Sportovní vzpomínky: Zlatý turnaj století, který vznikl díky České televizi mapuje neuvěřitelnou cestu našich hokejových reprezentantů za olympijským triumfem v nejkvalitnějším měření sil historie ledního hokeje, ke kterému došlo na zimních hrách v japonském Naganu na 18. zimních olympijských hrách. Turnaj se hrál od 7. do 22. února 1998 v halách The Big Hat a Aqua Wing Arena. Turnaj, který zastínil všechny ostatní sporty na olympiádě, byl jednoznačně největší událostí v novodobé hokejové historii. Poprvé totiž mohli na zimních olympijských hrách startovat i profesionálové z NHL. A tak jednotlivé země přijeli reprezentovat skutečně ti nejlepší hokejisté planety. Závěr známe každý, výhra nad silným Ruskem ve finále nás katapultovala na zlatý trůn. (Paity)

j.linhi

Psal se únor 1998, mě bylo 7 let a ve škole jsme se místo učení koukali na hokej. V neděli 22.2. 1998 v 7.46 SEČ kdy obránce, čechokanaďan Petr Svoboda po vyhraném vhazování před ruskou brankou střílí jediný gól celého finále se v celé republice zastavil čas. Největší úspěch českého sportu a troufám si říct, že i nepřekonatelný. ()