Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

Di Tecka

Už bylo na čase... konečně film, který mě uspokojil, aniž bych cokoliv očekávala. Dokonce mám po shlédnutí i mírně stísněný pocit :-) Propojení strašidelného domu a sériového vraha se mi líbilo, ikdyž by bylo třeba ledaco dovysvětlit, ale chytrý divák si umí dát dvě a dvě dohromady ;-) K té páté hvězdičce cosi chybí, ale jen tak dál. ()

vlado90

The Pact ma prijemne prekvapil jedna s tych lepsich ducharin, miestami my prechadzal mraz po chrbte doporucujem pozriet. ()

pasty

Kvalitný horor ktorý stoji za videnie. Mám rád takéto filmy, kde hlavný hrdina v tomto prípade hrdinka, vyšetruje a pátra po niečom tajomnom. Postupne sa to rozuzľuje až prídete k záveru kde všetko vyvrcholí aj tak inak ako ste mysleli. Film ktorý neurazí a mna osobne dosť prekvapil. Je to za 4* a to som si nerozmyslel či si nezaslúži 5*. ()

Scharra

Tohle je opravdu milé překvápko a jsme velice ráda, že jsme nedala odradit procentuálním hodnocením. Film začíná zmizením ženy v domě její zesnulé matky. Vyhledat se ji vydá její sestra, která k danému místu nemá kladný vztah. Mrazivá atmosféra filmu se v průběhu stupňuje a na konci čeká na diváka velké překvapení ()

vincchuppo

Třetí hvězdička je za důda žijícího pod skříní. Málo kdy se ve filmu vidí kombinace duchařiny s reálným vrahem. Jinak to bylo celkem slabší. Hlavní hrdinka postrádala charisma. Lokace se mi také nelíbila. Onen dům byl docela suchý. Je pravda, že mix zvukových efektů umí hodně, ale filmy by se na něm stavět rozhodně neměly. ()

bakeero

Slabší 3*. Snaha o kombinaci duchařského hororu a thrilleru o masovém vrahovi směrem ke mně vyzněla dosti nepřesvědčivě. Ale fajn atmosféra tam místama je, o tom žádná. ()

danny_21

Tak to teda zase jednou bylo něco ... v tomhle "horroru" nefunguje vůbec nic - lekačky, napětí, krev, tísnivost - no něco jako melta. Navíc na můj vkus dost ujetý a jedna dobrá poletující scéna je sakra málo. Že já hlupák nedočel před puštěním celej casting, zaregistrovat pana herce Castera van D(i)yka, lépe bych promýšlel, ikdyž se tam pravda moc neohřál. Chjo - 30 % ()

Hashirama

Poměrně dravé uchopení klasického haunted house konceptu, které nahlíží na ty stokrát omleté subžánrové vzorce zase trochu jinak - víc zpříma, bez zbytečné jalové omáčky na okolo. Díky tomu stopáž zbytečně nebobtná a film netrápí diváka čekáním na to, co stejně všichni ví, že přijde. Škoda jen, že film jede v zájmu atmosféry na úkor zábavnosti a viditelný nedostatek chechtáků. Zábava to je pro fanoušky žánru, kteří ocení relativně originální perspektivu, ale není to zábava dějově ani herecky ani vizuálně. 6/10 ()

Hellknight12

Slušný horor, ktorý je podľa mňa podceneny. Príbeh, ktorý vás zaujme od začiatku až do konca a celkom slušne herecké výkony. Hudba je tiež fajn. Celkom dobre spracovaná atmosféra. Jedine mínus je to krátke. Za mňa príliš rýchlo prešli od odhaľovania až po záver. Mohli to trochu viac natiahnuť. Mne osobne sa koniec páči, nie je to nič síce prelomové ale zase až tak často to nie je využívané. Film môžem odporučiť každému, kto má rád nadpriemerné horory ale nepotrebujú vidieť nič komplikované. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

beso74

Moje očakávania pred zhľadnutím tohto filmu boli určite na nižšej úrovni ako očakávania naších hokejistov pred MS a čuduj sa svete, stal sa zázrak i tu. Aj keď čo sa týka deja a jeho logiky, recept si vypožičali od istej švajčiarskej spoločnosti menom E-men-tal, konečne som videl horor v ktorom sa osoby väčšinou správali asi tak ako by sa triezvy človek vážiaci si svoj život správať mal. Navyše aj keď je konec dosť uponáhľaný a nechýba deux at machina, ako hlavný faktor výsledku finálového stretnutia dobro vs. zlo, nemôžem ho zatratiť. Atmosféra ja fakt skvostná a Caity Lotz neskutočne pozerateľná, za menej ako za 4 to nebude.... ()

BrianStorker

Další z klasických duchařských horrorů, které potěší... ale nutno jedním dechem dodat - nenadchne. Tento snímek nelze přirovnávat k Insidious, nebo Woman in black. Na první pohled je vidět, že film byl nízkorozpočtový a tudíž výprava není až tak velkolepá. Nicméně hned první scéna dokáže upoutat vaší pozornost a duchařská atmosféra se tak úspěšně buduje až k finále, které by jistě zasloužilo více logičnosti a temnější gradaci. V každém případě mne tento film potěšil a jistě každý milovník duchařských horrorů si film rád shlédne. ()

.killer.

Slabší 4*. Atmosféra The Pact mi trochu, ani nevím proč, připoměla atmosféru amerického Kruhu. Hlavní herečka mě nijak neoslovila, ale i přesto táhla děj obstojně. Na poli hororů se nenajde moc případů, kdy by duchařina měla hlavu a patu. Poslední duchařina, kterou jsem před tímto snímkem viděl a dávala kupodivu smysl, byl film Ozvěny mrtvých . Abych ale neodbočoval. The Pact si určitě ze stran hororových fanoušků zaslouží pozornost, protože nabízí nad poměry dobrou atmosféru a v rámci hororu smysluplný scénář. ()

Miagy

Priemerný horor, s príjemnou atmosférou, trocha chaotický dej, nudné scény,, ale príjemná minutáž filmu pomáha. PLUS: atmosféra domu, hlavná hrdinka, niektoré scény, zábery na dvere.... MINUS : slabší úvod, nudné scény, nudný záporák. ()

dewil21

Film pokládá víc otázek, než zodpovídá a na můj vkus se tam vyskytuje příliš mnoho nelogických okamžiků. O nějakém budování atmosféry nemá moc cenu se bavit, většina pokusů a úděs a údiv mě nechala zcela chladnou (snad jen ten údiv). V celku to působí dosti nekomPactně, ale za těch pár povedených okamžiků a to, že jsem u toho neusnula, dávám čistý 3. ()

Shredder

Potencial na kvalitnu ducharinu to malo, to nam predviedli tak v 2-3 scenkach. Bohuzial, ako to uz casto pri sucasnych hororoch byva, pri tom to aj zostalo. Nechapem, preco si myslia, ze ak budu neustale len naznacovat a nikdy to nedotiahnu do konca bude to desivejsie. Uprimne, momentov kde sa dali pouzit lakacky, vdaka ktorym by divak vyskocil z koze bolo neurekom a nevyuzili ani jednu. Niektore veci ostali nevysvetlene, ine boli zas zufalo priehladne. V momente, kedy film opusta vody hororu a vnara sa do vod thrillerovych, ide vsetko dole z kopca, zlyhava budovanie strachu aj napatia. The Pact mohol byt prekvapenim roka, ale jedine co sa mu podarilo, je splynut s dalsimi horormi, ktore premrhali svoj potencial. ()