bertrand

Paradisso na druhou aneb detektivka, co už dlouho chyběla. Šokující brutalitou a pířmočarou nahotou se nešetří, což panu B. připomnělo podobně neuhlazená sedmdesátá, filmová samozřejmě. Pokud si někdo myslí, že farmaceutické pokusy na lidech patří do éry sci-fi, potom on sám přebývá svět báječných inscenací pro nedělní večery. Co je trochu smutné je fakt, že dříve se točily filmy o lidech, kteří dokázali najít cestu ke svému lidství, ty dnes vystřídaly filmy o lidech, kteří tuto cestu ztratili. Ve finále ztrácí film body spíše za neochotu opustit tuto nesmyslnou, byť pro diváka efektnější, stezku... ()

Mr.Wries

Fantasticka kriminalka, ktera si bere to nejlepsi z francouzske stare skoly a pridava neco navic. Bloom opravdu hodne prekvapil, myslim, ze chvilemi byl dokonce lepsi i nez Forest. Skvely pribeh, skvely konec v poušti , skvela atmosfera.... co chtit vic :-) Jedna z nejlepsich krimi posledni doby!! ()

Ekdahl

První, realističtější půlka je na čtyři hvězdy, druhá, kde zápletka dostává rozměry jak z bondovky a celý se to trochu vymyká tvůrcům z rukou, to bohužel trochu kazí. Nicméně celkově slušná řekněme noirová záležitost. Vynikající je až halucinační prostřední JAR, ta směska jazyků a ras, ghetta, vily, neskutečný moře, neskutečná poušť... Ústřední dvojice funguje: výborný Whitaker, jehož si pamatuju z kultovního Ghost Doga jako svýho druhu akčního hrdinu, zde již v roli postaršího dobráckého - tedy po většinou - zodpovědného detektiva-pantáty, Bloom hraje svou postavu dobře, jen tu fyzičku bych mu moc nevěřil, vzhledem k té životosprávě. Týpek s takovouhle postavou je denně ve fitku a tvrdě si hlídá životosprávu, což se s tou jeho postavou moc nerýmuje. Ale aspoň mají divačky nějakou radost, např. když běhá nahej s pistolkou po baráku, což je mimochodem psychologická blbost, normální chlap nebude stíhat domnělýho lupiče po baráku nahej. Taky to jeho holkaření má trochu pokleslej, béčkovej odeur. I drastičnosti by tam mohlo být míň, takhle se to občas blíží béčkovýmu krváku, a v druhé půlce už je těch motivů moc, moc se tlačí na pilu, míň by tu bylo víc. ()

KcarlosK

Počáteční nadšení, podpořené fenomenálně brutální scénou na pláži, se vypařilo s naprosto odfláknutým a uspěchaným finále. Ale stejně to stojí za vidění. ()

Drslw

Vynikajúci film, ktorý mohol byť ešte lepší - keby tam bolo viac policajnej spolupráce a politického odkazu. SKVELÍ herci! ()

dati

videné na h.b.o. 02/08/2015 super film.. drsné scény, svižné tempo a neskutočne ostrý herr blum.. forest sa snažil celý čas, na záver si dal priam westernovú scénu.. mňamka ultra.. ()

flegmos

Top 5 krimi roka. Nadupana a inteligentna krimi. Orlando ma prekvapil pozitivne. Forest Whitaker je Pan uz dlhu dobu a opat nesklamal. Bravo. ()

Fit_24

Už jsem se dlouho tak nezasmál. bez napětí, příběhu a jakékoliv scény, která by udržela pozornost. Bloom má rozhodně na víc než na tuto sračku. Čím dál více se setkávám s tím jak lidé hodnotí kladně podobné propadáky. Samozřejmě více jak 80% lidí dá kladné hodnocení je proto že již má snímek nad 70% ale na to si musíme zvyknout. Bohužel tyto ovečky jsou bez názoru. ()

xladik

Ten film je surová, žánrová pecka, Orlando zahrál na jedničku, drsné prostředí a šokové situace fungují dokonale. ()

goodridge

Drsné prostredie, skvelý Whitaker ako vždy a v tejto role sa mi páčil aj Bloom. Slušný thriller ktorý má ale zopár "hluchých miest" ()

k.rakonos

Výborné strhující a drsné krimidrama, kterému vévodí ústřední herecké duo Bloom - Whitaker. Syrové a uvěřitelné, snad až na závěrečnou čtvrthodinu, kdy jde policista sám do mafiánského doupěte a vystřílí tam postupně téměř vše a vždy vyjde jen jeden bastard postupně z každého pokoje, ale jinak palec nahoru. Snad to není úplná realita, jak vypadá podsvětí v JAR, kde kromě krásné přírody jsou problémy s mafií a vysokou kriminalitou snad odjakživa...4,5 hvězdy. ()

Ganka

Napínavý krimi thiller se zajímavou a celkem propracovanou zápletkou. Výborný Whitaker, jen chudák Orlando už nevypadá, jako idol dívčích srdcí, ale spíš jako houmles. Oproti americkým kravinám má tenhle film duši. ()

padina

Kdysi bylo brutálně naturalistické ztvárnění padoušských zvěrstev docela zjevení, ale teď už se dostalo příliš na úroveň klišé sine quo non. A tak mě rozmašírované pubertální obličejíky, ani další krvavé sádo orgie nějak neberou. Na holčičí prdelky nejsem dost lesba, takže 2 hvězdy za Orlanda. ()

Milonak

S odřenýma ušima 3 hvězdy. Velmi dobří herci, ale místy je těch náhod až moc a co se opravdu nepovedlo, tak to byl závěr á la Rambo. Chvílemi dost samoúčelné, zbytečně "hrdinské" a přeplácané. Škoda, šlo to natočit jinak. 55% ()