Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

Milo384

Tento styl filmů - romantické fantasy - neumím a ani moc nechci hodnotit, takže dávám průměr (2-3*). Vydržel jsem až do konce, i když né s plnou pozorností. ()

mehmed

Knihu jsem po večerech nepravidelně předčítal dceři, část si četla sama, takže mi nevadilo, že filmová zkratka lecos vynechala. Ba naopak. Film mě asi bavil více než předloha. Slušně napsané a sem tam vtipné dialogy byly i překvapivě dobře zahrané. Vůbec casting se dle mého povedl. Sázka na to, že Jeremy Irons, Emma Thompson či Viola Davis pozvednou i místy banální kecy, byla úspěšná. Ono to asi vše souvisí se jménem scénaristy a režiséra. Někdo, kdo se podílí na filmech jako Medisonské mosty nebo Král Rybář může předloze jen pomoci a nemá problém na nejistý projekt nalákat i dobrá herecká jména. Navíc i relativní nováček Aldan E. v hlavní roli předvedl velmi nadějný a sympatický výkon a to nemluvím o tom, že Emmy Rossum, coby Ridley, by na stranu Temna zlákala nejednoho smrtelníka... Původně jsem si myslel, že coby dceřin doprovod si v kině zdřímnu a šupito domů, nakonec jsem koukal od začátku až do konce. Takže tři s hvězdičkou i za soundtrack. Ovšem kdybych byl knihou nepolíben, asi by to tak slavně nedopadlo... ()

Terrinca

nevím proč je tento film přirovnáván k Twilight sáze - hlavní hrdina je sympatický a má dobré hlášky zatímco Edward jen sedí a fňuká. Hlavní hrdinka je silná mladá dívka zatímco Bella si jen nechává zachraňovat zadek od jiných a když už něco udělá, spíš situaci jen zhorší (do té doby než se stala upírkou). Zatímco twilight sága mě vždy v kině max uspala, z tohoto filmu jsem šla svěží a potěšena. Mám ráda staré domy, tajemno. Líbilo se mi , že nešlo jen o sladkou lovestory hlavních hrdinů. Těším se, až si přečtu knihu. Potěšilo mě i obsazení, jak známá herecká esa tak i nové tváře Alice Englert a Aidena Ehrenreicha. ()

Incanus

Obecně mám kladný vztah k fantasy žánru, ale mám-li parafrázovat slova klasika, pak "tento způsob zfilmování knižní předlohy zdá se mi poněkud nešťastný". Ústřední dvojici chybí to, co v knize je doslova hmatatelné - emoční náboj. Samotná látka není špatná, zpracování netradiční, a tak by mělo zaručovat, že nezapadne do klišoidních schémat zpracování fantasy předloh z poslední doby - kupř. tendence změnit zásadní dějové zvraty či pozměnit nebo vynechat některé z klíčových postav díla. Dvě hvězdičky dávám pouze za Jeremyho Ironse, který patří mezi mé oblíbené herce, leč jako pro jeho fanouška je pro mě trochu utrpením, sledovat hvězdu takové kategorie, v tak nekvalitně zpracované filmové podobě původní předlohy. Protože jedině jeho postava byla jedna z mála přijatelných. Jako kdyby ho následoval osud rolí, které ztvárnil ať již v Dračím doupěti nebo Eragonovi. Rozhodně nemohu doporučit k opakovanému shlédnutí. A je to škoda. Potenciál tam byl. Žel bohu promrhán. ()

Revelate_17

Tak to se nepovedlo. Twilight v novém kabátě, bohužel. Jen se zde vyměnily role - nadpřirozené schopnosti zde má hlavní hrdinka, ne hrdina. A je také mnohem sympatičtější než prkno Bella. Příběh je standardně předvídatelný a romantika teenagery určitě potěší. Výborný byl Jeremy Irons, bohužel to je tak vše, co na filmu můžu pochválit. Je to škoda, ten náměť s temným prokletím není špatný nápad, jen to bylo celé takové jalové - pardon za ty slova, nevím, jak lépe to popsat. ()

eaglestar odpad!

Já děkuji za další totální čurákovinu, kterou si s láskou zařadím hned vedle těch bukurešťskejch upírů. Nejlepší herecký výkon zde podal fotr toho nehezkého retarda Ýtna. Tak to vy idioti pojďme volajkovat, nebo jak to dneska ta pakáž říká. ()

perteus

no jak to jen napsat. Tohle je spis do Tv nez do kina a jedina scena, ktera se mi opravdu libila, byl kolotocovy souboj o hlavniho hrdinu u rodinne vecere. Tot vse. Dialogy jsou tak nejak detinske. Ty ostatni veci okolo take. Nevim, jestli je to predlohou, ze byla tak spatna, nebo to proste nezvladli filmari, nicmene tenhle film je tak spise pro dospivajici divky. Treba je na ne zameren? No nevim. Me to proste na 3 hvezdy nestacilo.. ()

Dendas

Příběh je nápaditý, poutavý.. ale neoriginální. Pořád je to to samé dokola. Buď je zlý on ( narážím na Stmívání) nebo v tomhle případě je zlá ona. Příběh jedné lásky, která překoná všechny hranice. Efekty jsou úžasné- scéna s otáčením kolem stolu. 3* dávám hlavně kvůli hereckému obsazení. Dívka je nevýrazná osoba a ruku na srdce ani on není nic moc. ()

hajner

Nuž lepšie ako všetky tie upírske(stmievanie) či vesmírne(hostiteľ) či rozprávkové(červená čiapočka) bláboli posledných rokov. Z tohto hľadiska som to aj hodnotil aj porovnával. ()

kika

Mne sa to páčilo. V mnohom to pripomína Twilight. Ale na druhej strane, Ethan je super sympaťák s množstvom vtipných hlášok. Tie Edward nemal. On "len hral na city". Ale všetko je vec vskusu. Komu sa tento žáner páči, bude spokojný. A ja som spokojná. A este jedna poznáma - Emma Thomson je skvelá herečka, tento film podstatne vyzdvihla. ()

lopezka

Při velké reklamě, kdy visely všude plakáty s nádherně ustrojenými lidmi, premiéra na svatého Valentýna wau, mé očekávání bylo veliké. Bohužel film byl velkým zklamáním. Možná je to tím, že jsem před tím viděla jiné filmy nebo seriály s podobnou tématikou, ale na tenhle film se už nikdy nehodlám dívat. Nehezcí a nesympatičtí herci dodávali filmu ještě horší dojem. Celý film jsem čekala nějakou senzaci, nebo alespoň nějaké napětí. Nic z toho se nedělo. ()

Goodboyko

myslím, že to mohlo byť aj horšie...pár fektných scén,pekné kostými...a jedna hviezda za hlavného predstaviteľa- a v STOKER je tiež aj keď krátko (spoiler). ()

libka.s

Tak teda já jsem velmi zklamaná. Co to udělali s celkem pěknou a napínavou knihou? Tahle slátanina se snad nemůže líbit ani těm teen holčičkám, kterým je to zřejmě primárně určeno. I tři hvězdičky jsou pro tohle moc. Nuda, nuda, nuda. A ten český dabing je fakt hrůza. ()

bakda

Lepší než stmívání horší než... nevim k čemu to přitovnat... Prostě mohlo to být lepší ale i daleko horší nějaké pasáže mě nudily a nějaké zas bavily. A ovšem Jeremy Irons tomu také dodal jednu hvězdu. ()

Zidas_35

Ve své podstatě se, i přes debilní český distribuční název (jméno Nádherné bytosti, je fakt mimo mísu), jedná o celkem nabušenou pohádku pro odrostlejší. A musím dodat, příjemnou pohádku, která mě srala mnohem méně než mnohými uctívaný Twillight. A to i přes nesympatického věčně se pitvořícího hlavního hrdinu. Zpočátku jsem byl přesvědčen, že tato rodící se sága s příslibem, „když film bude úspěšný, natočíme vám dvojku,“ bude dostatečně připitomělá a teenagersky naivní, aby se cílovému publiku zalíbila a nic nečekal a nakonec byl příjemně překvapen. ()

ErzebethB

Proč z tohoto filmu mám pocit, jako bych koukala na jakýsi pokus udělat z toho pubertální bombu alá Stmívání? Zbytečně zdlouhavé, některé scény jsou až nechutně trapné, což úplně nenávidím, když se já sama za herce stydím ale má to i své plus - tím největším byl Jeremy Irons, a dále druhotné věci jako zajímavé kostýmy, slušné líčení, pěkné interiéry i exteriéry a zajímavý nápad - jen by to chtělo, aby se tyto přeslazené filmy přestaly dělat tak na sladko a chtělo by to k tomu přidat trošku chilli, nebo nějaké pořádné wasabi. Ze stmívání jsem měla horší dojem, proto 3* ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)