Oscar Svendsen se probudí k smrti vyděšený a zkrvavený. V rukách má pušku a nachází se v něčem, co kdysi býval výstavní striptýzový klub. Kolem něho leží osm těl a před ním stojí policejní vyšetřovatel Solør, který na něj míří pistolí. Solør je 100% přesvědčen, že Oscar je pachatelem, i když Oscar neochvějně trvá na své nevině. Oscar neochotně začíná vyprávět neuvěřitelný příběh čtyř kamarádů, kteří společně v loterii vyhráli 1 739 361 norských korun. Ta suma byla poněkud špatně dělitelná čtyřmi. (toma.baza)

jafuska

Taková černá komedie, s prvky dramatu, sem tam nějaká ta krev, ale jinak docela slabé, ale dalo se na dodívat, pro mě herci nesympatičtí, zápletka celkem ušla, jako odpolední film když člověk nemá zrovna co dělat, proč ne. ()

LukeKiller

Čierny, krvavý a hutný humor až kvapká z drtičky plastu a mení bielu vianočnú scenériu na červenú. Absolútna paráda. ()

psychohippo

Chcete-li jízdu na tobogánu absurdních nahodilostí, při které se vycákáte v bazénku krve a navíc získáte trvalý důvod k pochichtávání nad umělohmotnými vánočními stromky, tak je to film pro Vás. Na severu jsou dlouhé zimy a dlouhé dny bez slunce, na jejich humoru je to poznat. Na závěr rozpitého večera nebo po nedělním obědě, kdy potřebuje mozek vypnout. Já dal tu druhou variantu a sedlo mi to dokonale. 78% ()

DonBraso

Ani nevím co bylo tak hrozný,ale film ve mně hrozně vyšuměl.Díky kratké stopáži dodíval,dvakrát pousmál a to bylo tak všechno. Popravdě ty odkazy zde na různý režiséry jsou sice pěkný,ale radši si pustím zdovolením tedy je.Vcelku nemilé překvapení ze severu,které sahá na průměr.A to docela "fargovský humor" mám rád.50% ()

Perunwit

Tuhle divočinu jsem v naprosto strašném dabingu skoukl na Filmboxu a akt. hodnocení mi přijde malinko přestřelené. Podivné figury, zmatené skákání příběhem tam a zpět... Nějak nebylo, čeho se chytit a komu fandit. Na druhou stranu to docela odsejpá. ()

Jevablo

Viděno na MFF, ale i v běžné distribuci stojí za zhlédnutí. Spousta černého humoru a ujetých postav, bizarní děj a hlavně legrace. Snad jen ten příběh mohl být trochu složitější, je to fakt tah na jednu branku od začátku do konce. Headhunters hodnotím trochu výš. Jak už ale plyne z mých předchozích recenzí: Norsko vede! Malý dodatek - podle sdělení režiséra chtěli od Nesba natočit jednu z jeho knih (lhostejno jakou - nedivím se, je to fakt jedno, každý film podle jeho knih by byl blockbuster). Nesbo jim nic nedal, ale řekl, že má v šuplíku scénář, tak ho natočili...rozhodně to stálo za to. ()

futislav

Dobrá černá komedie. Je pravda, že na pobrání některých vtipů už musíte mít něco za sebou, aby vám došlo, že je to černý humor. Porcování mrtvoly sekyrou přes břicho s dotazem, jestli tu nebude svinčík mě pobavilo. ()