Dle mého názoru nejlepší Burianovka, i když Burian zde nemá tak výraznou roli. Frič ani Burianovi nedovolil žádnou velkou improvizaci, vše musel schválit. Ve výborné roli je zde Antonín Novotný a dobře zahrály i Adina Mandlová a Nataša Gollová, stejně jako věčný Burianův sekundant Jaroslav Marvan, který dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil.(8.5.2009)

Milá, příjemná komedie, kde hlavní pozornost na sebe strhává Burian - jak jinak. Jeho kreace rozesmávají více než role všech ostatních herců. Vztahy mezi podřízenými a nadřízenými v úřadu jsou zdrojem neustálých intrik a příbuzenské vztahy mají v kariéře stejnou důležitost jako i dnes. Ve filmu z toho vzniká pěkný propletenec. Nejvíce mě rozesmála scéna, kdy pan ředitel chválí a poklepává oficiála Bormana (Buriana) po rameni a ten celý šťastný začne jako pejsek podupávat nohou. :-)(25.7.2015)

Nejúžasnější starej film. Je pravda, že ve všech těch názvech jako pan prezidiální atd. jsem se dost ztrácela, ale jinak to má všechno co má film mít. Je to vtipný, ještě k tomu je to romantický přesně tak jak to mam ve filmu ráda a navíc tam hrajou skoro samý herci na který se dobře kouká (ten Antonín Novotný je fakt fešák a s Adinou jim to hrozně sluší i potom v Modrý Hvězdě).(27.5.2011)

Válka pokračovala dál ve svém zběsilém šílenství, které nebralo ohled na nikoho, dokonce ani na ty, kteří se jali příliš nevystrkovat hlavu a zůstávat v relativně bezpečném zázemí pražských barrandovských ateliérů. Možná, že bychom dnes něco takového jen stěží označili za hrdinství, ale doba byla natolik vyhrocená, že skutečným odbojem se zdála být alespoň vytrvalá snaha o udržení české kinematografie v českých rukou, což se ostatně s velkým přispěním Miloše Havla dařilo až do roku 1941. Ještě předtím ale usedl Václav Wasserman za psací stůl, aby připravil dokonalý scénář pro Maca Friče, který se po úspěchu svých předchozích filmů rozhodl představit Vlastu Buriana v jedné z jeho nejzdařilejších hereckých kreací. Satiricky zabarvená komedie, v níž se na přetřes dostávají pletichy, přímluvy a protekční tahanice o vlivná úřednická místa, vehnala temperamentního Buriana do sedla pomyslného Pozemkového úřadu, v němž vládne jeho břitký smysl pro humor a především karetní umění. Vrchol, kterým je bezesporu ona obávaná subordinační partie se samotným prezidentem úřadu a v níž si Burianův hrdina nebere servítek, přichází sice trochu brzy, ale v každém ohledu se stává nezapomenutelným a divácky vděčným. Defilé nesmrtelných hereckých výkonů tu vedle Buriana zahajuje vynikající Jaroslav Marvan v roli ne právě obvyklé, následovaný oběma divami, Adinou Mandlovou i Natašou Gollovou, Pištěkem, Šléglem, Schránilem, Novotným, Šlemrovou a také Jindřichem Lázničkou v roli všetečného kancelářského sluhy Baltazara. Věhlasný a nejen filmovými hvězdami vyhledávaný modelový salon Hanny Podolské se potom v rámci děje zcela nenápadně propůjčil k reklamní produkci svých nejnovějších toalet, s nimiž si okamžitě věděla rady především Adina Mandlová. Film, vybavený kromě jiného vtipnými a nestárnoucími popěvky v podání Kocourkovských učitelů, se bez nejmenšího zaváhání zařadil mezi nejúspěšnější hrané snímky protektorátního období. Snad nikdy potom a jen výjimečně i předtím vzniklo něco tak mimořádného na poli smíchu. Teprve tehdy, v době, která smích produkovala den ode dne méně. Koukejte, nebavte se nám tady, nechte toho, jděte se bavit jinam, tady pan prezidiální tak jako tak to hraje špatně a ještě mu do toho kecejte! // Jestlipak je vám známo, proč byla tady v katakombách noční služba zavedena? - Ale je mu známo, je mu známo! Já mu to vysvětlím sám, poněvadž vy byste mu to řekl moc sametově. Zkrátka panu řediteli se jednou zachtělo po úředních hodinách nějakýho spisu a žádnej tady nebyl, tak vod těch dob tady musej dva úředníci sedět přesčas, kdyby zas jednou pana ředitele napadlo se sem dolů přijít zeptat, kolikátýho bylo vloni touhle dobou.(4.10.2008)

Na začátku jsem byl vlastně dost otrávenej. Už v úvodních 10 minutách totiž začala zbytečná romantická zápletka, která je v Burianovkách bohužel tak často a pokaždé jenom brzdí Vlastovy gagy. Naštěstí tady jsem si na ní postupem času docela zvykl. Navíc zde není tak výrazná jako třeba v Baronovi Prášilovi, jelikož ji není věnovaná tak velká pozornost. Spíš je to o geniálním Vlastovi Burianovi, který mě zde opět několikrát dostal do smíchu. Ve druhé půlce opravdu září a mě se to nakonec i přes nepříliš velká očekávaní líbilo. Slabší 4.(31.12.2016)

• - Cena Baťových závodů na Filmových žních ve Zlíně (1940). (argenson)

• - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)

• - Jaroslav Marvan dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil. (Kulmon)