Reklama

Reklama

Aliena se vzbudí v řece, ve Francii, aniž by si cokoliv pamatovala ze své minulosti. Má u sebe tašku s 2 miliony Euro a přes hruď velkou jizvu. Brzy odhalí, že ji pronásleduje záhadný muž. Když zjistí, že má dánský přízvuk, rozhodne se Alien jet do Dánska, aby zde odhalila, kým skutečně je. Postupně přichází na to, že její minulost je mnohem komplikovanější, než si původně myslela. Je zatažena do sítě protichůdných příběhů od jejích blízkých, kteří se jí snaží nasměřovat na cestu pravdy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (25)

Othello 

všechny recenze uživatele

Jako Bourne, akorát hůř natočený, logikou se nezaobírající (píše člověk, kterýmu přijde jako dobrej nápad sjet padesátimetrový eskalátory po zábradlí) a strašlivě neakční, především v akčních scénách. To vše okořeněný nadlidsky retardovanym scénářem, vraždyhodnou ústřední postavou a rozpočtem nedosahujícím původních ambicí tvůrců. Christiansen se poměrně snaží a některé scény umí poměrně ošperkovat nějakou příjemně invenční vychytávkou. Na druhou stranu to zase vyvažuje zdařile neschopností natočit noční exteriéry tak, aby zmatený divák nezačal přemýšlet, proč se mu znenadání vypíná a zapíná obrazovka. Jak tohle přelezlo hranice Dánska, ví snad jen Film Europe. ()

zahadum 

všechny recenze uživatele

Severská verzia Agenta bez minulosti ale len tak trošku. Aliena je mladá žena ktorá sa preberie na neznámom mieste so stratou pamäti a taškou so zaujímavým obsahom. Ani ona ani divák nevie jej meno, odkiaľ je a kto je. O chvíľku ale zistí, že všetko nie je v poriadku a začne sa dramatická hra na mačku a myš. Za polovicou filmu sa to ale na môj vkus premení na krvavú melu ktorá sa odohráva " krajine nikoho " tak typickej pre akčný film. Logika začína upadať, prichádza silný nevkusný syndróm náhody a ide to mierne z kopca. 50 % ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

"ID:A" si zaslouží pozornost coby žánrový hybrid, neboť se jedná o ženský film, skoro až z ranku dámských románků, pojatý jako bourneovka. Hlavní hrdinka se probouzí na břehu řeky, má u sebe tašku plnou peněz a na boku velkou čerstvě zašitou ránu. K dispozici je ještě pár dalších indicií a hlavně tajuplní a evidentně nebezpeční bouchači, kteří po ní z nějakého důvodu jdou. Jenže namísto tajných agentů, spiknutí či národních zájmů se zde postupem času jako centrum celého vyprávění z thrillerových mlh vystupuje jedno manželství, potažmo život ústřední ženy a její vztahy k různým mužům. Z interpretačního hlediska překvapí koncepční důslednost právě v oblasti mužských postav z hlediska ženské optiky. Žárlivý macho se ukazuje jako psychopatický záporák, vyhlídky dobré budoucnosti se upínají k ohleduplnému latin loverovi a jako dobrosrdeční či přímo programově spříznění přátelé se ukazují muži, kteří jsou v ve vztahu k hrdince prosti sexuální roviny, tedy gay a transsexuál. ()

angel74 

všechny recenze uživatele

Velká podobnost s agentem Bournem, ale v ženské podobě. Příběh i zpracování však docela pokulhává. Místy to v akčnějších scénách dokonce sklouzne kvalitou až k béčkovým snímkům, což mi asi vadilo nejvíc. Nicméně atmosféru má film celkem slušnou a výhrou je rozhodně představitelka titulní role. Především díky Tuvě Novotny je to koukatelné. ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Dánové si vytvořili vlastní verzi agenta Bourna. Je to žena a vystupuje v thrilleru, kde zapomněla na svou minulost. Ale rozhodně se ji neobjevovat ve strhujícím tempu, ale v tempu velmi pozvolném, kdy téma filmu se chvílemi mění spíše v dramatickou romanci, než aby zůstalo thrillerem. Na mě to vyloženě nefungovalo. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (2)

  • Natáčení probíhalo v Dánsku a ve Francii. (Terva)
  • Tuva Novotny je dcerou přažského rodáka Novotného, který v roce 1968 emigroval do Švédska. (Terva)

Reklama

Reklama