poster

Noc přichází (festivalový název)

 • anglický

  Night Moves

 • slovenský

  Nočné pohyby

  (festivalový název)

Drama / Thriller

USA, 2013, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  ****

  Ak vám nesedí Jesse Eisenberg, tak tento film radšej nepozerajte, pretože celé to stojí a padá na jeho hereckom umení. Mňa určite presvedčil a tá štvrtá hviezda je za neho. Muzika tiež zaujímavá. Tempo neskutočne pomalé, príbeh netradičný, možno by som aj ja prijala väčšiu sondu do Joshovej hlavy, ale na čo ... takýto bol a Jesse to celé uhral. Malo to niečo do seba. (filmová výzva 2017 - kajda.l)(23.5.2017)

 • golfoxovox1
  ***

  Nemám většinou problém s pomalu ubíhajícím tempem filmu, zde to bylo místy, ale až příliš markantní. Samotný námět je velmi zajímavý a vzhledem k tomu, že jsem na film šel "naslepo," chvilku jsem potřeboval, než mi došlo, o co ve filmu vlastně půjde. Samotné přípravy na akt terorismu a jeho vykonání mě bavily, zde pomalé tempo vyprávění dodávalo napětí. Poté se rozehrála psychologická hra, která na mě patrně nefungovala tak, jak by si režisér představoval. Trochu jsem se ztratil v motivacích postav a celkově pro mě film začal být méně zajímavým :-)(11.10.2014)

 • whack
  ****

  Film nešokuje drsnými hláškami, nemoralizuje, nesúdi, a divák, ktorý nepozerá do deja iba povrchne, v ňom môže vidieť porovnanie dvoch typov ekologického aktivizmu – radikalizmus vs. grassroots (ekofarmy, biozelenina, solárne panely...). Páči sa mi najmä prvá, akčná polovica filmu, druhá je síce trochu depresívnejšia, a zaoberá sa hlavnou hrdinkou, ktorá zmätkuje kvôli akcii, ktorá nevyšla podľa plánu. Cieľom ich akcie, ktorú autorky filmu vycucali z kníh Edwarda Abbeyho, nebolo priamo zachrániť životné prostredie ničené v okolí rieky a ryby, ktorým priehrady zatarasili migračnú trasu, ale vyvolať diskusie o environmentálnej devastácii, dostať túto problematiku do svetových médií, ktoré sú zaplavené vysmiatymi celebritami velebiacimi tzv. zelenú ekonomiku, ale neriešia podstatu problému.(24.10.2014)

 • AlfaNumerO
  *

  [Bio OKO - Oko naslepo] Předně dávám na vědomí, že se absolutně neodpírám pomalejším psychologickým filmům, dokonce jich několik řádím do mých oblíbených. Co je však moc, to je příliš. To, že film není přespříliš ukecaný mi osobně nevadí, dlouhatánské záběry, kde se ovšem nic neděje, jsou již o poznání horší (v kombinaci s nemluvením). Kdyby šlo o záběru širokoúhlé kamery na krásy přírody, srdíčko zaplesá, sledovat ovšem prodejnu se spacáky, to člověka bez silnější psychické poruchy, nemůže zaujmout. Silnější stránkou filmu jsou herecké výkony, zde ovšem narážím na jeden problém - dá se hodnotit jako herecký výkon pohled do prázdná (kterých je především v podání Jesseho Eisenberga víc než dost). Kde nic není, ani smrt nebere. No abych film a sebe dál netrápil. Za myšlenku ekoterorismu, s kterou se v určitých bodech shoduji a za nemladou přiobtloustlou Dakotu dávám 2*, 38%(2.10.2014)

 • Bebacek
  ****

  Kelly Reichardt sleduju už od Wendy a Lucy (2008) a i když mě žádný z jejích filmů dosud nijak nenadchnul, nemůžu jí upřít punc pozoruhodné talentované tvůrkyně, která rozhodně patří na festivaly typu Cannes a Benátky. Režijní styl založený na pomalém tempu a oddramatizovaném vyprávění, v němž nám příliš nedovolí dostat se blíž k postavám, její filmy rozhodně nečiní prvoplánově divácky atraktivními. Podobné je to i u jejího zatím posledního snímku o ekologických teroristech, který sice láká na herecké hvězdy Dakotu Fanning, Jesseho Eisenberga a Petera Sarsgaarda, ale leckterého mainstreamového konzumenta určitě zklame. Všechny složky filmu se totiž nesou v duchu minimalismu a od diváka si žádají silnou dávku trpělivosti (proto se na AFF ozývalo tolik únavných vzdechů z publika). Niterný herecký projev Eisenberga a Fanning asi nikdy nebyl působivější než tady.(30.6.2014)

 • - Ještě před začátkem natáčení se tvůrčí tým musel potýkat s obviněním z plagiátorství. Scénář se údajně až příliš podobal románu "Monkey Wrench Gang" Edwarda Abbeyho. Navzdory tomuto nařčení však snímek byl dokončen v plánovaném čase. (Dlee)

 • - Pro hlavních rolí tvůrci zvažovali i Rooney Maru a Paula Dana. (Fevas)

 • - Film se natáčel v Medfordu v Oregonu. (rafix)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace