Oscar Svendsen se probudí k smrti vyděšený a zkrvavený. V rukách má pušku a nachází se v něčem, co kdysi býval výstavní striptýzový klub. Kolem něho leží osm těl a před ním stojí policejní vyšetřovatel Solør, který na něj míří pistolí. Solør je 100% přesvědčen, že Oscar je pachatelem, i když Oscar neochvějně trvá na své nevině. Oscar neochotně začíná vyprávět neuvěřitelný příběh čtyř kamarádů, kteří společně v loterii vyhráli 1 739 361 norských korun. Ta suma byla poněkud špatně dělitelná čtyřmi. (toma.baza)

kedl

Á tady se někdo inspiroval tím americkým úchylem "čti Tarantinem" z videopůjčovny. Absurdní píčovina s absurdníma píčusema, která je ve své podstatě tak dobrá, až sem sám považuji za píčusa. :D 4* ()

Disease

Kromě komediální složky funguje dobře i logika krimizápletky. Jsem rád, že nejsem jediný, komu to připomnělo Obvyklé podezřelé :-) ()

dozana

Viděno na Severském filmovém podzimu 2012 v kině Atlas a klidně bych na to šla zase. Skvělá norská krimi komedie, aneb jak to dopadne když někdo neumí dělit. .). Momenty vánoční stromečky, pojídání chipsů, odklízení mrtvol, a spoustu dalších, my už nesmazatelně zůstanou v paměti. ()

vander19

Jo Nesbo opäť prekvapil. Po mrazivom thrillery Lovci hláv je ďalším sfilmovaným, ale tento raz scenáristickým dielom Arme Riddere. Je to, ale úplne iný žáner. Strašne mi to pripomínalo prvotiny Guya Ritchieho. Zápletka, humor,stávkovanie, príbeh. Žeby sa spolu s Magnusom Martensom inšpirovali práve tu??? Príbeh je nápaditý, ani trošku nie nudný a dokonale zábavný. Presne tento druh humoru mi sedí a vyžívam sa v ňom. Dĺžka 86 minút je ku tomuto typu filmov ideálna. Film si tak udžuje dynamiku a je svižný. Vyhýba sa nudným scénam a každá jedna postava je tak milo povedané - drbnutá. ()

kubyno

Naprostej odvaz a parafráze různých filmových klasik podobného žánru, zasazená do sympatického severského prostředí, která v dobrém rozpoložení a zběsilém tempu servíruje mistrovskou porci černého a inteligentně hloupého, praštěného a absurdního humoru. ()

PhillM.

Skvělá gangsta komedie á la Guy Ritchie než mu ruplo v bedně a začal prznit Sherlocka. Ba ba, osvěžující jest čas od času nastavit tvář čerstvým větrům ze severu. ()

Santino7

Táto málo známa nórska "ritchieovka", ktorú Jo Nesbø - obrazne povedané - vytiahol zo šuflíka, ma svojim spôsobom zaujala. Netreba v tom síce hľadať žiaden hlboký zmysel, ideu či napríklad, dajme tomu, nejaké tie prevratné filmárske metódy, no aj tak ma to relatívne slušne pobavilo. Jasné, s tými pôvodnými britskými ritchieovkami (nemyslím všetky, ale tie konkrétne od Ritchieho, ktoré spomínaný subžáner sformovali :-)) sa to rovnať nemôže, keďže príbeh nie je až tak prekombinovaný a prepletený rôznymi inými vychytávkami či detailmi, no a sem-tam mi dokonca pripadalo, že zbytočne až moc tlačia na pílu a skĺzajú do akejsi nepríjemnej parodujúcej a trápnej polohy, avšak na druhej strane, tieto svoje nedostatky príjemne vyvažuje typickým severským čiernym humorom, ktorý miestami fakt stál za to. Škoda len už spomínaných faktorov, za ktoré som musel nejaký ten bodík ubrať - to by bol ten jeden, no a druhý som strhol za slabučký záver, ktorý sa mi zdal príšerne odfláknutý a tým pádom aj do značnej miery skazil celkový dojem, aký vo mne tento film zanechal. Napriek tomu som sa však pri pozeraní nenudil ani chvíľku - stopáž našťastie prepísknutá nebola (tá bežná severská hodinka a pol mi začína vyhovovať stále viac a viac), a tak Arme Riddere môžem s kľudným svedomím zaradiť medzi akési solídne "jednohubky", ktorými viacmenej nie je čo pokaziť. 3/5 ()

Vesecký

No jo, akční thrilller, nic pro mě, jen jsem si říkal, že do toho Norové vnesou něco jiného než Hollywood. Anebo to taky mohla být parodie na hollywoodské krváky. Protože ty krve tam bylo habaděj. A stejně jsem nakonec byl zmaten, jak to bylo opravdu a jak Oskar všechny obalamutil. Slovu flashback ovšem nerozumím, takže nevím, co tím chce obsah říci. Mohl byto někdo vysvětlit česky? Rozhodně se divím, že tohle mohlo jít na MFF kamkoliv. ()

petikacka

Byla jsem natěšená na další skandinávský film potažmo od Jo Nesbo. Nemůžu říct, že by to byla pecka, ale párkrát jsem se od srdce zasmála, ale jinak nic. Za mě 65% ()

Saur.us

Martens zřejmě opisuje ze slavných zahraničních kolegů Ritchieho a Tarantina. Okatě, bohužel ale ne na takové úrovni. Snaha o prazvláštní figurky v čele s konstáblem nevyšla, nadruhou stranu černý humor nebo kombinovaný závěr se jako plus brát dají. Navíc jako pravý seveřan se trošky krve nebál a ta na škodu také nebyla, protože v kombinaci s černým humorem fungovala skvěle. ()

Raziel_cz

Černá komedie a kvartetu hovad, co vyhrají necelé dva miliony a pak se kvůli nim povraždí. V podstatě něco mezi The Big Hit a Pain & Gain, plus explicitnější násilí a depresivní vizuál ve stylu Lovců hlav. Lepší než to první, horší než to druhé. Hranice vtipných a vážných scén občas trochu ujede, ale když všechno šlape, můžete se potrhat. Vzniknout tohle u nás, byl by z toho národní klenot. Jenomže k tomu nám asi chybí ten Nesbø. ()

agassi68

Nórski chlapci si zaskotačili v absurdnom príbehu jemne odpozorovanom u Ritchieho. A darilo sa im nadmieru dobre. Ej bisťu, klincovačkou do gebule a ta ho farbiť vianočné stromčeky :) ()

Razzor_82

Pohodová norská jednohubka na poli žánru krimi komedie. Černý a hlavně krvavý humor v době Vánoc funguje skvěle ve stylu Guye Ritchiho. Děj plný zvratů, patálie s dělením, odklízení mrtvol a především skvělá hudba. Já se neskutečně bavil. 7/10 ()

netWoor

Průšvih je, že jsem se vrhl na Nesbo(bůhvíjaksetoskloňuje)ha a .... ona to byla komedie. Což mi chvilku trvalo, než jsem poznal, protože ho mám ve škatuli "superkrimi". Film špatnej nebyl, i jsem se pousmál, jenže ... když se na něco těšíte a ono je to pak úplně jiný ... ()

Franc1s

Klasickej severskej černej humor, kde náhoda se muže objevit na každém rohu a to pak nestačíš stíhat, jak šílený pak tenhle příběh může být... Kdy partička "kámošů" vyhraje mega a pul, následuje chlastačka a první mrtvola, co ted s ní...? Předloha od Joa Nesbøho, kvanta krve nechybí a můžu všem doporučit, nejen těm co se líbí severská tvorba. 8/10 ()