Noc přichází (festivalový název)

Night Moves

Nočné pohyby

(festivalový název)

Night Moves

Drama / Thriller

USA, 2013, 112 min

Ak vám nesedí Jesse Eisenberg, tak tento film radšej nepozerajte, pretože celé to stojí a padá na jeho hereckom umení. Mňa určite presvedčil a tá štvrtá hviezda je za neho. Muzika tiež zaujímavá. Tempo neskutočne pomalé, príbeh netradičný, možno by som aj ja prijala väčšiu sondu do Joshovej hlavy, ale na čo ... takýto bol a Jesse to celé uhral. Malo to niečo do seba. (filmová výzva 2017 - kajda.l)(23.5.2017)

• italka63

Ani ve snu mně nenapadlo,že tenhle film bude mít tak slaboučký, naivní scénář, až to bylo k neuvěření. Ještě že si Dakota Fanning stačila střihnout herecky asi dvě slušné scénky, jenže to na celý film prostě nestačí. A film o třech totálně vykolejených pitomcích, co vyhodí do vzduchu hydroelektrárnu na přehradě a pak se rozklíží z toho,co způsobili, včetně smrti nevinného člověka a pokračují dalším násilím, tak tuhle slátaninu nikdy více!(14.3.2015)

Kelly Reichardt sleduju už od Wendy a Lucy (2008) a i když mě žádný z jejích filmů dosud nijak nenadchnul, nemůžu jí upřít punc pozoruhodné talentované tvůrkyně, která rozhodně patří na festivaly typu Cannes a Benátky. Režijní styl založený na pomalém tempu a oddramatizovaném vyprávění, v němž nám příliš nedovolí dostat se blíž k postavám, její filmy rozhodně nečiní prvoplánově divácky atraktivními. Podobné je to i u jejího zatím posledního snímku o ekologických teroristech, který sice láká na herecké hvězdy Dakotu Fanning, Jesseho Eisenberga a Petera Sarsgaarda, ale leckterého mainstreamového konzumenta určitě zklame. Všechny složky filmu se totiž nesou v duchu minimalismu a od diváka si žádají silnou dávku trpělivosti (proto se na AFF ozývalo tolik únavných vzdechů z publika). Niterný herecký projev Eisenberga a Fanning asi nikdy nebyl působivější než tady.(30.6.2014)

• Radko

Dve rôzne cesty ekoaktivizmu, aké spomína v komentári whack, samozrejme vo filme vidieť. Za ne dávam aj dve hviezdičky. Zvyšok je tragédiou troch zúfalcov, ktorí si stanovia nesprávny cieľ pomýlenými prostriedkami. Pretože takmer vôbec nedosiahli to, čo plánovali: teda otvoriť diskusiu o problémoch prírody. Navyše, ako pekne vidieť, dogmatici sa nepoučia zo svojho zrejmého zlyhania a namiesto pokory vŕšia tragédiu za tragédiou. Pretože často sa za agresívnymi zástancami nejakého ušľachtilého zámeru skrývajú v skutočnosti pomerne brutálne agresívne typy, ktorým je život ženy rovnako drahý ako odporná betónová stavba a tak si podľa ich zvrátenej logiky môžu s jedným i druhým pohrávať podľa svojej ľubovôle. Ľubovôle, ktorá kritiku ani spochybnenie ich bohorovnosti nijako neznesie, pretože oni predsa dobre vedia, že ich vyšší celozemský zámer je najlepší zo všetkých možných.(9.11.2014)

I když tenhle film nese znaky, tak typické pro Kelly Reichardt, troufnu si tvrdit, že je to snímek, který má asi největší šanci oslovit i nějaké širší publikum. Rozhodně je to tématem, v druhé řadě i trošku známnějšími herci a poté také celkovým vyzněním, které na rozdíl od jejích předešlých, působí ne tak hrozně stroze a hlavně tak nějak "normálněji". Uvidíme, třeba bude Kelly točit za pár let damé blockbustery, možné je všechno. Tenhle se jí poved, z jejich čtyř, co jsem viděl asi nejlíp, tak na čtyři a půl hvězdy.(19.9.2014)

• - Pro hlavních rolí tvůrci zvažovali i Rooney Maru a Paula Dana. (Fevas)

• - Film se natáčel v Medfordu v Oregonu. (rafix)

• - Ještě před začátkem natáčení se tvůrčí tým musel potýkat s obviněním z plagiátorství. Scénář se údajně až příliš podobal románu "Monkey Wrench Gang" Edwarda Abbeyho. Navzdory tomuto nařčení však snímek byl dokončen v plánovaném čase. (Dlee)