Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

elanista1

Prijemny mlkvy horor, v ktorom sa vela nerozprava, ale zato sa deju lepsie veci. Rezisersky debut dopadol viac nez excelentne, osemdesiat minut poctiveho strasenia a napinania divakovho srdca, talentovana a napadita rezia na nie prilis originalny namet, to treba dozaista pochvalit, ked dokaze niekto uz zo 100krat prevareneho vrecuska navarit chutny caj. Prvych a poslednych 20 minut si zasluzi cistych 80%, stred filmu az taky zaujimavy nie je. Avsak niektore sceny su proste bohovske, a aj ked to celkovo mozno nie je na tie styri hviezdy, zoparkrat mi naskocili zimomriavky a parkrat sa silnejsie rozbuchalo srdce, a to stoji za povsimnutie. A samozrejme, prsnata blondina v hlavnej roli! ()

honzic

Pár dobrých scén, nicméně celkově to působí nudně a duchařské horory až tak nemusím. Hodnocení: 45 % ()

PamelaJJK

V podstatě musím do písmene (včetně okouzlení hlavní hrdinkou) souhlasit s verbalem. Jen s tím rozdílem, že bych nenapsal komentář takto "originélně". Hrůzná minulost mě postupně vtahovala do sebe a houstnoucí atmosféra mi nedovolila ani zmáčknout pause a odskočit si na toaletu. Napětí a očekávání bylo dávkováno a stupňováno naprosto geniálně a hudební doprovod byl parádní a skvěle dokresloval dění. Obsazení sice nehvězdné (až na hvězdného pěchoťáka Caspera Van Diena), ale o to zajímavější a Caity Lotz je vskutku charismatická sexy kočka. Hrůzná minulost není žadný krvák, ale inteligentní duchařina a mě opravdu tak potěšila a nadchla, že musím dát plný počet. ()

djbarrel

WTF ? Tak to teda byla duchařina, jen co je pravda ... skoro celý film jsem se díval na hodinky kdy už téhle tragédii bude konec. Jedna lekačka na 85 minut filmu je proklatě málo, celý příběh byl podivný, herci hrozní a hlavní hrdinka mě iritovala naprosto neskutečně. Když přidám logiku chování postav film aspiruje na Odpad! Nakonec tedy dám tu jednu hvězdu protože jsem už viděl větší blbiny, ale tohle bylo fakt dílo. Nechápu celkem kladné hodnocení, to snad hodnotili lidi co film neviděli ani z rychlíku. 18 % ()

muti

keby napsiali ze je to based on trues tory tak by som kludne aj uveril. celkom realisticka zapletka a twist, nejde o ziaden supernatural alebo obycajnu ducharinu. mozno sice trosku predvidatelne, ale to uz je udel skuseneho divaka :) za spracovanie a originalitu urcite 4* tak si pekne pockajte na noc, pozhasinajte svetla a uzite si to. ()

PunyHumanNo2

Zemřela matka, do hrobu dána, a dcery ji moc v lásce neměly. Jedna se ani nechce zúčastnit pohřbu, druhá se rozhodne rozloučit se, přespí v pozůstalosti... a už ji nikdo nikdy neuvidí. Ze začátku si říkáte paráda, vypadá na zajímavou duchařinu. Posléze nadšení opadá, ale stejně doufáte, že to bude alespoň slušný, tajuplný krimi příběh. V polovině filmu už víte, jak to dopadne a trpíte až do konce. Hvězdička, protože se mi líbí heterochromie. ()

barikhartlik

Tak toto je velmi povedený kousek. Po dlouhé, ale velmi dlouhé době jsem se na gauči před televizní obrazovkou bála. A dokonce to autoři nepokazili ani na konec, což je v poslední době velkým hitem - film má totiž konec a ten navíc není pokažen žádnými happy endy a podobnými záležitostmi. ()

Naghavi

První půlhodinka mne bavila, asi dvakrát jsem se lekl tak, až mi málem vypadla cigareta z ruky...:-) Vyuzlení děje v závěru mi ale přišlo hloupé, proto hodnotím jen průměrně... ()

Zire

Zhruba do 25. minuty jsem myslel, že to ani nedokoukám. Na můj vkus do té doby až moc přehnaná duchařina a nadpřirozeno. Pak se konečně začalo dít něco, co mě zaujalo a tak jsem to zkouknul celé. I přes rozpačitý začátek se z toho nakonec vyklubal slušný, napínavý thriller s nejednou vraždou. Přidaná duchařina se tak nakonec stala příjemným zpestřením. Místy však díky okoukaným klišé budete tušit, co se stane. Verdikt 3.5/5, ale vzhledem k tomu, že jsem v poslední době neviděl žádný horror, který by mě ve finále až takhle oslovil, výsledná 4/5. ()

escaf

Čo Vás na ,,Pacte´´ naštve? Že nie je originálny, herecky nemá čo ponúknuť, postavy nerozmýšlajú ligicky (v podstate ako skoro v každom horore)...ale žeby až natoľko (dom?!#). Potešia lakačky a ,,zlý chlapík´´. ()

kalysta

Hodně dlouho jsem se rozhodoval, zda 4 hvězdy nejsou trochu moc. Jsou, na druhouo stranu odbýt film třemi mi přišlo nespravedlivé.Už jen za Caspera v netypické roli, za pár lekaček, za finální souboj, za tíživou atmosféru, vyvolanou mj. á la The Thing hudebním motivem. Jo, hodně slušné, byť extra nadšení se nekonalo. ()

Pantai

Několik velmi silných momentů - při vzpomínce na ně, mi přeběhne mráz po zádech. Navíc si film pohrává s celkem neotřelou zápletkou - takže malé plus k dobru :-) ()

ir.hools

Tak vyskytly se tady názory, že je to odpad...to si rozhodně nemyslím a film si takovéto hodnocení nezaslouží...je to lepší průměr ve svém žánru...tedy horor. Zpočátku mě lehce nudil, říkala jsem si aha...další horor, kde je v hlavní roli blondýna a dům ve kterým straší, ale nakonec jsem byla celkem mile překvapená...hlavně rozuzlením té bubácké záhady....docela dobrej nápad a občas mě fakt mrazilo....60-70% = 3* ()

MiniRecenze

Hororový psycho-thriller, si člověk řekne: "to zní dobře".V tomto případě tomu tak.....není :-( .Tři čtvrtiny filmu Vás bude provázet v lehkém duchařském tématu,ale jak to tak "bývá "konec se stočí.Snímek postrádá hlavně nějaký scénář-postavy nemluví a když už otevřou pusu,tak zbytečně.Pak tu chybí nějaká akce,na nějaké to "osvěžení"mysli.No a samozřejmě pocit strachu,což by mělo být samozřejmostí.Jasně film se Vás pokusí "párkrát" vylekat,ale myslím si že neuspěje ani u Vás.Po shlédnutí se Vám vzpomínka na tento slabý výkon z hlavy úplně vyšumí.Laciné béčko,které si nezaslouží tolik pozornosti,kolik se od něj čeká. ()

certiskon

OMG, chvilkama to vypadalo na zajímavě se vyvíjející děj dobře natočeného hororu, který divákovi postaví chlupy hrůzou, ale jediný co se odehrálo bylo, že mě ten konec zlostí nadzvedl ze židle.... škoda, že to tak na konci pokazili a nedotáhli to do zdárného konce... Mě osobně hodně zklamalo... ()