mi nesedla. Rozhodně bych to o třetinu zkrátil, takhle jsem se až moc často dost výrazně nudil.(15.9.2014)

 • T2
  **

  Rozpočet $-miliónovTržby USA $223,684Tržby Celosvetovo $642,000▐ Na prvý pohľad zaujímavú tému a obsadenie prinášal film Nočné pohyby (Night Moves,2013). Nakoniec ani zvučný menoslov v zložení Dakota Fanning, Jesse Eisenberg či Peter Sarsgaard nepriniesol viac iskry a skutočnej hĺbky do tejto komornej drámy. /videl v kine: 40%/(filmový festival Art Film Fest 2014)(5.7.2014)

 • J*A*S*M
  ****

  Velmi pomalé, soustředěné, psychologické drama o jednom ekoteroristickém útoku a o následcích, s nimiž se se jeho strůjci budou muset vyrovnat. Rozhodně nečekejte nějaký festival zábavy, spíše vás to bude stát hodně trpělivosti. S hlavními postavami nesouzním a nejsou mi sympatické, nicméně ten film jako celek je naštěstí chytřejší než ony, takže jim nijak zaslepeně jednostranně nefandí. Takže radši takhle, než takhle.(21.8.2014)

 • kajda.l
  ****

  Ač mne Reichardtová svou režií (opět) neuchvátila a stopáž je velmi neuvážená, hlavně v úvodní hodince, kde hned několik záběrů trvá o několik desítek vteřin déle než by bylo vhodné. Tak pro tentokrát jsem schopen nudné pasáže odpustit. Night Moves stojí na hereckém minimalismu (Dakota!...Jesse!!!), výborně zvolené hudbě a perfektní plíživé atmosféře, které se nepříjemně zahryzává pod kůži. Neočekávejte thriller, budete zklamáni, ale pokud si vystačíte s hutným psychologickým dramatem, které se v posledních třiceti minutách změní v psychický teror, budete nadšeni. Paranoia a výčitky svědomí už dlouho nebyly takto sugestivně a skvěle zahrané. Eisenberg v mém žebříčku mladých herců stále stoupá. Dakota standartně silná.(17.9.2014)

 • - Ještě před začátkem natáčení se tvůrčí tým musel potýkat s obviněním z plagiátorství. Scénář se údajně až příliš podobal románu "Monkey Wrench Gang" Edwarda Abbeyho. Navzdory tomuto nařčení však snímek byl dokončen v plánovaném čase. (Dlee)

 • - Film se natáčel v Medfordu v Oregonu. (rafix)

 • - Pro hlavních rolí tvůrci zvažovali i Rooney Maru a Paula Dana. (Fevas)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace