Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

DavidHolub

Na film mě lákalo poměrně vysoké hodnocení a pozitivní reakce od uživatelů. Ale musím říct, že to bylo max. Průměrné! Neurazilo, nenadchlo. ()

Game90

Takže tento film ma veľmi potešil a prekvapil zároveň. Po dlhej dobe naozaj dobrá duchárčina so všetkým ako má byť. Strašidelný domček mŕtvej matky, dve dcéry, zmiznutie osôb a tá vynikajúca atmosféra ktorá sa tiahne celým filmom. Odporúčam sledovať po 23:00...... ()

Heffleyka

Celkem neslaný nemastný horor. Příběh není bůhvíjak dechberoucí, ale atmosféra celkem dobrá. Hlavně skvěle natáčené scény v chodbách domu, když se nic neděje. Jakmile začne nějaká akce, je to trochu slabší. Závěrečné rozluštění trochu slabé, málo překvapivé a taky trochu nelogické při zpětném pohledu. Ale jinak docela slušně zpracovaný horor, který staví spíš na jednotlivých scénách a pár lekačkách, než na propracovaném příběhu. ()

jorgus

pfuj co to bylo:(?..relativne vysoke hodnoceni opravdu neodpovida "kvalitam" snimku...nudny pribeh a i jeho zpracovani:( ()

KOZEL84

No tak mě teda přišlo,že roztahané to bylo až nechutně a připadalo mi,že to trvá snad třikrát dýl (ale možná to je mojí nechutí pouštět si poslední dobou filmy).Atmosféra byla v pohodě a furt se jel takový obyč.Ale když to pak vylezlo,tak se přiznám,že sem seděl tvrdý jak šutr,jen tlemil a ani nepípl.Takže i když ucourané,tak to stálo za to a šikovná kombinačka to dotáhla na čtverec.Pfact Theobré.PS:to je letos snad 4. nebo 5. dobrý horor a to sme v půlce.Kurva to sou úplné žně.Tak aspon' v něčem. ()

johnymdoe

Tak koukat se dalo, neusnul jsem, husí kůže taky správně na nohách a celkově vzato docela dobré. Jen hlavní hrdinka opět kráva která neví že když se k ní blíží něco co může zabít tak to má zabít a až pak se ptát. A nepochopil jsem konec což mi také nepřidalo, ale dejme tomu že ho budu ignorovat a narovinu se mi líbila postava a kozenky hlavní hrdinky (ano milé soudružky feministky, sežerte mě). Tatéž slečna docela ucházejícně hrála, Casper Van Dien mě taky nezklamal...jeden obličej na každou roli a ono to, světe div se, funguje :-)) Takže sice bez prstu který překlikával hrdinčiny dlouhé tupé pohledy a kameramanovo okouzlení v architektuře bych to nezvládl, ale takto jsem si film i užil a pěkných poctivých 55% se tomu dá dát. Ps.: hudby jsem si nevšiml a znovu se na to dívat v nejbližší době skutečně nemíním. Ps2.: Slepýš se smýká po mýtině... tedy hlavní hrdinka po podlaze a to stojí za to, vyčištěná zem od krve raz dva. ()

warrenur

Pacilo sa. Velmi. Prijemne odsypa, napatie sa da krajat a i to tajomno je hmatatelne. Po technickej stranke tiez nie je moc co vytknut. Naviac ustredna devocka je prirodzena, ziadna afektovana modelka (aspon tak vo filme neposobi). V kratkej dobe opat velmi dobry horrorovy kusok. Odporucam. ()

xxSmoldaxx

Poctivá duchařina, která pozvolným, a řekl bych tak trochu povinně vyšetřovacím začátkem, pozvolna přechází k parádnímu konci. 67% ()

rusty09

Začátek prach bídnej, ale tak nějak od půlky filmu to bylo docela kvalitní a parkrát jsem se i lekl. Ale asi jsem od toho očekával víc. Začátek byl hodně kvalitní na monology, kde zaznělo 7x shit, shit a shit. ()

molcan2

Od začiatku tu nie je žiaden dej. žiaden dobrý horor nepotrebuje 20 minút na chytanie atmosféry. Vývoj postavy bol nulový. Zmizne sestra... ale nikdy nie je vysvetlené kde. Nikdy nie sú objasnené nadprirodzené ťahanie ľudí po zemi. Nikdy nie je vysvetlene ako sa ten strašidelný chlapík dostal do domu. Ani šesťročný by sa nebál. ()

Petrus1

Pohodovej horůrek na včerejší předpůlnoc. Byla sem sama doma v opuštěsném baráku a taxem si zalezla do pelechu a chtěla si pustit nějakou duchařinkou, abych se bála. Nakonec sem se sice moc nebála, ale naštěstí se mi nechtělo čůrat a taxem ani nemusela chodit přes celej dům na záchod, abych si svoji nebojácnost ověřila...což mi nakonec po zhlédnutí tohoto snímku přišlo vhod. :-) A taky koukám, že Casper si zas po letech zahrál v něčem, co nesmrdí odpadem na sto honů...tak třeba se mu na stará kolena podaří prosadit v lepších věcech. Hlavní hrdinka mi taky nepřišla jako klasická husa, která se chová naprosto nelogicky, jen mě opět pobavilo klasické přesvědčování: "Tam už mě nikdo nedostane." Mám ráda duchařiny, mám ráda thrillery a i když se nějaký takový rozuzlení u podobných filmů dá očekávat, stejně sem ten absolutní závěr ve stylu Akta X zřejmě úplně nepochopila...ale to je fuk, jinak mi to docela sedlo. Akorát se obávám, že je to ten typ filmu (hororu), kterej udělá dobrej dojem na první pohled, ale podruhé už je zbytečný na ta koukat, protože už víte, kdo nebo co na vás číhá... ()

Viperine

V rámci duchařin musím dát čtyři, protože ve srovnání s jinými svého druhu je tohle dost "chytrý" a nenásilně vystavěný kousek, který nepostrádá napětí, ani atmosféru. "Bubáky" sice normálně moc nevyhledávám, ale tohle mě dokázalo zaujmout po celou stopáž (teda až na posledních pár okýnek, která mohla klidně chybět). Snad proto, že je to i taková malá detektivka. ()

boul

Po dlouhé době zase film s luxusní atmosférou, ale na The Others to nemá.. I přesto zajímavý film k zkouknutí.. 4* ()

Rockerman

Další důkaz toho, že když to někdo umí, tak nepotřebuje nákladnou produkci, počítačové triky ani holywoodské hvězdy, a přesto dokáže natočit výborný film. Skoro komorní horor je postaven na tak zvané duchařině, kdy při scénách máme krásné mrazení a husí kůži, ale tady je to tak trochu kombinováno i se zlem pozemským. Správně nadávkování všelijakého skřípání dveří, blikajících světel a toho neviditelného a neuchopitelného zla je to, co máme v dobrém hororu rádi a toho si tady člověk užije dost a dost. Nic proti slashingu, ale hororům tohoto typu budu vždy dávat přednost, neboť to mě baví daleko více, než jakýkoliv masakr v kalužích krve. Velká spokojenost! ()

Hapretor

Ke konci dost napínavé. Dobře zahrané. Duchařina se náhle zvrátila v thriller. Vrahoun je dostatečně strašidelný. Jen ten konec sem nepobral. Co tím pan mistr myslel? Jinak noční oddychovka. A přiznám se, že cestou do sklepa sem se pro jistotu nejednou kouknul přes rameno. Atmosféra výživná. Jo, a ještě Kašpar van Dýně. To byla přímo oskarová role! ()

fixaman

Jednoznačně jeden z nejchytřejších hororů za spoustu let! Budete se bát, budete napnutí, budete chtít vědět, jak to dopadne. To ale není až tak překvapivé. Co je naopak u hororů velmi těžké a co vůbec není běžné, to jsou tyhle dvě věci: 1) Většina filmu se odehrává za dne a i tak dokáže navodit úžasnou atmosféru - tzn. napětí se tu nebuduje vypnutou kamerou a z ní plynoucí tmou, do které občas něco vylétne - to by natočil student prváku FAMU. 2) Hlavní hrdinka se nechová jako kráva, ale jako normální člověk, tzn. SPOILER SPOILER SPOILER hned po prvním pořádnějším strašení z domu zdrhne a ubytuje se v motelu, tzn. žádné chování typu "to je blbost, žádní duchové neexistují, ty mrtvé děti jsem neviděl, nic se mnou neházelo a přece nejsem blázen, tak tu bydlet zůstanu", jak ho známe z kvant duchařských filmů... ()

BOURQUE

Ako to už väčšinou u takýchto filmoch v modernej ére hollywoodskej hororovej kategórii býva, zase máme celkom slušný scenár, ale režisérka predstava s dejovou líniou nie je v harmónii. Jedinou pozitívnou známkou je výkon C. Lotzovej, na ktorej bolo vidieť snahu predviesť si svoje predstavenie čo najlepšie. Osobné hodnotenie: 62% (**) ()

Heroine odpad!

Strašně, strašně, strašně nudný a hloupý horůrek, bez originálního nápadu, bez pořádného vysvětlení, bez pořádného konce. ()

MickeyStuma

Duchařské téma je srdcovou záležitostí hlavně japonských tvůrců a ti ji umí nejlépe. Nicholas McCarthy je zřejmě velký fanoušek takovýchto snímků a tak si jeden příběh napsal a sám i natočil. A ta inspirace je velmi zřetelná. Veškeré budování atmosféry, nikam nespěchající děj a absence lekaček. Vlastně je jediný rozdíl v hercích. Hrát v tom Japonci, nebylo by poznat, že za tím stojí Američani. Překvapením je pro mě účast herce převážně céčkových filmů a to Caspera Van Diena. Kde se tu vzal? Svoji roli vyšetřovatele ale zvládl dobře. Snímek tedy nikterak nevybočuje od standardních japonských filmů a dá se říct, že pokračuje v jejich tradicích. ()

MikeeTheory

The Pact se pro mě stal velkým překvapením. Je odvážný, vcelku originální a co je u hororů důležité, má skvělou atmosféru, která se rozjíždí už od první minuty. Navíc strašidelné scény, kde se hlavní postava setkává s paranormálními jevy, nepůsobí ani trochu trapně (i když je to kolikrát už na hraně). V tomhle film v porovnání s konkurencí ale jasně vyčnívá! ()