Exists

• Velká Británie Exists

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

Hapretor

Maska/y excelentní. Děj nenudil. Teen parta nebyla vymaštěná, ani totálně nesympatická. Pro mě lepší Found Footage než Blair Witch. ()

SpeedyCZ

Je to natočený hodně amatérským stylem, a samotnej Bigfoot není kromě konce skoro vidět. Atmosféra úplně nefunguje, akorát ke konci trochu přituhne. Herci druhá/třetí cenová a sympatií moc nepobrali. Usnout se mě nechtělo, ale chvilama jsem se nudil. Dovedu si představit, že to šlo udělat daleko lépe. ()

Heavyman

Milé překvapení,s docela slušnou atmosférou, kterou jsem si vždycky přál zažít ve filmu s bigfootem.Škoda,že bigfoot je i nejlepší herec a jeho "hejkání" a řvaní předčí veškerý mluvený scénář. Vysvětlení jeho agrese na konci, musí chytit za srdíčko všechny kryptozoology. Nebýt tam ten ultraslizskej nigga mávájící brokovnící, hodnotil bych snad i výš. ()

KUFI

Ten chlap zkratka vi jak se maji tocit lesni ff horrory. Dokonaly to zdaleka neni, ale rozhodne nic co by fandu at uz Sancheze, nebo ff zanru vseobecne, urazilo. Samo o sobe je to natoceny dobre, herce nema clovek chut vykuchat uz v uvodnich peti minutach jak to u techhle filmu bejva a ma to pomerne silnou atmosferu. Problem je spis ve me, ze me bigfoot/sasquatch legenda vubec neoslovuje. Jinak bych pridal jeste jednu hvezdu. Jsem zvedavej co vyleze z toho jeho novyho filmu z opustenyho obchodaku (aka Maulers). ()

Taškář

Spustil jsem film a zjistil, že Eduard celý film natočil opět na rozklepanou kameru.Ale dívat se na to vyjímečně dalo ... Asi o 300% výše jak Blair Witch ()

helraiser

Ale jo, tohle se celkem povedlo, má to docela spád a díky bohu tentokrát nejde o duchy, ale o Bigfoota, mrtě nasranou potvoru, která se s tím moc nesere. Ztvárnění Bigfoota je povedené a závěr je opravdu dost krutej takže za mě slušná podivaná a lehkej nadprůměr, i když znovu se na to už asi nepodivám. ()

Vabr

Upřímně se jedná o jedno z těch zapomenutelnějších FF a právě mě udivuje, že to dělal zrovna režisér Záhady Blair Witch, která byla rozhodně lepší. Nachází se zde plno FF klišé. Postavy jsou nesympatické, děj je okoukaný (myšleno ve smyslu znovu použité šablony jako skoro u všech FF - postavy se rozdělují, bloudí, utíkají, brání se (?), ječí atd., zatímco jsou naháněny nějakým monstrem) a film nijak nevyčnívá na rozdíl od ostatních FF, až teda na téma Bigfoot. Za mě Bigfoot vypadal v poho, podle bráchy to šlo lépe. Postavy se samozřejmě chovají nelogicky, takže bez problému hulákají na Bigfoota jako na 🐶, všechny náboje z pušky vystřílí buďto za a) do tmy nebo za b) do dřevěné podlahy/zdi a když už konečně někdo střelí Bigfoota, tak je automaticky pokládaný za mrtvého☠. Napsal bych zde i jednu další nelogičnost, ale to by byl už spoiler, takže nic. Co bych ale ocenil, je asi nejikoničtější a nejnapínavější scéna filmu - ta na kole. A možná i vcelku originální konec. Vyhodnocení: SPOILER! ve filmu vystupuje REÁLNÝ Bigfoot ()

nwx

Perla žánru. Parádička! Nejde mi do hlavy jak někdo, kdo natočil hovadinu typu Blair Witch Project, se vypracuje k tak dokonalému filmu. SUPER! Musím pochválit i jeho zvukovou stránku - čistý jasný zvuk, efekty, má to celé atmosféru. ()

TSZ

Jak to u těchto filmů bývá, mnohem lépe funguje první polovina, kdy se bojíme neznámého. Nervy jsem měl našponované slušně a "Blair witchovský" způsob natáčení to vcelku vylepšoval a dodával všemu punc autentičnosti. Bohužel, jakmile se nám ta přerostlá opice ukáže, jde celá atmosféra do kopru. ()

Bube1

Já jsem spokojen! Bez dlouhého úvodu a zbytečných řečí se téměř od první minuty nacházíme v ''hunting módu'', kdy mýtický ''napůl-člověk-napůl-opice'' nahání partu kamarádů v chatě/lesích/karavanu/doupěti. Akce i napětí je dost, ale jedno velké negativum snímek má. Jakožto velký fanda found footage žánru musím říct, že zde je jedno z nejneoprávněnějších používání kamer účastníky, jaké jsem kdy viděl. Nicméně pořád slušný nadprůměr. ()

srncek

No....po nudnom úvode som taký adrenalín veru nečakal. Sanchéz vstal z mŕtvych a natočil poriadne chlpatú a intenzívnu jazdu ! Po dlhej dobe opäť kvalitné FF. 80% ()

Mamlas odpad!

Nekolik amateru na rucni ksmeru natocilo par roztrepanych zaberu niceho a pojmenovali to Exists. Absolutni odpad. Vydrzel jsem asi 2 minuty, pak jsem poskakoval dopredu. Za 4 minuty dokoukano, nedivatelna sracka. ()

Facerr

Opička uměla pěkně zatopit a nakonec i ukázat, že i ona má seeerdééčko na "pravém" místě. Kromě hlavní postavy, se sice divák moc s tím výběrem, kterej byl obsazenej do dalších rolí, nevžil, ale hlavní slovo měl prostě chlupáč. I za to, že se celej děj neodehrával jen v jedný chatrči, za docela povedenou masku a za odsejpající děj, slabší, ale přece čtyři hvězdy. ()

J.Mayen

Z žánru FF z toho slabšího soudku. Ani si nejsem jistej, jestli film nebyl pořád spíš jako komedie viz scéna z karavanu když si sednou kamarádovi se zlámaný ma nohama právě na ty nohy. Nechápu co dělal tenhle opičák v tý dle doby a v lese, ale budíš asi to nebyla podstata filmu tohle pochopit, ale bylo tam spousta věcí kterými rozhodně vadily. To neustálý ječení ty opice, Všech těch blbečku co tam pobíhali okolo, a taky ten příběh mohl dávno skončit kdyby někdo z tý skupinky měl IQ alespoň nad 60. Takhle mi přišlo že ve vývoji byli zabržděný spíš ty lidi než ta opice. Velmi špatné. ()

Fajung

Ďalší z rady FF hororov o partičke debilkov a jednom nasratom bigfútovi. Dá sa to pozrieť a nenáročný divák sa môže slušne pobaviť. Ja som sa bavil na 45% ()

johnnie78

Hodně jsem s hodnocením váhal, nakonec trojka, ale mám to někde mezi trojkou a čtyřkou. Především bych chtěl říct, že ta partička masa určeného na porážku se od začátku filmu chová tak strašně moc jako banda úplných dementů, že jsem se vyloženě nemohl dočkat, až je ta opice začne masakrovat. No a pak mi jich začalo být docela líto, čistě z toho důvodu, jak moc jim Sasquatch nedává šanci. Jeho útoky jsou bestiální a jeho oběti mají doopravdy strach a jsou doopravdy v píči. Závěr má mít cosi jako pointu, která by teoreticky měla vést k zamyšlení, na mě bohužel ten konec moc nezapůsobil. ()