Koncem 90. let zaznamenala kriminální a drogová scéna na Islandu drastickou změnu, kdy z relativně malého a nevinného světa drobných zločinců a příležitostných dealerů přerostla ve vysoce organizovaný a násilný průmysl, který funguje dodnes. Film se odehrává v bouřlivých časech a je postaven jen na hrstce skutečných událostí té doby. Líčí revoluci Extáze, ozbrojené bankovní loupeže, rozsáhlé pojišťovací podvody a největší zátah proti drogové mafii v historii země. Všechny tyto události velmi hluboce otřásly islandskou společností, hlavně kvůli jejich vysoce profesionálnímu provedení. (HBO Europe)

DonBraso

Když sníh,tak Islandský a jedem do plných.Další z řad filmů,mám rád drogy, no a co.Rozjede se byznyz,kdy hlavní tvář obalu se dostane do srabu a potřebuje pomoct od Tottiho,který zvednul level taky dost vysoko.Jede na sebe a rozjíždí kartel,kdy ostatní jsou jenom snůžkou na mapě a film druhý gang totálně zfoukne jako svíčku,protože člověka zajímá,co dělaj kluci,když si trochu zaskotačí na discotéce,vykradou banku,daj si sexuální gangbang a na to pořádný matroš z Peru.No atmosféra Islandu se tu tak extra neprojevuje,řeč tedy ano,ale čekal jsem větší důraz na hlavního hrdinu,kdy občas je to tak propojený mezi postavama v gangu,že je to spíše sonda jak si žijou na severu a jaký bakšiš z toho bude.Na druhou stranu,ono co točit,drogy prostě smrdí všude a závěrečná policajní vložka byla spíše průměrná,ale ten konec mi přišel,že nevim co si z toho vzít.Tedy vim,že znát někoho kdo jede v drogách,z nuly se stanu najednou prachatej týpek,který drží hubu,když musí,na kápa si nikdy netroufne,ale když člověk se musí rozhodnout,tak udělá vše a je pořád volný,matce říkat,že dělám pořád ve škole.Prostě poctivý filmový řemeslo,který člověk bral taky,že serverský chladný počasí se hodí vždycky. ()

kolodej1

velmi zajímavé, musím říct, že islandská kinematografie u mě nemá právě nejlepší zvuk, ovšem tohoto filmu jsem se bál zbytečně. Překvapivě svěží filmík, který připomíná britskou krimi školu. Zábavné, dostatečně drsné, v tempu, podmalované vhodnou muzikou, já jsem spokojený. Příběh nebyl nijak zvlášť originální a chvílemi film celkem zbytečně zpomalí, ale zpracování a atmosféra příběhu se mi líbilo. 70% ()

Saxos

Takové severské drogové Bony a klid i s Evičkou tričko. Transpotting se sněhem a peřím od začátku až do konce. To vše při obsazování drogového trhu na Islandu rok 1999/2000. Filmem nás provede jako vypravěč mladík Stebbi psychouš. Na začátku záběr na lednici a v ní dvě plechovky piva. I islanďané milují Plzeň. ()

Ironhead

Pro severskou kinematografii mam slabost... tohle je takovej lepsi prumer... pribeh o tom, jak na Islandu rozjet drogovej business ale rozhodne aspon za jedno shlidnuti stoji ;) ()

Perunwit

Proč to zoufalé procentuálno? Kdo ste?! Ukažte se vy srágory!! Ne... nebudu číst ty sračky, tohle je prostě nefalšovaný zamrzlý peklo plný baworáků, koksu, sněhu a posypový soli. Takovej trochu Pusher, chtělo by se říci. Pěkná akce, žádný dlouhý kecy, jen Psychouš Stebbi. ()

skepticka odpad!

Prečo? Prečo niekto točí niečo tak neuveriteľne stupídneho, nudného(ja som priam fyzicky trpela) a nezmyselného? O feťáckych tupých namakancoch,pre ich obdivovateľov,alebo čo?Jediné čo z toho sálalo bol testosteron a debilita!Námet tak otrepaný a neoriginálny ako celé zpracovanie.Absolútna strata času! ()

migl

Herci a vlastne celá táto fraška sa tvári ako drsňáčina,ale len tvári,lebo je to skôr nepresvedčivá zlátanina z prostredia Islandského podsvetia. Neviem či to bol zámer kastingu vyberať také idiotské ksichty,alebo na Islande vypadajú takto "divne" všetci.Keby tam nebola tá vysokojebateľná blondína,tak by to vypadalo ako panoptikum oblúd ()

Googooplexer

Ako dobre to začalo, tak zle sa to vyvíjalo, až sa dovivíjalo. Obyčajný príbeh skromných podnikateľov, ktorí našli dieru na trhu, iba sa zmenilo prostredie. Tentokrát je to Island. Kde budú ale filmoví mafiáni prevádzkovať svoju živnosť, keď sa minú všetky krajiny sveta? Žeby tento žáner čoskoro nadobro zanikol? ()

Von Kempelen

Sice nic originálního, na filmu je znát silnej vliv z Británie, ale přesto hodně dobrej snímek o partě zmrdů, co se živí distribucí drog. Jedno z realistickejch děl, který ukazuje organizovanej zločin v hnusotě a krutosti, jaká je mu vlastní, narozdíl od slaboduchejch filmů glorifikujících kriminalitu, kde se pohybujou uhlazený přiteplený mafiáni. ()

jiri88

Parádní atmosféra, ze které už po prvních minutách pochopíte, že nepůjde o "universal Hollywood movie", ale že tahle "severská"věc bude prostě trochu jiná. Příjemné zpracování, děj dokáže i překvapit. Chmurnost islandského podnebí se přenáší do filmu a parádně se k němu hodí. Příjemně strávená hodina a půl. ()

RADX1

Doporučuji všem co mají chuť zkouknout něco ve stylu devadesátých let s tématikou podsvětí surověji zaměřenou na sex, brutalitu přátelství a především drogy s prachama které to vše slepují dohromady. Zdařilý toť kousek. Některé věci byly na můj vkus trochu přehnané, ale nešlo říct "tak to být ale nemohlo". Hlavní postava tedy Psychouš Stebbi byla taky fajn. Aneb, jak se může poměrně průměrný až podprůměrný mladý občan Reykjavíku dostat do kupy s mafiánskými špičky na Islandu. Šílenosti konfrontované s realitou a k tomu akce. Takže nudit se asi nebudete. K tomu pěkně zvládnutý styl devadesátek. Radost pokoukat. Jen ten konec se mi zdál krapet natáhlý - autor se určitě musel trápit, když nám chtěl předat své sdělení - samotné zakončení (poslední cca minuta) byla v pohodě - zpět v kolejích na které jsem si zvykl hned po úvodních minutách filmu. ()

danny79

Pro slabsi hodnoceni jsem toho do filmu moc necekal, ale tohle me bavilo opravdu dost. Neni to dokonale, ale postavy jsou zajimave, atmosferu to ma taky, akce a obcasna brutalita tez nechybi. Scenar by mohl byt propracovanejsi, ale je to rozhodne dobre. ()

DudeLebowski

chladná severská drama... ale mne to skôr pripomínalo komédiu... Film balancuje medzi týmito dvoma žánrami a nie je to na škodu.... občas by scény vyzerali úplne odveci keby tam nebolo nádych odľahčenia, pretože nikdy nemôžete vedieť čo za nápad vyjde z hláv zdrogovaných magorov. a tak je každá scéna prekvapením a udržuju vás to v pozornosti... myslím že skvelo natočené v rámci možností rozpočtu....tvorcom sa podarilo vymyslieť taký islandský trainspotting... 4 lajny z 5tich ()

mdf

Možná takový malý Trainspotting v Islandském kabátku,Bouřlivá 90.léta jako u nás.Syrová atmosféra násilí o ovládání trhu z drogami. ()