Exists

• Velká Británie Exists

Brian (Chris Osborn) a jeho brat Matt (Samuel Davis) sa rozhodnú pre menšie dobrodružstvo: pozvú Mattovu priateľku Doru (Dora Madison Burge) a dvojicu priateľov (Roger Edwards, Denise Williamson) do divočiny južného Texasu, aby si tu spravili divoký víkend na chate ich strýka. Brian, neustále sa pohybujúci s niečím, s pomocou čoho sa dá zhotovovať obrazový materiál, má však ešte jeden motív, ktorý si necháva pre seba. Veľmi rád by na kameru zachytil záhadnú bytosť, ktorá vystrašila ich strýka natoľko, že sa sem už nejaký čas neodvážil vybrať. V momente, kedy sa partia dostane do blízkosti chaty, sa začnú objavovať náznaky, že v strýkovej historke bude oveľa viac ako len zrnko pravdy... (beso74)

Avathar

Milý malý hororík, pri ktorom som sa dobre bavil. Fajn tempo, žiadne dlhé expozície, po pár minútach sa ide rovno na vec. Samozrejme, muchy to má - nie moc sympatické postavy, zbytočná hudba (pre FF subžáner zbytočná). Ale záver potešil a Bigfoot sa viac než podaril. ()

zolo23

Edo Sánchez ma už dávnejšie zaujal snímkou Seventh Moon, hlavne výbornou atmosférou, takže som bol zvedavý čo nám ponúkne v nie príliš vďačnej téme o Bigfootovi. Ponúkol tak holý k...t. Neuveriteľné, tak škaredé prostredie som vo filme už dlho nevidel. Toto bol les? Normálne som mal niekedy pocit, že som v blízkosti cigánskej osady...Veď akoby niekto tie stromy okradol..:) Staré známe, pokiaľ chcete, aby film aspoň trochu vyzeral profesionálne, musíte mať po ruke kvalitné masky, inak film vyznieva nechutne amatérsky a "veškerá" ostatná robota ide do hajzla. Nacapiť hercovi gumenú opičiu chlpatú masku a tváriť sa ,že som niekto "iný" -akože BIGFooT je podraz pre diváka, hlavne teda pre tých, ktorý ako-tak doterajšiu Sánchezovu prácu obdivovali...bol som jeden z nich. Príbeh stojí za hovno...chata, skupina kamarátov, útek, debil so zbraňou (Bože, aký blbec to bol..) a pod. Nič nové, prekvapivé. No aspoň, že plagát sa vydaril. ()

manonfire

Tak tvůrce sice identický, ale přeci jen... smrdící king kong v sobě zkrátka nemá tu pravou tajemnou démoničnost a noblesu, jako paní Blérvičová. Celkově tak nějak stravitelný průměr, který ovšem stála hvězdu scéna, kdy negr vystřílí náboje nazdařbůh do tmy, aby si jakože obrazně zabušil rukama do hrudníku, jakej je to borec, kterej se svého velmi blízkého však chlupatějšího příbuzného nebojí ani za mák. Vlastně byla na pěst celá ta partička. Vypatlanej agresivní negr s vůdcovským syndromem, o to však slabšími stategickými schopnostmi. Jeho zrzavá interraciální čubka (což je už samo o sobě přes čáru.), která ještě navíc z legrace zapaluje spícím kamarádům vousy. Plus těžce nevtipnej kameraman, co to vlastně celý spískal a choval se prostě jako kokot. Jedinou normální se zdála ta druhá holčina, ale to jen proto, že hrála tu jakože stydlivopřemýšlivěmlčenlivější alternativu mrdavé zrzky se slabostí pro hnědá lana. 40% ()

Šakalík

Takhle by to šlo. Svižně natočený handy-cam s typicky dementními postavami, což je úděl, kterého se tento žánr asi nikdy nezbaví. Především ten černoch je zralý na pár facek (naopak jeho přítelkyně je velká fešanda a nesl jsem krajně nelibě, že jí filmaři nechali zařvat tak brzo. :-)). Jinak je film docela koukatelný. Má jednoduchý a přímočarý děj, překvapivě dobře namaskovaného Yetiho a několik napínavých pasáží. Když filmu odpustíme nějaké ty bolístky pro žánr typické (roztřesená kamera, již zmíněné tupé postavy) ve výsledku dostaneme solidní nízkorozpočtový horůrek. Nic víc, nic míň. ()

BMAJTZ

Na Found Footage horor docela dobré. Prostě žádné sraní a jde se do akce už v prvních minutách. Yeti sice nic moc, ale jinak to mělo i napětí. Za mne OK. ()

herr_carter

Velice solidní filmařina a můj prvně shlédnutý FF film s tématikou "big úd". Hodně moc bych toto dílko přirovnával k filmu Evidence, kde některé záběry vypadají, že si je filmy navzájem mezi sebou zapůjčovaly (v kladném slova smyslu). Pointa opičákova řádění velmi povedená, herci se také celkem snaží - jediné, co bych filmu vytknul je přílišné namlsání diváka až moc velkým výskytem našeho hlavního monstra a taktéž měření sil převážně za bílého dne, což je dost škoda a ubírá to na efektu. Jinak ale Sanchéz nezklamal a zřejmě se podívám na zbytek jeho 50 % hororové tvorby................moje hodnocení = 6 z 10. ()

Kienast

Velmi tupí "amíci" si koupili GoPro a natáčí si svůj pobyt u strejdy (ten o tom neví) na chaloupce v lesíku a v tom lesíku bydlí Bigfoot. A mě ten film bavil ... Bigfoot je fajnově udělanej a ten nešvar FF roztřesené kamery se dá překousnout. I ten konec to má solidní :) 60% ()

666Carnage

Found footage je špatnej nemam ho rád ale občas se tam najde kousek, který není úplně k zahození a to je tenhle film. Bigfoot nahání strach dělá dobrou atmosféru a je to snesitelné. V tomhle stylu hororu s ničím novým nepřijdou, natočený to bude vždy stejně takže co se dá dělat. Akorát jsem rád, že občas ten film je i originální s dobrý námětem, Maska Bigfoota byl dobrá. 50% ()

BoredKid

Pri všetkých natočených found footage horrorov o bigfootovi, je toto masterpiece. Včera som si to dal po siedmych rokoch a stále to má grády. ()

MareT.

Otec dnesniho subzanru Found footage nam pripravil velice neoriginalni dilo, ktere se sam snazi dostat do urcitych nezazitych vod (at uz pouzivanim ruznych kamerovych pristroju nebo noveho nebezpeci v podobe Bigfoota). Les zustava stejny, ale ta mraziva atmosfera, tisnivy pocit a gradace, ktera je nezbytna pro takovy typ filmu, tam proste chybela. Je to parta 5 mladych lidi, kteri delaji chybu vedle chyby aby je chlupac nakonec dostal. ()

Gray Wolfman

Dlouho jsem přehlížel tento flick od tvůrce Blair Witch Vol. protože FF není moje parketa a podle trailerů sem usoudil, že nepujde o nic jiného, než o roztřeseneou kameru s rozmázlou šmouhou, následně presklý objektiv a zrnění... No a jelikož sem chtěl včera nějakej relax, tak sem to nakonec risknul a výsledek? Atmosférou ze začátku mi to hodně připomínalo již zmíněnou blairskou čarodku (křik v dálce a zkoumání lesního porostu), ale pak to nabere nečekané obrátky a začíná boj o holé přežití, které ani chvilku nenudí, dej parádně graduje, ale finále lehce posrali, ale to je jen malý nedostatek na jinak relativně dobře fungujícím filmu. Na to, jak dlouho jsem Exists přehlížel, tak mě velice mile překvapil ()

bobstock

Když se nad tím zamyslím, tak tohle byl můj první skutečnej film o pořádným saskatchewanovi. Příjemně akční a násilnej. Škoda, že už mi není 10let a nevěřím na přerostlé opice z pradávných dob. 50% ()

Heero

Na rozdíl od většiny hororů má tento snímek silnější začátek než konec. Rozjíždíme se hned od začátku. Škoda, že takový to horor nemůže být více o tom psychologickém strachu, protože tam ty prvky od začátku byly. Strach ze tmy, z neznámých zvuků atd....No prostě Bigfoot musí nutně zabíjet lidi... ()

fisus

V poslední době jsem viděl spoustu filmů found footage,ale žádný nebyl o Big footovi.Myslel jsem si,že tenhle žánr už nemá,co nabídnout,pokud jde o horor,ale pletl jsem se.Tohle bylo velké překvapení.Hlavně jsem byl rád,že Big foot či Sasquatch se jen tak nemihnul před kamerou a nevypadal trapně,ale byl povedený a často se objevoval.Spokojenost. ()