poster

Zulu

 • Česko

  Krvavý písek

 • Francie

  Zulu

Krimi / Drama / Thriller

Francie, 2013, 110 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  Nečakané a teda o to príjemnejšie prekvapenie. Ostrá akcia, hardcore nápady (ľudožravé prasatá, masové hroby detí...), vynikajúci vizuál, perfektná akcia a brutálne dobrá buddy dvojka Orlando Bloom/Forest Whitaker. Režisér s ničím nestráca čas (takže to, že má niekto rakovinu, sa nedozvieme z trojminútového dialógu, ale tak, že si dá dole šatku a pod ňou nemá vlasy). Bohužiaľ, hoci prvú hodinu som bol nadšený, v druhej sa to troška pokazilo. Náhody sa na seba začnú navršovať až príliš podozrivo, snímka stráca tempo a zaskočili ma tiež problémy v scenári (jazdkyňa nemá pre dej zmysel a zaujímavé je tiež to, keď sa Orlando chce dostať zo sídla SBS, je mu zablokovaná čipová karta, skúša ju k skeneru priložiť 4 razy a keď sa mu to nepodarí ani na štvrtý, skúsi to ešte piaty a dvere sa otvoria). Napriek tomu je Zulu sugestívny zážitok vďaka živelnej réžii, naliehavej atmosfére a super hercom. Po jeho dopozeraní som mal – napriek všetkým tým temným, strašným veciam, ktoré sa tu stali - dobrý pocit a cítil som sa „naplnene“.(10.1.2017)

 • erased
  ****

  Nečekaně mrazivá a temná kriminálka z prosluněného jihoafrického prostředí dokáže zaujmout jak povedeným osudovým případem tří archetypálních detektivů, tak samotným prostředím, které v žánru nemá jakoukoli konkurenci, a i mimo něj je jeho zpracování tak syrové, že se mu obdoba hledá s velkými obtížemi. Ať už jde o účinky tamní verze pervitinu, brutalitu jeho výrobců a distributorů, samotné post-apartheidové prostředí zvysoka kašlající na Mandelovy sluníčkové ideály, nebo i samotné psychicky i fyzicky zmrzačené a mrzačené hrdiny filmu, autor si s ničím nebere nejmenší servítky. Takto ryzí "místní" film tu nebyl od Města bohů a svým téměř traumatizujícím efektem se mu i vyrovná.(15.5.2014)

 • Dont
  ****

  Zvýšenou syrovostí a nevšedním jihoafrickým prostředím vyznačující se krimi. Jérôme Salle měl odvahu a nebál se občas přitvrdit, přitom ale příběh udržel pohromadě a výsledkem je hodně zajímavá kriminálka. Pomohl si i známými tvářemi, konečně nějaká „jiná“ role pro Orlanda Blooma, Forest Whitaker poslední dobou nezahálí a to je velmi dobře.(5.6.2014)

 • kulyk
  ***

  Když se šnekojedi a hamburgři snaží předstírat, že vidí do duší potomků kalvinistických migrošů a týpků, co během jednoho století skokově postoupili z doby železné do doby silikonové, vznikají trapné momenty. Ovšem ve zbytku filmu se pěkně mísí násilí s fatalismem, to se pak povrchní plky o Komisi pro pravdu a usmíření dají překonat. Blum nesere a vůbec nepůsobí jako Blum - kdybych nebyl ze všech stran atakován upozorněními, že v tom hraje, nepoznám ho a byl bych ještě spokojenější. No a Vajtekr je vynikající, ostatně jako vždy.(28.2.2017)

 • nascendi
  ***

  Ďalší film z juhoafrického prostredia, ktorý ma nesklamal. Pravdupovediac, ani neohúril. Dobre sa naň pozeralo, lebo človek má pri sledovaní pocit, že takto nejako to tam po skončení apartheidu môže vyzerať. Aj podobnosť s podmienkami v nejakej brazílskej favele ukazuje, že podoby chudoby a zločinnosti nemajú iba regionálny rozmer. Film samotný v mojich očiach dopláca na dva nedostatky. Prvým sú chyby, nelogickosti a vákuá v scenári, druhou je obsadenie Foresta Whitakera do akčnej úlohy. Mnohým sa jeho výkon páčil, ale tak ako mi pripadal smiešny Harrison Ford v akčných úlohách, primerane trápne mi v nich pripadá aj Forest Whiteker. A to nielen v tomto filme.(8.6.2015)

 • - Při závěrečné přestřelce nabíjí Ali Sokhela (Forest Whitaker) do své brokovnice prázdné nábojnice, u kterých je vidět, že jsou na konci otevřené. (JohnSmith)

 • - Film měl premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 2013 a tento festival uzavíral. (Terva)

 • - Všade vo svete bol film uvedený pod názvom Zulu, okrem Juhoafrickej republiky. Tam bol uvedený pod názvom A Most Violent City (Veľmi násilné mesto). (Laslo)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace