Hees

Tento film balansuje na hrane priemeru až do svojho nadpriemerného konca a vtedy sa s filmu stane nadpriemerný zážitok. Uznávam, že film nie je bez nápadu a dobre sa na neho pozerá, ale podobných filmov bolo milión a tak by cez pomyselnú hranicu priemernosti neprekročil bez toho konca, kde Forest Whitaker čo hrá Aliho Sokhelu nešiel... no vy viete kam šiel a keď neviete pozrite si film ja spoiler robiť nebudem, ale s filmu sa stala ako keby osobná pomsta, alebo pomsta čo je ešte viac osobná, ktorú cítite až v kostiach a tak film dostal vyšší rozmer. Podľa mňa je vo filme Zulu dobre zobrazené podsvätie a práca polície. Príbeh sa najprv zdá ako veľmi jednoduchý, ale postupne sa zamotáva a napätie tiež graduje. Tiež je jasná jedna vec na to, aby národ zabudol na svoje krivdy musí prejsť obmena generácii nie jedna, ale niekoľko generácii a niekedy možno aj nekonečný počet. (Kto vie ...historici určite nie) ()

bourec

Ač,co se týče scénáře,a vlastně i danýho žánru,to neni nic novátorskýho,a je tam i dost klišé,tak film je skvělej.Krimoška z exotickýho prostředí s výbornejma hercema,z nichž mě hlavně Bloom překvapil docela dost,neuhejbající před drsnejma scénama(neni to horor,Danny),prostě potěšil mě ,a to hodně.60%. ()

carlos 2010

Určite najlepší film Orlanda, ktorý som videl a určite jeden z najlepších filmov roka. Forrest je ako vždy trocha patetický. ()

Joges

Na Foresta Whitakera jsem se těšil. Je jasné, že role vyšetřovatele pro něj není střižená na míru, pro tvůrce bylo jeho obsazení zřejmě nejschůdnější řešení. Nakonec roli detektiva zvládl bravurně jako každou jinou roli. Akční krimifilm mě příliš neoslovil. Je jasné, že v dnešní době musí být všechno rychlejší a surovější, jinak by současného diváka film neupoutal, mně Zulu ale i přesto neupoutal. ()

C0r0ner

Strašně malinko chybělo do plné palby, snad jenom více vypointovaná zápletka, protože jinak to byla parádní drsná kriminálka ve stylu Sweeneyho, která se nesrala jak s kladnými tak se zápornými postavami a díky neotřelému prostředí a scénáři ve mně zanechala velmi dobrý pocit. 90% ()

necisty

Takový docela precizně udělaný akčnák. Možná až nadmíru násilný a to jistě spousta lidí neskousne. Je ovšem dost možné, že tím jak mě to šokovalo se mi to vlastně líbilo. Děj nijak převratný, ale super zpracování, hezký soundtrack a hlavní dvojka to svým hereckým umem podtrhuje. Já se jen divím, že s takovým dílkem přišel v podstatě neznámý Francouz a nebýt náhody tak se k tomu ani nedostanu. ()

PROCESOR

Syrový, drsný, jako život v jižní Africe. Do těch sraček co tam mají, jim tam hodí ještě takový prima drogy. S! Že hlavnímu kriminalistovi na konci trochu jeblo a "řešil " to po svém S! se vůbec nedivím. Vlastně nevím, proč mu to trvalo tak dlouho. Pomáhat a chránit v takový prdeli, musí být vážně mnamka. Že jeho pravá ruka, byla závislá na chlastu a práškách je zcela nabíledni-někde tu páru vypustit musí. Orlando, jako drsnák, pro mne velký překvápko. Furt ho vidím v Troji, jak se plazí... ()

campix

Popravdě jsem čekal od tohoto dramatu trošku více. Na začátku překvapila síla a nekompromisnost některých scén, ale ono to prostě do toho prostředí perfektně sedí a jinak by to asi působilo divně. Rozjíždí se detektivní příběh, který má sice zajímavou premisu, ale jeho vyvrcholení je tak nějak šité hodně horkou jehlou. Vyeskaluje strašlivě rychle a do rozměrů, které Zulu vůbec nesedí. Všechno na konci se stane tak nějak rychle a nahodile, ale i tak to neubírá na síle posledních scén. Herecky rozhodně v pořádku, ale trošku mě zklamal Alexandre Desplat, kterého mám opravdu rád a den po shlédnutí si nedokážu zapamatovat nějakou zajímavou hudební linku, což se mi u něj většinou nestává. Průměrné drama, které se může pochlubit dobrou atmosférou a zajímavým prostředím. ()

Juto

Sociálno-politický napínavý thriller odohrávajúci sa v Južnej Afrike. Tento film zostáva verný drsnej realite života v Afrike, v ktorej sa dnes prejavuje dedičstvo násilia a nerovnosti. 7/10 ()

laik_60

šokujúco dobrá kriminálka s výborne hrajúcim whitakerom, vo veľmi zaujímavom prostredí južnej afriky. Výborná réžia aj scenár a veľmi presvedčivo stvárnené prostredie (chudoba černošských štvrtí sa striedala s okázalosťou vilových štvrtí bielych boháčov , tak ako reč anglická, afrikánska či ešte akési nárečie (možno svahilčina). Zaslúžených 5 bodikov ()

chelseaman22

Kde se dá orodovat za podobné malorozpočtové počiny, jež nejsou na jedno brdo jako ty sračky produkované impotentními potentáty ze západního pobřeží USA?! Malebný to státeček JAR proslulý především umělohmotným střelcem se stává dějištěm špinavých praktik bílých tváří, jež zcela výjimečně nechtějí ovládnout svět, ale prostě jen zbohatnout na umírání prťavých podvyživených černoušků, jež nazí pobíhají na předměstí Durbanu v naději, že najdou kus žvance. Skotský král si po večerech dopřává s macatými maminami, Will z Karibiku nahradil konzumaci H2O jihoafrickým (levnějším) substitutem Jacka a jedna bisexuální toť dívka se rochní na pláži s rozmláceným ksichtem, jež je pokryt koktejlem zvratků, krve a mejkapu by Dior. Ať žije černá ekonomika a král spočívající na krchově! 80% ()

pytlák

Čistá žánrová práce. Nečekejte od toho nějaký přesah, ale jako drsná, osobní kriminálka to funguje bezchybně a parádně to graduje. Herci taky super. 9/10 ()

Tosi

Filmu ohromně prospěly tři věci : 1) lokace Jižní Afriky, 2) opravdu dobře vystavěná první půlhodinka, 3) spojení Whitakera s Bloomem, přičemž hlavně druhého jmenovaného bylo potěšení vidět po bloumání mezi nevýraznými rolemi, v něčem pořádném. Velmi slušné a drsné krimi-drama, z míst, kde život nemá žádnou podstatnou cenu. ()

Sfinkter

Zulu, početný africký národ hodně silných osobností. Neznámá francouzská kriminálka z JAR s oscarovými herci, je to vůbec možné? Ano, je. Spousta brutálních scén, Bloom v roli ožralého, smradlavého, špinavého a zarostlého detektiva. Prostě vše tak, jak byste to nečekali. ()

LadyPupu

Ein bisschen brutal bych tak řekla. Dost surové, syrové, drsné. No, ale všechno dohromady to dávalo smysl. Dost mě překvapil Orlando Bloom, protože konečně nebyl za idola a hrál tak, že mu to člověk věřil. Forest Whitaker byl perfektní. Silný zážitek... ()

Johnny.ARN

Úplne klasická krimi a celý svet sa z toho pojebal, lebo tam boli zberači vo svojom prirodzenom prostredí a kontinente. Nič čo by sme nevideli, charaktery postáv otrepané, umelo natiahnuté a prekladané plačom za krivdy apartheidu. Ach. 2 z 5 ()

elanius

(86/2014) / Drsné urban krimi z neopozeraného prostredia RSA. Film stojí na hercoch, na rôznorodosti ich výkonov, na prostredí. Priznávam, zo začiatku som sa aj obával nudného plynutia príbehu. Film vystrelila do výšin plážová scéna, ktorá hneď ukázala s akým kúskom tu budeme mať do činenia. (8/10) ()

Luk80

Afrika Bambaataa, Zulu nation ! Nelítostné krimi v africkém slangu, který vás dostané do reálného života drog, zbraní a plážových gangu. Skvělé herecké výkony na všech stranách. To bylo něco... ()