jupisova

Bože, přidávám si Jižní Afriku do míst , kde bych žít opravdu nechtěla . Jestli to tam takhle opravdu funguje i v reále , tak díky za naši zemičku ...s našimi problémy . Film mě opravdu zaujal , herci skvělí ! Nevím , který byl lepší , je mi líto že dvojník Radka Štěpánka musel tak brzy umřít, byl to sympaťák . Násilné scény mě párkrát vyburcovaly k nepříčetnosti ....a všechno jsem režisérovi i hercům věřila . Po skončení filmu velký smutek z toho , že na světě existuje tolik hnusu.... ()

matini

Zajímavý příběh, začínající nalezením jedné mrtvé dívky, která byla pod vlivem nové drogy... ztracené děti, distribuce drog, vraždy a nakonec rozlousknutí případu. Skvělé herecké výkony v podání Orlanda Blooma a Foresta Whitakera. Orlando se objevuje v jiné roli než jsme zvyklí, a opravu mu to sedlo. Po shlédnutí tohoto kousknu nemůžete říct, že neumí hrát. Forest byl jako vždy velice charismatický. Moc jsem od toho nečekala a byla jsem opravu příjemně překvapená. ()

burton

Pět hvězd dávám tomuto počinu za jednu jedinou děsivou otázku, celkem brutálně vyslovenou: "co se stane, každý-li z nás na této zemi drogy píp nejsilnější dávku dostane?" PS: Julesi, věděl jsi to? ()

agassi68

Nebyť klasicky amerického konca tak dám 5. Orlando Bloom pre mňa šokujúco prestúpil bez problémov do vyššej ligy tvrďákov a to ja azda najväčšie plus. Samozrejme so scénou na pláži. Dúfam, že sa dožijem rovnako dobrého pokračovania.. ()

strikeman

Nekompromisní nátěr, který se zpočátku tváří jako "další 100x viděná krimi", aby vás následně udržoval v neustálých obavách o osud morálně nečernobílých, ale zároveň sympatických hlavních hrdinů a nakonec vás rozsekal v dechberoucím finiši. Výtečná gradace napětí. Nečekal jsem tak dobrý film, navíc s Orlandem Bloomem, který snad poprvé opravdu poměrně dobře hraje. Forest Whitaker si tímto u mne napravil reputaci pošramocenou sterilní rolí policisty v akčním propadáku 96 hodin: Zúčtování ... 95% ... Po prozkoumání filmografie režiséra mám pocit, že tady tak trochu zahaluzil :-) ()

Doomedx

Solidní kriminálka, neurazi ani nejak extra nepotesi. Na jednu stranu skvele hrajici O. Bloom, ktereho jsem ze zacatku ani nepoznal, na druhou stranu, zase moc zbytecnej rambo konec. 70% ()

KuZd odpad!

V poledne na nově dávají mnohem lepší krimi - zápletka do konce filmu jaksi uniká, a tak, když se nějaký černoch pachtí po poušti za nějakým jiným chlapem, který před ním klopýtá a pak jej umlátí, vyvolá to ve vás spíš už smích. Chvíli jsem měla pocit, že jde snad o parodii svého žánru... no, nevím, kde se zde vzalo 76 %, ale již dlouho jsem větší odpad než toto neviděla. ()

Ombak▼Penari

Že Orlando Bloom zvládá i vážnější a složitější role je pro mě příjemná novinka, Whitaker je jistota. Zulu je celkově povedená kriminálka, disponující hutnou atmosférou a množstvím zajímavých postav, která výborně čerpá z netradiční lokality a společenského prostředí jižní Afriky. ()

Rockerman

Apartheid bylo jistě zlo, ale nejsem si jist, jestli ten rasistický režim nevystřídalo ještě něco horšího. Jestli jihoafričané byli na tu svobodu připraveni. Soudě podle tohoto výborného dramatu tak asi ne. "Zulu" je syrové svědectví o situaci v JAR, o dramaticky narůstající kriminalitě a o usmíření mezi otroky a bývalými otrokáři, které se však ne vždy daří. Skvělá honba dvou detektivů za vrahy, drogovými dealery a "upravovači" drog. Výborná režie a ještě lepší výkony herců. Nejpříjemnějším překvapením byl pro mne výkon Orlanda Blooma, který svou roli schopného detektiva-alkoholika a děvkaře hraje na jedničku! Ten závěr je snový, takový, jaký bychom si přáli vždycky ve filmech, ve kterých jde o spravedlnost. Zároveň to však ubírá na věrohodnosti a proto "jen" čtyři hvězdy místo pěti. ()

Charlie84

Má to své chvilky, vlastně jich to má i docela dost (občas nějaká ta useknutá ruka taky potěší) a pokud sledujeme drsnou africkou kriminálku, vše je OK a troufám si říct, že postavy, jedna vedle druhé, jsou snad i OOK. Jenže pak se všichni začnou chtít vyjadřovat k apartheidu, nelegálnímu testování léků, strašlivým futureretro drogám a nato, milej zlatej Jérome, prostě ten materiál nemá. Forestův závěrečnej trip by mohl být fajn v úplně jiném a jinak vystavěném filmu. A ti záporáci. Ti nejdou ani tak proti hrdinům, za cíl zničení (nudou) si dali samotného diváka. A jde jim to. Bohužel. ()

darkreider

Ďalší z tých filmov, čo vám dokážu, že Afrika nie je miesto, kde by ste chceli žiť. Orlando vyfasoval rolu, po ktorej ho asi niektorý kritici vezmú na milosť. Ťažko mu a aj ostatným niečo vytýkať. Špinavé, depresívne krimi. ()

Zabzab

Melo to napeti, spad, zadne prikraslovani a servitky. A Orlando Bloom snad v prvni roli jako neuveritelne sexy zmetek :) ()

dalziel

Absolútna lahôdka krimi žánru.Skvelá a nádherná výprava po Juhoafrickej republike od najšpinavších stôk chudobných slamových štvrtí až po luxuxné štvrte chránené políciou.Skvelý príbeh,režia,herci,hudba,všetko.Forest ako vždy parádne divný a Orlando....až tomu sám nemôžem uveriť je fakt ale naozaj skvelý....100% bez zaváhania. ()

Hpatrik

Výborná, atmosférická, strhující detektivka zasazená do jihoafrické současnosti, velmi uvěřitelně vykreslené prostředí i postavy a skvělé "vendeta" finále. Násilné a brutální záběry byly nezbytné pro pochopení motivace postav, a nemám s nimi jediný problém. Obsazení bezchybné, Foresta už známe, a jeho kvality jsou nezpochybnitelné, za to Orlando nesmírně překvapil, jak nekompromisně si poradil se svou rolí. ()

Kingjiri

Drsná kriminálka z Jihoafrický republiky, kterou se stále snažej ovládnout bílý holanďani. Rejža se s ničim moc nemaže, takže neni nouze o krvavý scény nebo nepříliš předvídatelnou úmrtnost postav. A pro zajímavý exteriéry se v JAR taky nemusí chodit příliš daleko. Orlando Bloom a Forest Whitaker hrajou přesvědčivě, přičemž první zmiňovanej byl možná ještě o chlup lepší. Jenže já mám prostě radši, když se víc bitkaří, nahání nebo střelí, než když se pátrá (tady to bylo tak půl na půl) a u scén, který se snažily mapovat život hlavních protagonistů (Blomovi rodinný problémy), jsem se už regulérně nudil. Pořád ale příjemný překvapení, který si fanoušci krimi žánru náležitě užijou, tři silnější hvězdy. ()

Schlierkamp

Francouzský krimithriller situovaný do Jihoafrické republiky, jež se v současnosti řadí k zemím s nejvyšší kriminalitou na světě. Ve snímku jsou dostatečně projeveny právě potíže s touto problematikou a také s dozvuky apartheidu. Skupina kriminalistů zpočátku vyšetřuje smrt brutálně zavražděné dívky a posléze se začne zabývat pátráním po distributorovi neznámé omamné látky, jež způsobuje nevídanou agresivitu. Tým vyšetřovatelů tvoří dosti kontrastující duo : zádumčivý, minulostí poznamenaný Ali (F. Whitaker), neupravený, neustále popíjející bohém, kriminalistickými schopnostmi však disponující Brian (O. Bloom). Snímek nabízí dostatek zajímavých akčních scén, na druhé straně je však příběh dosti jednoduchý a předvídatelný. Vrcholem dramatu je Aliho nekompromisní vyvraždění všech nepřátel brokovnicí a finální nerovný souboj v poušti Namib. Francouzskému režiséru Sallemu se podařilo natočit zajímavou kriminálku, jež velice dobře využívá neznámého a atraktivního prostředí na jihu černého kontinentu a pochopitelně kvalitu snímku do nadprůměru povyšuje nesourodá, ale sympatická ústřední dvojice. ()

tranquill

Syrový případ, syrová pomsta... Když se na to člověk dívá, říká si, že jižní Afrika je nejhorší místo na žití... a ono to tak asi je... Whitaker i Bloom podávají nadstandardní výkony! ()

Torpid

Drsná kriminálka z JAR, související s odkazem apartheidu, tak trochu noir. Především v závěru dost na efekt, tzn. v zájmu napětí jde uvěřitelnost a logika příběhu stranou. Plný počet dávám hlavně za to, že film obsahuje co v tomhle žánru doopravdy nejvíc oceňuju. Skvěle napsané a zahrané postavy. Nepřímo, ale přitom hutně servírované přátelství, ušlechtilost, odpuštění a nenávist. Všechny tyhle těžkonážní kategorie, o kterých se bez patosu dá jen těžce mluvit, jsou zde představeny jen tak bokem , ale přitom tak neuvěřitelně přirozeně a s elegancí. Bloom v roli vyhořelého detektiva hodně překvapuje a to co hraje Whiteker, to je nálož. Můj šálek kávy, kterému odpustím úplně všechno. ()