Oscar Svendsen se probudí k smrti vyděšený a zkrvavený. V rukách má pušku a nachází se v něčem, co kdysi býval výstavní striptýzový klub. Kolem něho leží osm těl a před ním stojí policejní vyšetřovatel Solør, který na něj míří pistolí. Solør je 100% přesvědčen, že Oscar je pachatelem, i když Oscar neochvějně trvá na své nevině. Oscar neochotně začíná vyprávět neuvěřitelný příběh čtyř kamarádů, kteří společně v loterii vyhráli 1 739 361 norských korun. Ta suma byla poněkud špatně dělitelná čtyřmi. (toma.baza)

vinducha

PROČ , povězte mi proč pan Martens už netočí další takovéhle skvělé černé komedie , je to přesně v tom stylu jako poslední film pana Wirkoli , bomba , pecka , mazec.. ()

Bragi66

Podle mého velmi povedená černohumorná severská akční syrovinka z pera Jo Nesbø . Vzbuzujeto i dojem spříznění s tarantinovkami - třeba s Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994), ty jsou o 11 let mladší.  Za vidění to stojí nejen pro příznivce severských černohumorných akčních filmů bez ohledu na nízká hodnocení na ČSFD. ()

slonslon

Tak to bola pecka! Čierno čierna komédia a to ja mám rád. Jednoducho mydlia do mŕtvoly sekerou a vy sa váľate smiechom - to je presne tento film. Inak detektívna zápletka je celkom pekne premyslená a všetko do seba zapadá až do samého konca. ()

hujerita

Z filmu som si odniesol dobrý pocit a tri skvelé veci do života. :-)) 1. Klincovačka je skvelá vec ale v správnych rukách :-)) 2. Nejedzte staré chrumky :-)) 3. Peniaze kazia charakter :-)) ()

danny79

Stylove podobny film jako toci G. Ritchie (Sbal prachy a vypadni, nebo RocknRolla) a krvavosti to ma zase blizko k Tarrantinovi (Fargo ...). Podobnych filmu jsem od dob, kdy Ritchie natocil Sbal prachy … videl mnoho, ale vetsinou se ani zdaleka nepriblizily Ritchiemu. Arme Riddere se na stejnou uroven sice nedostava, nektere cernohumorne sceny zas tak zabavne nejsou, originalni na tom neni nic, ale je dobre a urcite lepsi, nez vetsina poddobnych kousku. ()

k.rakonos

Celkem ujeté dost černé komediální drama, sám nevím, proč to hodnotím poměrně vysoko. Ale mělo to spád a v rámci subžánru to nezklamalo. ()

Ras66

Tento film má perfektne bavil a vždy keď si zpomeniem na scény z neho no proste čiernohumorná komédia ako má byť,neopozeraní herci a reč , pecka ()