poster

Animated Epics: Beowulf (TV film)

Animovaný / Krátkometrážní / Rodinný

Rusko / USA / Velká Británie, 1998, 27 min

Producenti:

John Geraint
(další profese)

Komentáře uživatelů k TV filmu (3)

 • Segrestor
  ****

  Nenáročná animace nebude asi tím pravým tahákem ke sledovačce tohoto klasického "nordického" příběhu, ale spíš pojetí jako takové. Určitě zaujme zvuková stránka věci. Hlasy Jacobiho i Finese jsou zkrátka super. Zde k vidění.(18.3.2013)

 • Tom_Lachtan
  ****

  Hodně zajímavý film, jehož největší chybou je, že je rozkročen mezi klasickou pohádkou a tvrdou fantasijní adaptací téhle báje. Předně je tu skvělá kresba, která sedí k pomalejší ručně malované animaci, ovšem má velmi tísnivou a temnou atmosféru (některé scény s vrchnopadouchem jsou nádherně horrorové), nikde ani stopa po jakékoliv světlé a zářivé barvě a koneckonců, příběh básně taky není zrovna nejmilejší pohádka, co je sluníčková a plná poníků. Jenže v přímém rozporu s tímhle je takřka neustálý voiceover vypravěče, případně dialogy postav, což prostě kazí natemělou atmosféru jak nemožností opravdu kvalitního audio-vizuálního zážitku, tak dikcí vypravěče, která je prostě typicky pohádková. Mnoho palců nahoru si zaslouží zpracování bahnosliznatého Grendela a vhodná, nepřemrštěná stopáž.(27.3.2016)

 • Alboin
  *****

  Pre mňa osobne veľmi pôsobivo spracovaný kraťas. Množstvo presných detailov mi až bralo dych keď som to pozeral. Ľudia, ktorí na tomto filme pracovali museli dlho študovať, kým vytvorili niečo takto takmer dokonalé. Všetky odevy, zbrane a zbroje zodpovedajú danému obdobiu a ságe. Detaily ako diviaky na helmách, spony držiace plášte, triskely či saská lýra jednej z obetí Grendelovej matky ... no radosť pozerať. A Heorot bol najkrajším spojením mýtov a dlhej prsťeňovej siene aký som kedy videl. Tvorcom sa podarilo dodržať aj kostrbaté kresťanské vsuvky, čo pridáva ešte navrch ďalší punc pôvodnosti. Tým 27 minútam je ťažké niečo vytknúť. Pre záujemcov o ságu a rôznych germanofilov by to mala byť povinnosť.(28.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace