Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

venalce

Ukázkový příklad toho, že vždycky může být i hůř...dokonce i v rámci teenagerovské fantasy. A to jsem žila v přesvědčení, že po Eragonovi, Percy Jacksonovi, Twilightu apod. jsem připravená na všechno. Mýlit se je lidské. Jestli tohle není dno, tak se k němu přinejmenším hodně přibližuje. ()

VanTom

Překvapivě se mi tato čarodějnická teenage romantika ve stylu Twilight nebo Harry Pottera docela zamlouvala. Úvodní odlehčená půlhodinka seznamování s novou spolužačkou, se střídmými náznaky temných sil v pozadí, se vyloženě povedla; po "coming outu" už film najel do očekávatelných kolejí, ale i tak si udržoval slušnou úroveň - hezký vizuál, netuctová hudba, sympatická a PŘIROZENÁ ústřední dvojice, výborní Jeremy Irons a Emma Thompson, zajímavý děj a alespoň netrapné "akční" sekvence a nenudné ty dlouhé dialogové / vysvětlující. ()

drake31

Mal som veľké obavy z tohto filmu, pretože keď vezmeme súčasný trend "Twilight je za všetkým romanticko/fantasy/knižným filmom" tak je to pochopiteľné. Našťastie tu je to kvalitatívne vyššie. Beautiful Creatures je sympatickým filmom, má pár fajn scén, nechýba mu humor ani zmysel pre dramatickosť + ten južanský prízvuk, jeden môže byť spokojný s tým všetkým. Čo ale nanajvýš kazí ten príjemný dojem je to záverečné čarodejnícke mechecheke. Naozaj tam ma ten film stratil a bral som to len ako komediálnu vsuvku. Som relatívne spokojný, keď vezmeme do úvahy pôvodné očakávania a srdiečko neraz zaplesalo keď sa na scéne objavila Emmy Rossum, takže aj s jej prispením pevné 3*. ()

Mishqo

Nič svetoborné, hlavne scenár zase dovrzaný jak rešeto. Ale čo sa týka filmov tohto typu (počinajúc od "Tvajlajt" ságy) je to asi zatiaľ to najstrávitelnejšie čo som doteraz videl. ()

fefee

Myslím si že to nebola až taká sladká blbosť, jediné čo by som uvítal keby to bolo o niečo kratšie. ()

Unnamed

“I'm not afraid of you, or your evil kind. God our creator will condemn you to hellfire along with terrorists, atheists, homosexuals, democrats, liberals, socialists... Greenpeace... and all the other unnatural abominations.” Jelikož jsem se na tento film díval spíše z absolutní prokrastinační tendence, byl jsem naprosto šokován, že se mi vážně líbil. Ano, svět jako takový mě sice nezaujal - Twilight a podobné nevyhledávám - ale kladů měl film víc než dost! Vtipné dialogy, pěkný audiovizuál, sympatičtí hlavní hrdinové a dobré herecké výkony všech zúčastněných (takže ve všech důležitých ohledech opak výše zmíněné ságy). U filmu s takovým špatným hodnocením jsem to vážně nečekal. Být konec ještě trochu více hořkosladký, bezostyšně bych dal filmu nejvyšší hodnocení. Takhle alespoň silné 4*! ()

blackJag

Zadání bylo jasné: dostatečně nejapná látka, nejlépe podle prvního dílu nějaké knižní série s nadpřirozenými prvky, natočená pokud možno za rozumný peníz. Zadání z první poloviny vyšlo celkem slibně, kde se ale ve filmu ztratilo 60 USD mega, nepochopím za živého boha. Ovšem podle tržeb to zatím vypadá, že je tu další filmová sirota, aneb jak řekla ta malá holka, z tohohle mračna nezaprší... 40% ()

dragon94

Tak tohle opravdu né ...Čekal jsem lovestory ve stylu Twilightu plus nějakej zaklínačskej souboj na závěr.. a dostal jsem jen asi 4 scény love a zbytek nějaký rádoby temný drama co není ani dobře natočený .. kdyby to bylo více love a méňě "temný" ... ale tady to love ja fakt tak 3 minuty pak 25 minut nic .. pak 3 minuty pak 25 nic ... no a najednou je konec kterej je až otravně děsnej ! 15% za ty celkem pěkný love scény a herecké výkony .....1*.. A už nikdy víc ! ()

strelenaL

Četla jsem knihu a tak jsem koukla na film. Slabší průměr i přesto, že námět není špatný... ale ve filmu nebyl dostatečně využit (jen klišoidní závěr o lásce). Nejlepší herecký výkon a postavy: Macon (J. Irons) a Sarafine (E.Thompson). ()

Autogram odpad!

Keď sa film dostane do TV necelý rok od kino premiéry, tak treba tušiť, že nepôjde o nič nádherné, aj keď to bytosti sľubujú názvom. Táto čarodejnícka romantika by bola prisilná káva aj pre milovníčky tvajlajtu a aj polhodinové sledovanie mi spôsobovalo kŕče v prste na diaľkovom ovládači. ()

mkubalikova

No, co si budem nalhávat, Stmívání byla sračka. Ale sračka, která slušně vydělávala, takže na ní asi něco bylo a ve finále to dotáhla na pět dílů. Tohle je jen sračka a dalšího dílu se bát nemusíme. A srovnávat to s Hunger Games je skutečně hodně troufalé. 50% P.S. Z této kritiky musím vyjmout Emmu Thompson, která krásně bojuje s americkou angličtinou. ()

Kurikmoon

Romantický film s fantasy motívom. Nepôsobilo to tak gýčovo ako som sa bál. V pohode oddychovka. Nesmial som sa trápnosti, nezíval nudou. ()

Dagoussek

Nenáročný romantický fantasy film, který neurazil, ale je zbytečně dlouhý a fantasy prvků tam mohlo být více. Druhá polovina filmu je lepší a napínavější. Ale i tak mě bavil:-) ()

haluska11 odpad!

špatné teen fantasy jsou moje modla // dramaturgie by tomuhle filmu bodla. TLDR: borec má sen o emo holce, která má genetickou predispozici na černokněžnictví, ale její divný rodinný kult z ní chce udělat hodnou čarodějku, která bude řvát alohomora leda tak na dveře. film bohužel nedává dostatek prostoru charakterové herečce margo martindale, takže si žel zaslouží leda tak odpad. :( ()

danca044

Film mě nezaujal, postrádala jsem v něm větší cit a o hercích ani nemluvím. Alice Englert a Alden Ehrenreich nestáli za nic a doufám, že už je nikdy neuvidím znovu. Konec taky nebyl zrovna promyšlený a na film se již nikdy znovu nepodívám, jednou to stačilo. ()

marrjaana

No nevím jestli je to tím, že mě už na něco takového připravil Twajlajt , ale mě to přišlo docela dobrý. Navíc oproti twajlajtu to má dvě výhody. Za prvé se zasmějete, je tam několik naráže a pár vtipků, které se docela povedly. No a za druhé je láska vyjádřena něčím víc než jen útrpnými pohledy a hlavní "příšery" uměj něco víc, než rychle běhat a třpitit se nebo vít na měsíc a neustále svlíkat triko. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)