Jackpot

Norsko, 2011, 86 min

Magnus Martens

Trond Høines

Magnus Beite

Klasickej severskej černej humor, kde náhoda se muže objevit na každém rohu a to pak nestačíš stíhat, jak šílený pak tenhle příběh může být... Kdy partička "kámošů" vyhraje mega a pul, následuje chlastačka a první mrtvola, co ted s ní...? Předloha od Joa Nesbøho, kvanta krve nechybí a můžu všem doporučit, nejen těm co se líbí severská tvorba. 8/10(20.9.2016)

Jo Nesbo opäť prekvapil. Po mrazivom thrillery Lovci hláv je ďalším sfilmovaným, ale tento raz scenáristickým dielom Arme Riddere. Je to, ale úplne iný žáner. Strašne mi to pripomínalo prvotiny Guya Ritchieho. Zápletka, humor,stávkovanie, príbeh. Žeby sa spolu s Magnusom Martensom inšpirovali práve tu??? Príbeh je nápaditý, ani trošku nie nudný a dokonale zábavný. Presne tento druh humoru mi sedí a vyžívam sa v ňom. Dĺžka 86 minút je ku tomuto typu filmov ideálna. Film si tak udžuje dynamiku a je svižný. Vyhýba sa nudným scénam a každá jedna postava je tak milo povedané - drbnutá.(11.5.2014)

Viděno na MFF, ale i v běžné distribuci stojí za zhlédnutí. Spousta černého humoru a ujetých postav, bizarní děj a hlavně legrace. Snad jen ten příběh mohl být trochu složitější, je to fakt tah na jednu branku od začátku do konce. Headhunters hodnotím trochu výš. Jak už ale plyne z mých předchozích recenzí: Norsko vede! Malý dodatek - podle sdělení režiséra chtěli od Nesba natočit jednu z jeho knih (lhostejno jakou - nedivím se, je to fakt jedno, každý film podle jeho knih by byl blockbuster). Nesbo jim nic nedal, ale řekl, že má v šuplíku scénář, tak ho natočili...rozhodně to stálo za to.(8.7.2012)

Stylove podobny film jako toci G. Ritchie (Sbal prachy a vypadni, nebo RocknRolla) a krvavosti to ma zase blizko k Tarrantinovi (Fargo ...). Podobnych filmu jsem od dob, kdy Ritchie natocil Sbal prachy … videl mnoho, ale vetsinou se ani zdaleka nepriblizily Ritchiemu. Arme Riddere se na stejnou uroven sice nedostava, nektere cernohumorne sceny zas tak zabavne nejsou, originalni na tom neni nic, ale je dobre a urcite lepsi, nez vetsina poddobnych kousku.(20.5.2014)

Nesbøho černohumorně absurdní styl à la Lovci hlav z toho sice cítit nesporně je, ale to je asi tak všechno. Je to ten druh filmu, o kterém se lépe mluví než se na něj v reálu kouká. Na vinně je, že velká spousta papírově kultovních scén je zabita nemastným neslaným zpracováním. A to co se přeci jen povedlo, je vykradené "jedna k jedné" odjinud. Nejzajímavější na tom ve výsledku tedy je, že v Lovcích hlav připomínal hlavní hrdina norského Walkena a ten zdejší připomíná norského Buscemiho. A že ten soused polda čte Nesbøho Leoparda v originále. I když od Nora bych nic menšího ani nečekal.(30.3.2013)