Na mne bylo těch úředníků, oficiálů, revidentů, aktuárů, přednostů, prezidiálních, generálních, tajemníků, ředitelů a konzulů ve filmu až příliš, o počtu přeúslužných kariéristů nemluvě. Kvůli tomu působí Katakomby (natočené roku 1940) na dnešní dobu o hodně zastaraleji než jiné Fričovy filmy. Naopak svěží hudební čísla mne potěšila. "Pro pana prezidiálního máme extra překvapení." - "Ten by byl báječně překvapenej, kdyby Vás viděl pracovat." Co lze také ocenit, jsou výkony našich hereckých špiček, samozřejmě s Burianem a Marvanem v čele. Ukázka: http://www.youtube.com/watch?v=vTQZqXk9y_k(26.5.2012)

Nezlobte se na me, ale rok co rok ja cukroveeee na vanoce bez Katakomb proste NENAPECU. Tedy abych byla konkretnejsi, neslepim ho kremem dohromady. Bez pana Boooormana. Doktora Marka a inzenyra Rudika. A tak. Proste to nejde. Advent by bez techhle vsech revidentu a prezidialnich a ruznych jinych oficialu nebyl Advent. A zeny opravdu nadherne, ve srovnani s Gollovou a Mandlovou jsou vsechny ty dnesni Miss jen nevkusne blizny. A kdyz odchazite tak za sebou zavrete dvere. Protoze nezavira ZEFIR!(10.12.2015)

Nejúžasnější starej film. Je pravda, že ve všech těch názvech jako pan prezidiální atd. jsem se dost ztrácela, ale jinak to má všechno co má film mít. Je to vtipný, ještě k tomu je to romantický přesně tak jak to mam ve filmu ráda a navíc tam hrajou skoro samý herci na který se dobře kouká (ten Antonín Novotný je fakt fešák a s Adinou jim to hrozně sluší i potom v Modrý Hvězdě).(27.5.2011)

Odňatie jednej hviezdičky je úplne prirodzené a došlo k nemu neskôr iba preto, že aj k opakovanému zhliadnutiu Katakomb som sa dostal neskôr. Klasická burianovka, v ktorej Vlasta hviezdi a ostatní iba pricmrndávajú. Sledovať tú prvorepublikovú úradnícku slizkosť, subordináciu a rektoskopiu bolo chvíľami nad moje sily.(8.6.2012)

Komedie pro pamětníky, na klasické prvorepublikové pokrizové okupační téma, kterak by si slušní pracovití lidé zasloužili svou poctivostí a pílí slušné živobytí, obzvláště v kontrastu se znuděnou degenerovanou vyšší společností (či mnohdy šlechtou). Na to, že se film odehrává téměř výhradně ve dvou či třech interiérech, konverzační humor Vlasty Buriana utáhne i tato prostředí. Nestárnoucí pohodová televizní klasika, které právem patří pravidelné místo na našich obrazovkách.(25.4.2015)

• - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)

• - V roce uvedení filmu se Theodor Pištěk objevil v dalších 13 filmech. (M.B)

• - Večerné róby vo filme zabezpečil salón Hany Podolskej z Prahy. (Raccoon.city)