Hrůzná minulost

• USA The Pact (více)

Jejich matka zemřela a sestry Nicole a Annie se neochotně vracejí do domu svého dětství, aby uctily její památku. Během noci sestry vycítí přítomnost nadpřirozena: podivné zvuky, pohybující se předměty, obraz neznámé ženy padlý vedle fotografie jejich matky. Annie navíc prožije sérii velmi intenzivních a značně znepokojivých nočních můr - jsou to jakési vize, které ji vedou k odhalení matčiny minulosti, ta se však nakonec odhalí sama... (HBO Europe)

kery-

Škoda konce, film měl už v prvních minutách krásně naběhnuto na to, aby se stal parádní duchařinou. Na konci ovšem pro nadšeného diváka přijde rána pěstí.. ()

VIPerson

Dostalo se mi víc než jsem čekal.A to v hororovém žánru opravdu moc nevídám,o to víc pak s duchařskými motivy. ()

dopita

Spíše zklamání. Sice je tam několik hodně napínavých scének, ale i přesto to tak nějak to není ono. Scénář je dobrej a ve svej podstatě dostatečně děsivej, ale režie je bohužel hodně slabá. ()

AdamesWWE

[4/10] Solídny začiatok, zoznámenie s postavami, rozbeh príbehu. Škoda, že rozbeh bol dlhý a trval približne hodinu, kým sa vo filme udeje niečo zaujímavé. Miestami dosť nudný film, ktorý začne mierne gradovať po cca hodine. Postavy nezaujímavé, napätie nulové, aspoň atmosféra bola občas dobrá. Dejovo ma to príliš neoslovilo, ked sa začne niečo diať sa to zlepší, ale aj tak dosť chabé a obohrané. Inými slovami, v mojich očiach slabší horor, ktorý si môže nájsť svojich zástancov, no ja ním nebudem. ()

Teabag

Snad ve všech ohledech zcela průměrný horor, který ale vcelku dobře funguje. Už proto stojí za to jej vidět. V rámci žánru ovšem nepřináší nic nového. Tedy kromě zjištění, že Casper Van Dien je už docela staroch :-) ()

iampatrik

60% Zajímavý mix duchařského hororu a krimi reality s rozuzlením, které jsem moc nečekal. Jedná se o dobře odvedenou filmařskou práci, co mi však na filmu vadilo je, že neupoutal mou pozornost natolik abych si lámal hlavu, tak jako hlavní hrdina nad tím, co se stalo stalo v době a proč tam straší. ()

Disease

Poctivá duchařina. Atmosféra ne až strašidelná, ale zneklidňující. Posledních 5 minut si mohli tvůrci nechat od cesty. ()

ApsidalTill

Teda, konečne niekto trafil do toho terča vkusu žánru, ktorý sa priamo dotýka hororu ako takého. Pact nieje vlastne ani tak ducharina ako skorej mix niekoľkých ciest, ktoré ale vo výsledku ústia do výbornej atmosféry. Ku nej prispieva nielen kamera s temným filtrom či zvuk v pozadí, ale hlavne ústredná postava Caity Lotz, ktorá dodáva vážnemu žánru kus pôvabu a mení tak pár záberov, na príjemné pocity z pohľadu diváka. Rozhodne odporúčam. http://www.youtube.com/watch?v=oW77b6fQHVE&feature=youtu.be ()

ProgLaney

Povedená a velice atmosférická podívaná, která jasně ukazuje, že to jde dobře i bez extra speciálních efektů a protaženejch ksichtů s černejma očima. V záplavě dokumentárních hororů to bylo hodně příjemný zpestření. Děj má spád, celý je to hodně dynamický, zápletka se nezamotává zbytečnejma vsuvkama a podtextama a navíc se to odehrává prakticky v jednom domě s jen několika herci. Tenhle minimalismus je tady víceméně výhodou, protože děj se tak nemá moc šanci rozpliznout a v pohodě vás udrží v napětí. Původně jsem uvažoval nad 3*, protože tam některý věci můžou působit trochu nedořešeně a uspěchaně, ale nakonec je to za 4*, jelikož je to zkrátka dobře odvedená práce, sympatická duchařinka s lekačkama i nervákem v závěru a tak je to v tomhle formátu jednoznačně nadprůměr, kterej stojí za shlédnutí. ()

Kejf.

Jak uz to tak u hororu posledni dobou byva, vsechny nejlepsi sceny jsou nasekany do traileru. Behem filmu se pak ceka neuveritelnou dobu na nejaky rozjezd, ktery behem nekolika mala minut zase utichne. Napad to nema uplne blbej, ale neco podobnyho uz tu bylo prece xkrat...Zadny lekacky ani infarktovy sceny necekejte, hororovy veledilo to teda rozhodne neni. Za me horsi 3* s odrenyma usima... ()

serioga

Ako už napovedá český názov filmu pôjde o minulost.Človek si to ani poriadne neuvedomuje.Zo začiatku to vypadá na duchárinu ale potom sa to zmení.Ničím to neprekvapí ale na druhej strane to ani nejak neurazí. ()

willis

Lekací a napínavé scény celkem působivé, zůstává ale mnoho otázek na které by ani tvůrci nedokázali smysluplně odpovědět. ()

Standic1

No, co říct. Poslední dobou samá duchařina (ne že bych si stěžoval), ale the Pact má něco málo navíc, a to docela zajímavé překvapení v podobě vraha. Atmosféra povedená, napětí také nechybí. Ačkoliv v tomto žánru najdete určitě lepší kousky, tak tento se nemá vůbec za co stydět. Škoda, že si režisér více nepohrál s příběhovou linií, ale i tak za shlednutí rozhodně stojí! ()

wampire23

Vôbec nie tak strašidelné, ako tu väčšina uvádza. Podľa mňa tam žiadna väčšia ľakačka ani nebola. Príbeh si ide vlastnou cestou, snaží sa nám odhaľovať viac, ale nakoniec nám neodhalí takmer nič. Žiadne vysvetlenie a klišoidný záver. Veľmi slabý horor a čudujem sa, že je to tu na csfd v červenom. Existujú oveľa lepšie duchárčiny ako je toto. ()

Ronaldo79

Škoda, dlouho dobu jsem přemýšlel o slušných 4 hvězdách, ale závěr už nebyl takový, jaký by The Pact zasluhoval. Začátek snímku má krájející se atmosféru a dalo by se říct, že tu se daří udržovat po celou dobu, vyvrcholením určitě scéna s médiem. Škoda konce, který lehce odskočil od subžánru, masový vrah se mi tam zkrátka nehodil. Zasloužené 3 hvězdy. ()

Flopik

Konečne som pozrel po dlhšej dobe horor ktorý ma vystraší a nie najaké nezmyselné rezanie.Hneď od začiatku ma film pochmúrnu atmosféru a rýchly dôkaz o tom že v dome je duch.Čo ma potešilo.Film nemá žiadne nudné rozprávanie neustále sa tam niečo deje.Lakačky fungujú úžasne a preto ma aj pri nich občas trhlo.No 5* tomu dať nemôžem predsa len čakal som viac.Takže moje hodnotenie je 4* a 80%. ()

Silviaxx

S The Pact to mám tak trochu pól na pól. Striedajú sa tu skvelé, intenzívne scény s tými slabšími a efektne omnoho horšími. Páči sa mi, že neostávame len pri klasickej ducharine, ale že sa tu skrýva aj zaujímavejšie tajomstvo, a teda to nie je veľmi prvoplánové. Hudba v niektorých scénach dotvára dosť slušnú napätú atmosféru, najviac som si to uvedomovala asi 10minút pred koncom. Zdá sa mi však, že tu pár vecí ohľadom rodinných vzťahov nebolo úplne dotiahnutých, čo mi chýba. Určite by som ale tento kúsok nezatracovala a keby sa tu ešte pár drobnôstok dotiahlo tak by to bolo veľmi dobré. Silnejšie 3*. ()