Dle mého názoru nejlepší Burianovka, i když Burian zde nemá tak výraznou roli. Frič ani Burianovi nedovolil žádnou velkou improvizaci, vše musel schválit. Ve výborné roli je zde Antonín Novotný a dobře zahrály i Adina Mandlová a Nataša Gollová, stejně jako věčný Burianův sekundant Jaroslav Marvan, který dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil.(8.5.2009)

Film by skončil by u mňa iba v priemeri, avšak druhú polku ťahá Burian a mimoriadne perly v jeho ústach. "Koukejte, nebavte se nám tady, nechte toho, jděte se bavit jinam, tady pan prezidiální tak jako tak to hraje špatně a ještě mu do toho kecejte!" Opäť to raz skvele zahral. Všetkým dopomohol scenár Wassermana a hoci Šlégla či Marvana som videl aj v lepšej forme, nemôžem dať len 3*. Aj kvôli príbehom vedľajších postáv. Tak krásne a príjemne sa na to pozerá až má človek chuť ocitnúť sa v tej dobe.(5.3.2015)

Parádní představení Vlasty Buriana v roli oficiála Bormana, je to sbírka bezvadných přirovnání - skákat jak opice na flašinetu, držet se jak čert ve švestce a mnoho dalších, především mariáš s panem prezidiálním ..Ve vedlejších rolích tradičně perlí Čeněk Šlégl, Jaroslav Marvan a také krásné dámy v podání Adiny Mandlové a Natašy Gollové ..(18.5.2014)

Nejúžasnější starej film. Je pravda, že ve všech těch názvech jako pan prezidiální atd. jsem se dost ztrácela, ale jinak to má všechno co má film mít. Je to vtipný, ještě k tomu je to romantický přesně tak jak to mam ve filmu ráda a navíc tam hrajou skoro samý herci na který se dobře kouká (ten Antonín Novotný je fakt fešák a s Adinou jim to hrozně sluší i potom v Modrý Hvězdě).(27.5.2011)

Ve sklepních prostorách jsou kanceláře archivu, kde pracuje už pětadvacet let úředník Borman a s ohledem na skutečnost, že to má tzv. za pár (do důchodu), jedná se svými nadřízenými bez servítků, na rovinu, pěkně zpříma do očí a pokud jde o karty, nezná bratra, natožpak ředitele. Trefná kritika poměrů na úřadech (včetně vlivných tetiček, manipulativních manželek a vlezdoprdelků) se mi líbila, herecké osazenstvo do jednoho potěšilo (pevná ruka režiséra je znát) a ani ten lehce dětsky prostý závěr mi nezkazil milý filmový zážitek.(8.2.2019)

• - V roce uvedení filmu se Theodor Pištěk objevil v dalších 13 filmech. (M.B)

• - Jaroslav Marvan dostal za tento film Státní cenu, což se Buriana natolik dotklo, že s Marvanem prý dva měsíce nepromluvil. (Kulmon)

• - Úradníkov z katakomb a spievané predstavenie na večierku si zahrala hudobná skupina "Kocourkovští učitelé". (Raccoon.city)