Oscar Svendsen se probudí k smrti vyděšený a zkrvavený. V rukách má pušku a nachází se v něčem, co kdysi býval výstavní striptýzový klub. Kolem něho leží osm těl a před ním stojí policejní vyšetřovatel Solør, který na něj míří pistolí. Solør je 100% přesvědčen, že Oscar je pachatelem, i když Oscar neochvějně trvá na své nevině. Oscar neochotně začíná vyprávět neuvěřitelný příběh čtyř kamarádů, kteří společně v loterii vyhráli 1 739 361 norských korun. Ta suma byla poněkud špatně dělitelná čtyřmi. (toma.baza)

Zeebonk

Bravurní honba za recyklací hnijících trupů zdatně uhňácaná příjemnými a politicky nekorektními, severskými prstíky. A to i přesto, že se závan papírové vypočítavosti neostýchá divákovi proplesknout čichové buňky a zanechat za sebou nedůvěřivě roztažené nozdry, neboť bez té naší papírové vypočítavosti by zábava byla cudná, obrýlená katolička s ohmataným růžencem v pravé kapse a sukní po kotníky. Do posledního cípu čtyřech zářivých hvězd nahrává fakt, že je celá mozaika protkána známými norskými ksichty a humorem černějším než etiopský maratonec (ne)šťastně vběhnuvší do análu Asi Akiry. A teď už snad jen dodám starý, teatrální a dokola omílaný povzdech, že takové pichlavé mnohovrstevné krimošky by mohly vznikat i v tom našem vrásčitém řiťáku Evropy, ale ti zodpovědní zrovna chlemtají další misku plytké tragikomické polévky. ()

FFilipCZ

Po jednodenním dumání a přemýšlení musím přeci jenom jednu hvězdu ještě přidat. Je pravda, že pár vtipných a typicky černohumorných scén tam opravdu bylo. ()

Hannibal92

Neuvěřitelné černá komedie s dost překvapivým koncem. Je vidět že v Norsku vládne úplně jiný druh humoru než ve zbytku světa, což rozhodně není na škodu. Smál jsem se opravdu od začátku do konce a to i když samotná dějová linie byla trochu slabší. Ona už jenom továrna na vánoční stromečky působí neuvěřitelně vtipně.....to jakým způsobem ty stromečky dělají, všichni zaměstnanci...... rozhodně fajn kousek. Atmosféra samotného Severského filmového podzimu a i kina Atlas už se mi docela dostala pod kůži a myslím že od teď už budu chodit převážně do Atlasu. [Severský filmový podzim 2012 - Kino Atlas - 16.11.2012] ()

cineman

Černohumorná vykrádačka všech možných legend jako Fargo, Obvyklí podezřelý, Tarantinovy kolekce šlape dobře celou stopáž dle severských zvyků. Tak proč si to jen tak neužít. ()

PP66

Takhle chlámavou ledovou (norskou) detektivku uprostřed českého léta jsem ještě neviděl. Vřele doporučuji. ()

sofiapetra

Byť je to podle povidky Joa Nesbøho, kterého jinak nekriticky miluju a nedám na něj dopustit, tohle byla tedy pěkná ptákovinka. Nesbø asi věděl proč zrovna tohle nikdy nevydal... ()

Lyncha

Srovnání s Tarantinovým Pulp Fiction sedí. Není to nic nového a převratného, spíš možná trochu populisticky poskládané kousky z úspěšných jiných filmů do nového příběhu plus rafinovaně využité v současosti hojně skloňované jméno norského autora, ale jako skvělý relax to funguje a zábava je zaručena. ()

BarryLyndon

S černými komediemi je to hrozně těžké, hit or miss a tohle mne bohužel minulo. Občas jsem se pousmál, ale to je tak všechno a to jsem tomu šel hodně naproti, mám rád severskou tvorbu i Nesba, který k tomu napsal scénář, nikoliv předlohu, ale scénář. A je možná dobře že ve scénářích už nepokračoval a radši se věnoval knížkám. Ta zápletka se uzavírala příšerně nezábavně a pak už mi to bylo vlastně dost jedno 5,5/10 ()

exitak

Po shlédnutí Headhunters, jsem se těšil na podobnou akci plnou napětí. Ovšem tento snímek nepřínáší nejen napětí ale ani není vtipný. Jediné plus tedy nacházím v samotném námětu a krátké stopáži + pár dílčích scén, to ale nestačí. ()

C0r0ner

Na severu se točí dobré filmy všech možných krevních skupin. A většinou velmi dobře. Jackpot je zástupce ztřeštěné komedie, která pojednává o pár retardech, kteří přijdou k penězům a následně se o ně logicky poperou. Je to takový Mělký hrob akorát braný z pohledu humoru a ne drtivé psychologie. Ale prdel slušná. 85% ()

angel74

Severský smysl pro humor mám ráda, ale tady jsem se zase tak moc nebavila. Když vezmu v potaz, že to celé působí jako norská odnož filmů Quentina Tarantina, tak jsem vážně trochu zklamaná. Herecké obsazení mi docela sedlo, ovšem scénář mohl být dotaženější, alespoň tedy ta závěrečná pasáž. (55%) ()

Johnny.ARN

Nesbo zase raz napísal mindfuck, čo ti odstrelý dekel do kúta ani nevieš ako a kedy. Preští ťa to, donúti rozmýšľať a možno si to pustiť znovu. Skvelá réžia, perfektné detaily, herci úžasní. Úplne som im to zožral a už nikdy si nekúpim umelohmotný vianočný ministromček. 4 z 5 ()

vyfuk

Pulp Fiction po Norsku. Tak nějak když se podíváte kolem a kolem, víte, co asi můžete čekat. Dostanete se totiž od scénáře k nejznámějšímu autoru kriminálek současnosti. A pokud znáte i jeho tvorbu, zjistíte, co čekat. A tak nějak to dostanete. Kriminální příběh v celku s originální zápletkou, která se klasicky zvrtne a vy jenom sledujete sdělení příběhu, který občas dostane i nečekaně vtipný a humorný konec do scény. To vše i v rámci nějakého toho zvratu. A vy jenom čumíte. Neznámí a nenápadný film, kde ale scénář hrál obrovskou roli a díky tomu se stal pro mě neuvěřitelným překvapením. Osobité, originální a s námětem přímo mně na míru. Škoda nevidět a škoda nedát šanci. ()

jefff

Naprostá pecka! Nesboův drsná, adrenalinem načepovaná jízda, spolu se skvělou režijí Martense vytváří koktejl u kterého vám vybouchne hlava nadšením. Tarantino má evropskou konkurenci. ()

lofa

I na severu umí udělat černé komedie. Chvilku trvá, než se akce rozjede, ale poté děj plný šílených situací chytne a nepustí. Hodnocení 73% ()

klukluka

Arme Riddere je takový norský Tarantino. Umělou krví ani střelbou se nešetřilo. Nechyběl ani černý humor, jen té ironie už bylo místy maličko přes čáru. Mělo to neskutečný švih, úžasnou lehkost, bylo to prostě good. Doporučuju všem! ()