Úsměvné historky nesmělého středoškolského profesora a prohnané septimánky... Do dívčího gymnázia nastupuje nový profesor, nesmělý a nepraktický Karel Suchý. Od samého počátku se stává předmětem čtveračivého zájmu gymnazistek. Ve vymýšlení alotrií vede Věra Matysová, neteř bytné, u níž mladý profesor bydlí. Rozpustilá studentka se s celou třídou vsadí, že dostane od nového kantora hubičku… Sentimentálního dívčího románku Ferdinanda Tomka, zapadlého básníka, který se zde skryl pod pseudonym Adéla Červená, se v roce 1932 ujali scenárista Václav Wasserman a režisér Martin Frič. Ten do hlavních rolí obsadil jedny z prvních hvězd zvukového filmu – Anny Ondrákovou a Karla Lamače – a natočil s nimi divácky velmi úspěšnou situační veselohru o svízelích mladého středoškolského profesora. I další role byly obsazeny oblíbenými tvářemi – Theodorem Pištěkem, Antonií Nedošinskou, Světlou Svozilovou a brněnským komikem Valentinem Šindlerem – „stréčkem Křópalem“. Ve filmu se mihne do té doby neznámá statistka Nataša Gollová. S úspěchem se setkaly i písničky Járy Beneše s texty Jaroslava Mottla a Karla Lamače. (Česká televize)

PetraMishka

Karel Lamač jako starý mladý profesor na dívčí škole a Anny Ondráková, která se se spolužačkami vsadí, že z něj vymámí hubičku. Červená knihovna, která je trochu naivní, ale ne úplně hloupá nebo trapná. Navíc Anny byla skvělá, i když už dávno neodpovídala postavě studentky, a Oscar Marion jako druhý nápadník byl zajímavý. ()

juvelinokivi

Ach Karle, miťuli je! "Ovšemže najímám tento útulný pokojík s vědomím, že nemáte dcery, jak pravíte. – Jsem vdova, pane profesore. A naše manželství bohužel bylo bezdětné.- Pravíte bohužel, já však dím: Bohudík! Neboť nebylo by mne zde, kdyby zde bylo dcery." Srdečně doporučuji všem oblibovatelům jazyka českého. ()

Atriot

Málo povedená komedie s prkenným Lamačem v hlavní roli. Za zmínku spíše stojí, že je to první film, ve kterém se objevila Nataša Gollová, v tomto filmu ještě jako vysoká štíhlá studentka. V jejích posledních filmech se jeví jako malá kulatá babička. ()

J.CTORN

I když to je jen obyčejná komedie nesmyslnost holek v tomto věku (moc dobře to vím, je mi 17) a skvělé herecké výkony Karla Lamače ()

Kosir

No nevím, ve srovnání se "zavedenými" kousky, sice z pozdější doby, ale přesto příliš naivní. Tři jen proto, že je to opravdu dost starý a český. ()

milos.bradik

Velmi nepodařené, Karel Lamač jako herec je otřesný a děj je taky stupidní. Jedna hvězda ze soucitu. Není to úplný odpad, ale dal bych tak 10 %. Pokud to srovnám s podobnou komedií Děvčata, nedejte se!, tak si to víc nezaslouží. ()