Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

ledzepfan

Pecka-Duchařské horrory moc nemusím ale tohle mě prostě bavilo. Postavy jsou sympatické a nechovají se jako úplní idioti, napětí je budováno lehce a neotřele. Příběh má hlavu i patu(v rámci žánru) a nebýt drobné křečovitosti ve finální akci klidně bych dal i 5. Z mého pohledu velké překvápko a jedna z nejlépe fungujících duchařin vůbec. ()

maddy

Nenápadný, (zatiaľ) takmer neznámy snímok, ktorý je však dôkazom, že aj za očividne veľmi málo peňazí (aspoň look filmu pôsobí značne televízne, aj keď sa nájde aj pár CGI efektov) sa dá urobiť dosť slušnej hororovej muziky. Kto čaká famózne veľdielo bude pravdepodobne sklamaný. The Pact je čistá 90 minútová žánrovka, ktorá síce neponúka nič viac, ale v rámci mantineloch žánru sa pohybuje naozaj slušne. Duchársky príbeh nie je kto vie ako originálny, ale dokáže hlavne na konci prekvapiť svojím vyústením. Čo však vyťahuje The Pact z kategórie čistých béčkom určených „straight-to-video“ je vynikajúca práca s napätím. Pomalé putovanie izbami jedného malého mestského domu doprevádza kamera zameraná na detaily a vytvára príjemné atmosféru, ktorá drží diváka neustály čas v napätí. Ku konci pridáva pár infarktových scén a stupňuje napätie až na samotný vrchol. Film nikdy nestihne skĺznuť do trápnosti alebo prílišnej lacnosti, má rozumnú stopáž a hlavne nestihne nudiť. Vždy ponúka nejaké ďalšie smerovanie príbehu alebo ďalšie postrašenie diváka. Čo zamrzí je možno výber nevýraznejších topornejších hercov. Nejedná sa síce o žiaden horor, ktorý bude prepisovať históriu, ale v rámci žánru (hlavne v tomto roku 2012 a od krajiny pôvodu USA) o príjemné prekvapenie, ktoré by si fanúšikovia strašidelných domov, ktorí sa vedia oprostiť od trocha lacnejšieho vizuálu, a pomaly plynúcich duchárskych príbehov nemali nechať ujsť. Ostatným skôr radím ruky preč. Našťastie patrím do tej prvej kategórie, takže som si film príjemne užil, na vyplnenie jedného večera ako stvorené. Objektívne skôr za 3*, ale subjektívne ešte pol hviezdičky prihadzujem, čiže CELKOVO: 3,5* / PS: som zvedavý, čo natočí režisér ďalej, dúfam, že sa mu do rúk dostane aj o niečo vyšší rozpočet. ()

Ghostface2

The Pact je docela povedená duchařina se skvělou atmosférou. Hlavní hrdinka byla hodně sympatická, skvělá byla taky vizuální stránka filmu. The Pact je povedená sympatická duchařina která dokáže vyvolat strach a napětí. ()

lestyna

Tak to by šlo ! Začátek sice slabší,ale rozhodně stálo zato si počkat.Lekačky u mě fungovaly bezvadně (někdy možná až příliš).Atmosféra byla ucházející,teda až na ten už zmiňovaný začátek,který se skládal vlastně jen z potulování se v domě a snažení se o to aby se divák třásl strachy,co na něj vyskočí z tmavého kouta.Díky bohu se,ale nakonec z filmu vyklubal docela pěkný kousek a já byla ráda,že jsem neztrácela čas nad nějakou tuctovou duchařinou.Nedala jsem sice čtyři hvězdičky,ale i tak tento snímek hodnotím jako nadprůměrný ! ()

kaylin

„Hrůzná minulost“ tak není úplně špatným filmem a jeho největším pozitivem je fakt, že se snaží budovat atmosféru a snaží se, aby se neustále něco dělo. Je to chvályhodné, ale je třeba si uvědomit, že tohle všechno je řešeno poměrně tradičně a není zde nic zásadního, čím by tenhle snímek jakkoli přispěl k modernímu hororu. Fajn atmosférická jednohubka, která se nakonec dočkala i pokračování. ()

AlistairMir

Duchařina ve které hraje Casper no tak to jsem musel vidět. Po zjištění že Casper není ten roztomilej duch ale pán z Hvězdné pěchoty to na mém nadšení nic neubralo a čekal jsem co bude. Na začátku jsem se bál a to hodně...ono když tam blondýna pořád volá shit shit shit tak máte strach aby film také nebyl SHIT. Naštěstí nebyl ale když se do pr*ele ozvalo za 10 minut z úst obou sester asi po dvacáté tak jsem se začínal bát jestli místo nadávání neprozrazují své skryté sexuální touhy. To nám naštěstí film neprozradil a má za to u mě palec nahoru. Jinak atmosféra je perfektní od první minuty a hned první scéna kdy maminka mluví se svou dcerkou přes webku mě dostala do kolen. Film se drží celou dobu a konec je pro někoho asi překvapivej každopádně mně se líbil. Obdivuji hlavní hrdinku že do toho baráku opětovně lezla protože tam nestrašilo jako na hradě jen ve věži ale absolutně všude. Hodně povedenej filmek co Vás donutí ho dokoukat i když si ho jako já pustíte v 3.30 ráno s tím že se mrknete jen na pár minut páč v 7.00 vstáváte. Takže spaní se nekonalo a vůbec to nevadí ten zážitek za kruhy pod očima stojí :) ()

Trevor

Sú aj lepšie spracované filmy o utajenom obyvateľovi domu, takže tentokrát je hodnotenie na čsfd odrazom kvality filmu. Hlavná predstaviteľka ako dievča magor je pomerne nevýrazná, dej je z filmov s podobnou tématikou najmenej uveriteľný a dobrých duchárskych scén tam nie je toľko, aby si film zaslúžil vyššie hodnotenie, čo je trochu škoda, pretože potenciál určite mal. Priemerný film, pri pozeraní ktorého som si zhruba až v polovici uvedomil, že som ho už dávnejšie videl. Tak veľmi rezonoval v mojej pamäti a inak tomu nebude ani teraz. ()

d-fens

Až po to "Below???", som to žral aj s navijákom (výborná atmosféra, kamera, zápletka)..... a potom som len civel, ako sa dá v priebehu pár sekúnd znemožniť vcelku dobrý námet a aj režisérske spracovanie :-/ ..... mimochodom, to je nejaký moderný trend, vyberať v komparzoch do rolí tak podobné herečky (postavy Annie a Nicole) ? To akože aby diváci boli viac zmätení, a mali sebauspokojivý pocit, aký "komplikovaný" film dokážu pozerať? :) ()

Eldrick

Prodat hnusnej papundeklovej barák, kde se vraždilo, za 400 tisíc doláčů, je docela kumšt. Jinak, tahle duchařina si chce hrát na příliš mnoha písečků... logicky se to sype a nemá výsledný celistvý efekt, jaký by mohlo mít. Sympatická lowbudget jednohubka, na kterou musíte mít náladu, protože neudrží pozornost a rozhodně vás nepohltí svou neotřelostí. Neprospěly tomu ani šedé filtry, ani šediny Caspera Van Pěchoty. Spíš jsem ocenil řemeslný minimalismus a bloncky prdel na sedadle Hondy. ()

GrungeChild

Tak tohle jo!! A čert vem ten pokulhávající příběh. Za sebe musím říct, že to byla prostě paráda. Ona nechvalně známá hororová "amerika" z toho je cítit jen opravdu málokdy, a když už, tak pouze příjemně nasládle. Už jsem ani nedoufal, že mě nějaký nový snímek (zvlášť ne-evropský) takhle příjemně překvapí. Originální umělecké pojetí (ano pánové, takhle se dělá "Art"!), až jsem si občas připoměl starý dobrý Kruh (ale opravdu jen těmi krásnými záběry). Perfektní našlapaný horor s atmosférou, která by se dala krájet, a především se pomalinku neplouží, jako spousta ostatních, ale naopak to rozjede od prvních minut až do poslední vteřiny! Na závěr budete skoro rádi, že vás vysvobodí odlehčená znělka s titulky, ale víte co?! Já chci znovu. Krásný důkaz toho, že když se to umí, tak může forma jednoznačně zvítězit nad obsahem, a je to jenom dobře. Mimochodem, ta úžasná roštěnka v hlavní roli je celá Lindsay, a rozhodně zvedá emotivní prožitek ještě o hvězdu výš. 5*, jen do toho. ()

berusche

Tak není to žádnej šlágr mezi horory, ale má to příjemně nevtíravou atmosféru hororu, která opustila od typických japonských megalekaček na každém rohu. Zároveň poměrně brzy začnete tušit, neboť vám pomůžou scénáristi, kam spějeme, což přidá na celkovém hodnocení, páč se z toho nestane jen snůška křiků a vrzání dveří. Duchařina není prvotřídně počítačově dopracovaná, aby budila primárně jen úzkostný pocit znechucení, ale spíš tak ladně ve stylu starších dovedená k poměrně kompaktní podobě. A z toho plyne, že já se bavila, i když bych mohla říct, že škoda horších herců, kteří by mohli být nahrazeni nějakými zdatnějšími. A také mě bohužel dost napadalo, že to má trochu blízko ke Gothice. ()

Caminzind

Lekačkama nadupaná duchařina s místy až lynchovskou kamerou, které přesto schází více hrůzy, a to i ve tvářích postav. ()

Havaj8

Dávám 2 hvězdy a to jenom pro to, že sem hodnej a někdo si s tím tu práci dal. Na odpad jsem teda viděl i horší věci. Ale i tak jsme dějově nevyřešili vůbec nic. Byl tam lechkej nádech lekaček, trošku napětí, který okamžitě zmizelo, ale to je opravdu všechno. Na konci jsme se dozvěděli jenom to, co každej mohl předpokládat, ale že by nám řekli, co se stalo s těma co nakousli, v žádným případě. Byl jsem podveden..A názory, že Insidious bylo slabší oproti tomuhle, notaak, co si budeme nalhávat. Insidious byl povedenej kousek, tohle tomu sahá maximálně po kolena. Každej máme nějakej názor, ale že tu potkám až tolik kladnejch odezev, to jsem nečekal. ()

Chen

Vcelku atmosférické, ale zbytečně rozvláčné. Párkrát jsem se lekl, párkrát mě zamrazilo, ale podobných momentů mohlo být o něco více, aby byl film o něco dynamičtější. I když oproti například Paranormal Activity je film stále docela svižná podívaná. ()

Martin741

Na poli ducharskych hororov ide o vysloveny podpriemer : nasrany duch, ci ektoplazma, ci co to bolo, zacne vydavat podivne zvuky a pohybovat predmetmi. Podivne zvuky vsak nie su strasidelne vobec, a predmety sa sice pohybuju, ale bat sa velmi niet coho. Snad len varenia z vody uz 1 000x videnych hororovych ducharin. Prazdna a lacna cvachta, ktora sa tvari ako horor, ale jedine, co dokaze, je dokonale nudit divaka. Veru, veru, aj hororove zvasty sa tocili, tocia. A evidentne sa aj budu tocit. 20 % ()

Figu

Velice kvalitní záležitost s bomba atmosférou a překvapivou koncovkou. Nedokážu si představit, jak velký otazníky nad palicema měly holčiny, když si zpětně vybavovali, že je vlastně celý dětství neustále někdo v domě sledoval... To už ale příběhu docela ubližuju, protože to stojí za skouknutí. 80% ()

M.i.k.e

překvapivě velmi slušná kombinace duchařiny a kriminálky,která nejen že udrží v napětí prakticky po celou dobu,ale hlavně dokáže překvapit tím kudy se děj ubírá.Plusem je navíc,že se tu moc nemluví,zbytečně neječí a hlavně postavy se nechovají jako pitomci..70% ()

honajz2

Tak já vůl čekal něco trochu jiného, ale místo toho jsem zase dostal tu nejtypičtější duchařinu. Tady sice bylo aspoň vidět, že se režisér snažil o atmosféru, ale mě tady poněkud minula. Už jsem alergický na ty klišovité scény, ve kterých jedna postava chodí 5 minut po domě, s naprostou absencí jakýchkoli zvuků a pointou jejího chození bude, že se někde objeví stín nebo že něco spadne na zem, úplně nejlíp podkresleno nějakým "děsivým" zvukem - a tady těch scén je hodně a atmosféra vlastně na ničem jiném nestojí. Příběh mě teda zpočátku jakžtakž zaujal, ale celé to bylo tak strašně utahané vším tím směšným chozením, že jsem si i k němu postupem času vybudoval lhostejnost. A ten zvrat, co přišel v poslední zhruba půl hodině, byl taky celkem divný. Prostě to celé bylo bohužel na úrovni všech těch otravných duchařin, z nichž každá je jak přes kopírák a ani bych se nedivil, kdybych na Hrůznou minulost časem úplně zapomněl. Líbilo se mi ale nasvícení, herecké výkony a docela i kamera, abych jenom nehanil. I tak je to prostě málo. Stále si stojím za tím, že tenhle hororový subžánr už je skoro mrtvý. 2* ()

Nach

The Pact je opět jeden z těch hororů, který se snaží o navození skutečně napínavé atmosféry a jejího propojení se „zajímavou“ hlavní postavou. První ze zmíněných věcí se daří na výbornou. Okamžiky strachu či napětí si zde vychutná snad téměř každý milovník tohoto žánru. Ovšem hlavní hrdinka už tak silnou tvář nemá. Prostě ne a ne se jí dostat pod kůži. Buď za to mohla sama herečka či (a to spíše) v tomto bodě slabá část scénáře. Nicméně i tak se jedná o horor, který by neměl uniknout těm, co čekají na nějaké kvalitní žánrové kousky, které dokáží do žil přivést alespoň ždibec adrenalinu. 70% ()

bourec

No,docela překvapení.Když pominu celkem nesympatický obsazení,tak zbyde docela obstojnej děj,i nějaký ty napínavý scénky,docela smysluplný rozuzlení..Sice zcela průměrnej,ale koukatelnej film.Dát tomu ovšem pět,nebo odpad je docela na palici,ne?50% ()