Ethan žije v malém nudném městečku Gatlinu a nemůže se dočkat až odejde na univerzitu. Od té doby, co zemřela jeho matka, tak otec nevyšel z pokoje, a tak jim chodí pomáhat její nejlepší přítelkyně Amma. V novém školním roce přijde do třídy dívka Lena Duchannesová, která je neteří místního podivína. Její strýc Macon Ravenwood bydlí ve velkém domě, ze kterého nevychází a s nikým se nebaví. Namyšlené spolužačky Lenu slovně napadají, protože jako křesťanky s ní nechtějí být ve třídě, po celém maloměstě o ní kolují pomluvy a za vinu dostává změny počasí a vliv na ostatní. Ethana však dívka zaujme a snaží se s ní skamarádit. Ethan daruje Leně medailon, při jehož předání uvidí oba hořící dům a záběry z války, a pak se Ethan probudí doma a nechápe, co se stalo. Amma chce, aby medailon zahrabal, zapomněl na něj a dal si pozor na rodinu Ravenwoodů. Ethan jde zpátky do domu, na zahradě má halucinace a začne ho škrtit. Lena ho zachrání a poví mu, že členové její rodiny mají zvláštní schopnosti a jsou zaklínači. Ethan ji obdivuje a políbí ji. Ammy je jasnovidkou a opatrovnicí tajné knihovny zaklínačů. Macon ji požádá, aby promluvila s předky, kteří by jí pomohli zastavit Sarafin, ta je nejmocnější temnou zaklínačkou, skutečnou matkou Leny a vstoupila do těla paní Lincolnové. Lena bude mít brzy 16. narozeniny a v tento den bude vyvolena jako zaklínač světla nebo temnoty. Lena se díky své sestřenici Ridley dozvídá o Sarafin a o kletbě všech zaklínaček v rodině, které jsou vždy voleny k temnotě. Macon stále věří, že jí nemusí v den narozenin pohltit temnota, drží ji v domě a zamezí kontaktu s Ethanem. Ethan dokáže díky své lásce přerušit kouzlo a vezme Lenu do knihovny za Ammou. Lena najde knihu, kterou potřebuje a celé týdny si v ní pročítá o zaklínačích. Dočte se, že kletbu je možné prolomit, když zemře ten, koho miluje... (TV Prima)

brasek

Zo začiatku som ľutoval, že som tento snímok nevidel skôr... lenže ako plynul čas, tak so zaujímavého mysteriózneho snímku sa stáva detinská záležitosť. Veľa romantického balastu, ale ide predsa aj o romantický film... záver silne pubertálny. ()

teseth

Příjemné překvapení, které se sice vzdáleně podobá neslavně proslulé stupiditě, která nám bohudík minulý rok skončila, ale rozhodně postrádá tu bezduchost, naivitu a debilitu. Film je sice oddechový, což nepopírám ale má v i pár momentů s koulema, které opravdu potěší ty co mají rádi tento žánr. Rozhodně to není jen pro nežné pohlaví, které si při pohledu na svého vytouženého cvrnká do textilu blahem!!! ()

Kubin...

Dlouhá a utahaná podívaná. Až na pár okamžiků se v průběhu celého filmu téměř nic neděje až na pár scén s celkem dobrýma dialogama. Stále jsem čekal, kdy film začne nabírat nějaký spád, aby ta část děje, rozhodnutí zda se hlavní hrdinka postaví na stranu ,,světla" či ,,tmy" trvala tak minutu ze 120ti minut. A s fantasy to nemá téměř co dělat, spíš taková romantická pohádka, ale i to děcko by po 20 minutách mělo co dělat aby u toho neusnulo. Škoda, určitě se to dalo natočit i líp když herecké obsazení a výkony herců byly podle mě na slušné úrovni... ()

Teen.AGE.r

Twilight skončil (díkybohu!!) a na jeho místo nastoupil tento filmeček. Kdyby se držel na stejné úrovni jako první polovina, tak bych dal možná i 3*, ale jakmile se děj začínal tak trochu "rozjíždět", šup a už to šlo do kytek! Uvidíme co další díly ...předpokládám, že budu mít zase nějakou přítelkyni (pokud ne tu stejnou :-P), která mě na to zase vytáhne. ...45% ------------ Po druhém shlédnutí zvedám své hodnocení na 3* ... kupodivu se mi to celkem líbilo :D Dávám tedy 55% a uvidíme co další díly. ()

Methew

Podľa mňa úplne chabý a nelogický film. Fantasy filmy patria medzi moje obľúbené, ale na to musia mať aj logiku. Láska k človeku môže byť nebezpečná až priam smrteľná ? Ale prosím Vás, toto je naozaj trápne. A ešte podivnejšia kliatba, ktorá vznikla použitím zakázaného kúzla - oživiť milujúceho mŕtveho ? Tak kúzla na vraždenie a týranie sú úplne v pohode, ale kúzlo na oživenie milujúceho je zakázané. Vážne primitívne. A navyše kto ho oživí stane sa zlým ? Toto nesiaha po päty ani len Twilight-u, čo som vnímal ešte ako príjemnú romantickú rozprávku, ktorá má aspoň v celku prijateľnú pointu. Ale toto je zničený film. Katastrofa filmového priemyslu. Ale tak snaha sa cení a pri hodnotení som prižmúril oko a pozrel sa aj na tých pár kladných stránok, že predsa je to fantasy, to je asi jediná. ()

RoyBatty444

Náznak fantasy, rozhodnutie medzi dobrom a zlom, znesiteľné hlavné postavy hlavne Ehrenreich. Očakával som trochu viac mystickosti a čarovania ich nedostatok vyvažovali trochou klasickej a modernej filozofie. Pozrieť sa to dalo ale nie celkom ma dej vtiahol predsa len na to je film moc komprimované médium a hlavne keď pozeráte film na pokračovanie viď koniec. ()

LaFaille

Takhle by měl vypadat romantický fantasy film. Konečně se hlavní mužská postava (Ethan) netváří při každé scéně jako kdyby ho něco bolelo, hlavní ženská postava nemá pouze jeden tupý výraz a sympaťák Jeremy Irons na to celé v klidu dohlíží. A jak jsem včera naštval při konci Adama (2009), dnes jsem byl naprosto spokojený. ()

jarmil8

Ano, každý má svoji práci, která mu vydělává na živobytí a občas je to holt i taková pitomost jako Nádherné bytosti. Trapnost na úrovni Twilight, možná i níž. Tak alespoň, že Emma Thompson je stále ve formě. ()

numan

Beautiful Creatures se bohužel nevyhnou srovnání s Twilight Sagou už jen proto, že reprezentují navlas stejný žánr - obojí je totiž typická ukázka romantické fantasy se zacílením na teenagery. Ale to je asi tak to jediné, v čem jsou oba příběhy stejné. Zatímco Meyerové uslintaná srágora s třpytícími se upíry a podobnou krasohavětí je především kožená, tupá a fakt prudce nevkusná, Nádherné bytosti jsou jejím přesným opakem. Už jen inteligentní výběr popkulturních odkazů (Vonnegut, Bukowski atd.) je úplně jiná planeta, stejně tak i výborný casting (žádný vyprsený polonahý hovada z posilovny typu rádobyvlkodlaka Lautnera), scénář bez hluchých míst i suverénní odlehčená režie. 123 minuty mě utekly jako voda a to už se mi u celovečeráku dlouho nestalo. Přestože mě filmy, označené jako romantické, většinou zvedají kufr a už dávno se mnou nemlátí puberta, jsem v tomhle případě nucený pokorně konstatovat, že Nádherné bytosti patří k tomu nejlepšímu, co jsem letos viděl - včetně lehce nejednoznačného happy-endu. ()

ZekiZeki

Odpověď na otázku, zda může být něco ještě horšího než je sága Twilight byla zodpovězena. Ano může - Nádherné bytosti. ()

desnik

Po brutálním thrilleru přišlo velké zklamání....nevím co k tomu říct. Víc než průměr to prostě nebylo...nechápu, jak při dnešních možnostech může někdo "naklonovat" tak okatě třetinu filmu...ovšem s Twilightem se to nedá srovnávat! ()

fabregas1

Nádherné bytosti, které mají nahradit Twilight ságu jsou u mě o něco lepší a snesitelnější, to ovšem neznamená, že se jedná o nějakou pecku. Film je taková kopírka toho, co jsme už viděly ( Twilight, Harry Potter, Temné stíny, Addamsova rodina atd. ). Takže si můžete říct, že jde o povedený film, ale určité věci jste už někde viděly. Nádherné bytosti si určitě najdou svoji skupinku příznivců no a uvidíme jestli bude pokračování. Já se určitě mrknu. ()

zeromen

Slabota, další méně kvalitní film co se chce svést na popularitě Stmíváni, i když Stmívání je taky kravina. ()

Pavlo

Beautiful Creatures má pár zásadných nedostatkov. Medzi ústrednou dvojicou to vôbec „neiskrí“, tým pádom ich vzťah, čo je hlavným predmetom filmu, je nezaujímavý, nevierohodný a nudný. Ďalším nesmiernym nedostatkom je slabé vykreslenie filmového sveta a vývoj všetkých postáv. No a aby som nezabudol, vždy keď sa na scéne objaví Emma Thompson alebo Jeremy Irons, ukradnú si celú scénu pre seba. A to je taktiež veľké mínus, keďže títo herci nehrali hlavné úlohy. Snáď to vyjde inokedy. ()

Po Divergent přijde Insurgent

Po Divergent přijde Insurgent

13.02.2014

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

Dorostenci zachraňují lidstvo a ničí dobrý vkus

14.09.2012

Jednoho dne budeme ještě s láskou vzpomínat nejen na Harryho Pottera, ale možná i na Twilight ságu. Skutečnou odpalovací rampou pro nové šílenství v Hollywoodu jsou ale až Hunger Games, se kterými… (více)