Na mne bylo těch úředníků, oficiálů, revidentů, aktuárů, přednostů, prezidiálních, generálních, tajemníků, ředitelů a konzulů ve filmu až příliš, o počtu přeúslužných kariéristů nemluvě. Kvůli tomu působí Katakomby (natočené roku 1940) na dnešní dobu o hodně zastaraleji než jiné Fričovy filmy. Naopak svěží hudební čísla mne potěšila. "Pro pana prezidiálního máme extra překvapení." - "Ten by byl báječně překvapenej, kdyby Vás viděl pracovat." Co lze také ocenit, jsou výkony našich hereckých špiček, samozřejmě s Burianem a Marvanem v čele. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=vTQZqXk9y_k(26.5.2012)

Divoký anděl ve starším hávu, hi hi! Nejdříve nechce ona jeho, pak on ji, nakonec se vezmou a jsou spolu šťastni. Martin Frič, snad nejplodnější filmový režisér na světě (říká se to, já mu to brát nebudu), to s legrací prostě umí. Ať už s Lamačem nebo s Burianem, vždycky se můžete těšit na sérii vtipných dialogů a scének, které dnes již dávno zlidovely a spousta lidí ani pomalu neví, odkud že vlastně jsou. Ostatní herecký ansámbl samozřejmě není vůbec pozadu vedle Nataši s Áďou , si tu jako vždy vedlejší roli střihla má oblíbená paní Růžena Šlemrová (hlavní roli pokud vím, hrála snad jen v Paní Morálka kráčí městem), ale opět s takovou noblesou a charismatičností, že vám mile utkví v paměti. Jinak Vlastík Burian je samozřejme, jak jinak skvělý, ale krom svých střeštěností dovede i hluboce promluvit do duše, až to zamrazí. Škoda tě, Vlastíku.... Co říct na závěr? Frič prostě jen těžko natočí špatnou veselohru a ani tohle nebyl ten případ, takže vhrůůůhu nebo spíš dolůůůů do ,,Katakomb"(23.10.2006)

Hrubosrstý Vlasta v administrativním undergroundu pod úřednickou honorací (Marvan s modelem Čupřina, ale především Čeněk Šlégl, který v trochu větší roli než obvykle hraje místy až nad rámec své životní škatulky, s čerstvě vytaženou sekerou z temene hlavy). Nedbal s Marvanem si odskočili z míst za katedrou, Filipovský a Novotný ze školních lavic. Adina se nám od dob Orient-baru nudit nepřestala, jen se jí zase trochu víc zakulatila záda, ale stále funguje z Ducháčka zavedená a fungující moralizující protihra její dvojice s Burianem. Úředníček v ruce dvojsmyslně hněte klobásu, ale až večírek, kde oficiál Borman v kartách nezná bratra (a v posteli sestru), rozjíždí sérii subordinačních partií nejen karetních ("Vy vůbec nemáte ponětí o jemných odstínech hry."), které sestupují až do podpalubí. Dnes zapomenutí ♫ Kocourkovští učitelé s "jásavým vínkem našich národních písní "Skákal pes přes oves a všude plno touhy" " a jejich reklama na prací mýdlo Šotek Hellada. Není to kus nabitý gagovými špeky, ale 4* by za film, který od začátku do konce (až na zběsile všeobecný happy-end) upaluje bez zadrhnutí, byly málo. Nejlepší z málo hraných filmů s Vlastou. ... a rádio (teď za války) zásadně neposlouchám, to radši půjdu do Čimelic na užovky.(28.2.2012)

Je to k neuvěření, ale vlastně až dnes jsem prvně viděl nějakou komedii s Vlastou Burianem. A ta dopadla dle mě na výbornou, humor a´la Charlie Chaplin (jen vizuální stránku střídá verbální) mi vyhovuje. Ovšem byl jsem také překvapen, že film není až tak čistokrevnou komedií... Říká se, že začátky bývají těžké, no Burian si napoprvé u mě vedl dobře, několikrát dokonce u mě vyvolal nefalšovaný záchvat smíchu. A ty univerzální hodinky bych fakt potřeboval... "Proč na mě tak civíte?" - Protože jsem vás takhle zblízka ještě neviděl."(8.6.2009)

Dle mého názoru nejlepší Burianovka, i když Burian zde nemá tak výraznou roli. Frič ani Burianovi nedovolil žádnou velkou improvizaci, vše musel schválit. Ve výborné roli je zde Antonín Novotný a dobře zahrály i Adina Mandlová a Nataša Gollová, stejně jako věčný Burianův sekundant Jaroslav Marvan, který dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil.(8.5.2009)

• - Večerné róby vo filme zabezpečil salón Hany Podolskej z Prahy. (Raccoon.city)

• - Cena Baťových závodů na Filmových žních ve Zlíně (1940). (argenson)

• - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)