Koncem 90. let zaznamenala kriminální a drogová scéna na Islandu drastickou změnu, kdy z relativně malého a nevinného světa drobných zločinců a příležitostných dealerů přerostla ve vysoce organizovaný a násilný průmysl, který funguje dodnes. Film se odehrává v bouřlivých časech a je postaven jen na hrstce skutečných událostí té doby. Líčí revoluci Extáze, ozbrojené bankovní loupeže, rozsáhlé pojišťovací podvody a největší zátah proti drogové mafii v historii země. Všechny tyto události velmi hluboce otřásly islandskou společností, hlavně kvůli jejich vysoce profesionálnímu provedení. (HBO Europe)

woodsman

tak toto bolo ze WTF film dobry pozrel som ale nechcel by som to nikdy fuj strasny zivot podla mna fetaci prepnuty im jebka na hlavi a ten sef ich gangu bol neskutocny zmrd zakerny fakt to dobre zahral ten mal vyhrat niaku cenu ()

NJD

Mohlo by se to zdát pouze jako další z řady filmů o nástupu nové drogové mafie, ale přesto existuje něco, co činí Okamžik zkratu nějak vyjímečným. A tím něčím je neopakovatelně temná islandská atmosféra, natolik hodící se pro podobné typy filmů. Rozhodně tedy snímek doporučuju jako zajímavou alternativu k mainstreamovým dramatům. PS: A pokud jste patrioti (obzvlášť co se týče piva), film si musíte pustit na 100%, abyste se podívali, jak hlavní hrdina v úvodu vytáhne z ledničky originál plechovku Pilsner Urquell, na který si pak evidentně hodně pochutnal :)) ()

mira007

Jednoduchá story ne-li historie prodeje drog na takovém ráji bez zločinu jako je Island. Dokonce tam mají strip club. Atmosférický film na jednotku a jednu hvězdu dávám za tu božsky krásnou divokou Dealerku v podání Marie Brita B. ( no hlavně za tu nahatou scénu ) Nikdy bych nečekal, že na Islandu se můžou točit nebo dít takovýhle věci. Severská filmařina s trochu klasicky nejasným koncem. ()

Santino7

„Stebbi, nevypnul si dětskou pojištku!“ // Moje vôbec prvé stretnutie s islandským filmom všeobecne a musím povedať, že pomerne príjemné. Napriek tomu, že podobne ladených filmov sa v poslednom čase točí "ako maku", vždy keď mám tú možnosť, bez váhania sa pustím do ďalšieho. Každý z nich - hoci majú často veľmi podobnú (niekedy až takmer identickú) dejovú výstavbu - je totižto niečím svojský, za čo môže asi najmä odlišná mentalita daných krajín. No a v tomto smere Island svoju polohu nezaprie, pretože aj keď je to poňaté v dosť modernom štýle, najväčšmi sa mi to podobalo na severskú (resp. čiastočne aj na novodobú britskú) tvorbu, určité paralely tam jednoznačne boli. A musím povedať, že snímky z týchto kútov sveta mám v pomerne veľkej obľube, vždy ma dostane najmä tá ich povestná mrazivá autentickosť (vždy sa mi páčilo to české slovíčko - syrové - ktoré v takýchto prípadoch používate, to je asi najlepšie možné vyjadrenie, aké je v danom spojení k dispozícii). No skrátka, cítiť z toho taký ten poctivý severský chlad. A občasné zábery na okolitú islandskú krajinu, architektúru atď sú už len takým príjemným spestrením, akousi pridanou hodnotou (grátis). Keby bol ten dej čímsi viac prekombinovaný alebo zložitejší, mohlo by sa to odraziť aj v mojom hodnotení a dal by som možno aj plný počet. Tak či tak, film som si vcelku užil, malo to navyše pomerne slušné tempo bez akýchkoľvek hluchých miest a omáčok kdesi uprostred (čo sa občas stáva). Niečo takéto ma skrátka v žiadnom prípade neurazí, takže u mňa spokojnosť. // „Dnes máme éčko, aljašský sníh, speed, LSD a taky trávu. Co si dáte?“ 4/5 ()

warrenur

Mierne napriemerny seversky pocin s temou drogoveho dilerstva. Potesili zaujimave charaktery (nevyspytatelny a brutalny vodca, nabuchana dotetovana hlavohrud, sympaticky zlodejsky hajzlik, zbabely otlkanek, sexi radodajka, co by len parila a dalsich par dealujucich emakov a punkerov), tiez sposob akym bola popisana distribucia drog a tok penazi islandskeho podsvetia. I ked dej samotny nebol pre mna vynimocny, jeho spracovanie je celkom slusne. Trochu ma rusilo velke mnozstvo obsadenych "vypatlanych" hlav, permanentne cely cas pod ucinkom tvrdych drog. Tychto je v realite, minimalne na vyssom gang-rebricku istotne menej, inak by nemohli existovat v podsveti tak dlho. Kazdopadne myslienka, rychleho postupu, prachov, drogoveho "ocarujuceho" vyletu a vzapati zvrhnutie sa toho celeho a "precitnutie" bola jednoznacna. ()

Rockerman

Vcelku solidní televizní film o islandské drogové scéně, ikdyž mi to občas připadalo takové amatérské a skoro ničím to nepřekvapilo. Asi tu byla snaha o tu syrovost. Strategii, jak distribuovat drogy k zákazníkovi měla organizace, vedená Brunem dobře zmáknutou. Všše vycházelo skvěle, ale stačil jeden neuvážený telefonát a začalo se to hroutit. Ten závěr byl dost nevěrohodný a tak hodnotím jen lehce nadprůměrně. ()

agassi68

Pearceovská jazda islandským drogovým podsvetím. Týpkovia vybraní skvele. A to by si človek myslel aký pokoj vládne na ostrove.. ()

Luisis

Islandský Trainspotting ? Proč ne. Špinavé feťácké blues, kterých je v dnešní době pramálo.Já tomu fandím. Fajn materiál Islande - 80% ()

markotter

Stylovka popisující pád jednoho studentíka do propasti zločinu a zároveň rozmach drogové mafie na Islandu. Nechybí mrtvoly, sex, honičky, vše udělané pěkně po severském stylu bez nějakých vedlejších obezliček. Hlavní psychopat mi trochu připomínal J. Bardema z filu Tahle země není pro starý - tak slizkej byl. ()

Patrik200s

Na to, že tento movie pochádza z Islandu to nemalo chybu. Scenár síce trocha monotónny ale dokonale zvolené obsadenie a na moje počudovanie v celku kvalitné výkony tento film vyzdvihli. Dúfam, že slečnu Mariu Birtu uvidíme aj v iných produkciách. ()

bakeero

Fajnová islandská gangsterka, resp. vhled do drogového podsvětí tohohle svérázného ostrova. Je to blbost, ale plechovka Plzničky v ledničce taky potěšila :-D ()

celticek

Dost mi to připomnělo Dealera, taková klasická žánrovka. A jelikož se netočila v USA, tak i solidní. Viděl jsem verzi s anglickým dabingem, dost mi to vadilo, v originále by to bylo asi ještě "o fous" lepší. ()

himor

Zaujímavý drsný Islandský film...niesom zvyknutý pozerať neamerické filmy, resp. málo. Tak ma celkom prekvapil tento filmík, kde je plno násilia, drog, sexu a všetkému čo patrí k drogovému biznisu. Ako myslím dobre natočené, herecky zvládnuté...len mi celý film pripadal príliš mdlý...ja neviem nejak mi to nesadlo celkom ako malo. 65% ()

Solverino

Silnější tři hvězdy. Na čtyři to ale nemá. Po krátkém čase se kolotoč fetování, děvek a chlastu omrzí a začne to nudit. ()

Honsik

Na pět hvězd to sice úplně není, ale já tyhle filmy prostě žeru. Navíc v lehátku s pivískem a pěknou kočkou po boku v kině Oko. Úžas :-) ()

Romeroo

Při nejmenším velmi dobrý pokus z Islandu. Tvůrci se nesnažili vymyslet něco převratného a pečlivě vybudovali příběh, který prostě funguje. U mě absentovalo o něco pevnější semknutí s hlavními hrdiny.,,nástup s policií přišel podle mě taky o něco později. To vše celkem bez problémů nenáročný divák jako jsem já přejde a po celý film se velmi přijatelně baví. Islandský fresh film s pálením nosní přepážky a výtečným Brunem! ()

MyrnaAlec

Oproti Trainspottingu obohacené o jistý černý severský humor, jinak tradiční drámo o balíkovi, co se zapletl se špatnými kamarády. ()

DJ Kritik

Je to taký priamy pravdivý popis života, ktorý žije jedna postavička závislá na fete. V skrate zhrnutý život aj pôsobí len ako náčrtok reality. ()