Páter Thomas

• Česko Pastor Thomas (více)

V malém jižanském městě páchá kněz Thomas sebevraždu na hřbitově před zvláštním náhrobním kamenem. V téže chvíli v New Yorku při spiritistické seanci umírá mladá dívka Mary potom, co v tranzu viděla knězovu smrt. To vyvolá značný zájem novináře Bella, který se zúčastní jejího pohřbu. Po ukončení obřadu uslyší z nitra hrobu výkřiky a zachrání Mary, která byla jen zdánlivě mrtvá. Dívka mu pak vypráví, že při seanci viděla nejen knězovu smrt, ale i její pokračování vyvolané starou legendou, která byla vytesána na náhrobním kameni. Krvavý boj se záhrobím začíná... (Q FILM)

Rathalos

Lucio Fulci a jeho dalsi horor,myslim,ze ak by som ho videl v tej dobe,ked bol natoceny,bola by to asi pecka,ale kedze som si ho pozrel takmer po 40 rokoch,mozem konstatovat,ze uz to vnimam uplne inak,zastaralo,ale musim pochvalit masky a gore efekty,na druhej strane minusom su slabe herecke vykony a nic moc atmosfera,cize za mna priemer...:-) ()

kkarx

Dobrý Fulciho horor, který zazdil neefektivní nepochopitelný konec. Původně měl údajně originální konec, jenže se ve studiu stala nehoda a film s koncem byl zničen. Na přetočení už nezbyl čas, vůle produkce ani finance (snad 100k dolarů, což nebylo zrovna málo). ()

ad142

Čistá, podvedomá iracionalita, hrôza a najmä chaos ako explicitne vyjadrená kontradikcia k "racionálnemu usporiadaniu vecí". Toto sú základné stavebné kamene tohto pozoruhodného filmového diela. Vôbec ma neprekvapuje nízke hodnotenie tunajších užívateľov, vzhľadom k tomu, že pre veľkú väčšinu divákov ide o absolútne neviditeľnú zložku tohto filmu. Ale aj tí si však musia všimnúť nervydrásajúcu atmosféru a zvláštny, nikdy nekončiaci pocit ohrozenia. Ten je navodený faktom, že absentuje hlavný hrdina, takže zomrieť môže ktokoľvek a kedykoľvek. Už v gialle bol objavený tento silný tromf hororových filmov, ale Fulci sa mohol vydať ešte ďalej, keďže v tomto čistokrvnom a čiastočne aj surrealistickom horore môže (a prakticky aj musí) akákoľvek absentovať logika, toľko zväzujúca pri žánri giallo. Sám Fulci sa často v rozhovoroch psychoanalýze vysmieval, ale ani v Pátrovi Thomasovi sa nevyhol jemným narážkam na ňu. Tajuplnú symboliku očí si musí všimnúť každý, keďže zoom na oči je v Pátrovi Thomasovi nespočetnekrát. Túto symboliku oka (očí), autor tejto štúdie ( http://www.rhizomes.net/issue7/anderson.htm ) Donald L. Anderson brilantne, hlavne po sexuálnej stránke interpretoval prostredníctvom "bataillovsko-freudovskej" psychoanalýzy a ktorá sa vzťahuje aj na iné Fulciho filmy, najmä na Zombie II. Čisto z filmárskeho hľadiska musí fanúšika talianskej školy uchvátiť samozrejme hudba Fabia Frizziho a nezabudnuteľné a nepríjemné scény. Okrem kultovej popravy vŕtačkou to zrejme bude aj mŕtvola pani Holdingovej, ktorá síce vôbec nevidíme "oživenú" v nemŕtvej forme, ale o to strašidelnejšia je vo svojej neaktívnej, pasívnej, stuhnutej polohe... Početné režisérske nápady tak bez problémov vyvažujú trochu slabší koniec a len priemerné herecké výkony. ()

Leoric

Sugestivní zážitek, pro mne možná nejlepší Fulciho film. Příběh svoji kvalitu má, gradaci bohužel zabije scénář, který se v závěru filmu prostě rozpadne. Voní pro mne i nostalgií, protože jsem jej viděl před dlouhým časem, a samozřejmě jsem na něj nezapomněl, protože svojí naturalistickou brutalitou se dokáže vpálit do mozku. ()

Dárius

Na tento snímek jsem byl upozorněn známým který je věčně namol,všechno zvrácené je jeho krevní skupina-o jeho náhledu na porno radši nemluvím.Takže co se jeho doporučeních týká-už nikdy!!!!Tento horor měl být ukázkou zvrácenosti kapitalistické morálky.Jaké točí filmy-takoví jsou.Slyšel jsem o něm jako učen,pro naši generaci to bylo něco nového,nepoznaného.Proto ty sympatie,proto to nadšení.Kdybych se podíval tenkrát-r.1984,asi by to pro mě bylo zajímavé,nic jiného konkurečního nebylo.Dnes?To je hnus toho nejzvrácenějšího kalibru,bez děje,bez nějakého zápalu.Díval jsem se na kontejnery vyblitých vnitřností,červů,housenek a všeho hnusu.Patrně čím větší hnus-tím lepší film.Jsem rád že do kategorie těchto filmových nadšenců nepatřím. ()

JimiH

Není to tak zlé, ale chybí tomu aspoň nějaký nápad. Naštěstí délka a povedené triky dost zachraňují. ()

foundation

City of Living Dead patri podla mna nahodou k tomu lepsiemu co sa v 80 tom roku vyprodukovalo a určite k tomu lepšiemu čo vyprodukoval Fulci. Na jednej strane najdete vo filme neuveritelne tragikomedialnych hercov a ich herecke vykony su ,,ozdobou,, filmu. :D V tomto pripade ale vyborne posluzia na pobavenie divaka / velka pravdepodobnost ze mnohi sa naozaj budu chytat za hlavu/. Na strane druhej je tu cela rada vybornych scen ako atmosferickych tak hlavne gore ktore su sice pozliepane chatrnou konstrukciou ktora sa ale vdaka bohu nerozpada uplne a co viac samostatne funguju velmi dobre. Ako to ale byva ani Pater Thomas nie je vynimkou a nedokaze udrzat pozornost po celu stopaz a tak som narazil na viacero ani nie nudnych ale skor uplne zbytocnych momentov. 65 percent ale ja som si to celkom uzil :D Cistokrvna zanrova vecicka. Pozriet ale odporucam uz len koli tym hercom to je vazne sila :D Velka skoda nevyuziteho Fabrizia Jovaniho ako Otca Thomasa, nadherny demonicky vzhlad kedykolvek sa objavil. Postavit ten film o trochu viac na nom mohla z toho byt ovela vacsia pecka. ()

helraiser

No prostě Fulci a vše co k tomu patří. Pro většinu těžko ztravitelná podívaná, ale pro mne super. Fulci prostě jede. ()

Taškář

Četl jsem zde v recenzích, že film postrádá dějovou lini. Tak toho jsem si ani trochu nevšiml. Vše do sebe bezvadně zapadá a nic není bez účelu. Je vidět, že je spousta lidí ovlivněna běžným konzumem a je to pro ně dogma bez kterého nic nepochopí. Český dabing je ale hrozný. ()

Bartoloměj

při sentimentální vzpomínce za 4*... asi jediná rodiči schovaná kazeta, u které jsem trochu zalitoval, že jsem jí našel... PS. nechci snižovat hodnocení, takže už si to asi nikdy nepustím... ()

IronRocky

Velmi povedený horor se skvělou atmosférou. Hodně brutální gore scény např. vyzvracení vnitřností nebo provrtaná hlava od vrtačky. Tenhle film patří mezi ty lepší Fulciho filmy. ()

Tormentor665

Pokud tohle někdo označí za nejlepší Fulciho horor, nedivím se tomu. Tentokrát se mu totiž povedlo zkloubit typické hororové prvy se svým vlastním konceptem. Na své si přijdou milovníci hnusu i napětí. Hudba také sedí. Zombíci se trochu liší, vypadají trochu jako lepráci, navíc jim nedělá problém promáčknou lebku jako zralý pomeranč, aby si na mozečku mohly pochutnat krysy. Většina postav není směšná, fungují, scénář se také drží, no zkrátka zadařilo se, takže plnou. ()

Shanen29

Klasika od Lucia,film jsem viděl po prvé před 20 lety a poté několikrát,velmi dobrý horror se vším co od horroru čekáte.Nic víc nic méně. ()

Knor

Několik krvavých scén nemůže zachránit tu nudu okolo. Fulci se vyžívá v brutalitě a názorných ukázek hnusu všeho druhu, ale to je vše co tenhle film může nabídnout. Scény se zvracením vnitřností a vrtačkou jsou pravda lahůdkový, ale to je na lepší hodnocení dost málo. ()

Scraffy

Priemerný kúsok do zombie žánru. Vraždy sú celkom vynaliezavé a sranda je tu na prvom mieste. Bavil som sa, ale za vrcholné dielo od Fulciho to nepovažujem. ()

G04T

Zase jsem se po letech koukl na tenhle kult a musím ubrat jednu hvězdu. Posledních dvacet minut už fakt nudí. Je to hlavně hrozně pomalý. Ale byl jsem při sledování posranej úplně stejně jak před čtyřma rokama. A Frizzi taky moh vymyslet jinou melodii. Když hraje ta samá furt dokola tak už to člověka začne srát :). ()

Pitryx

Obzvláště nudný snímek. Kromě několika skutečně „chuťovkových“ efektů, je v celém filmu mrtvo. Tedy jen obrazně, neb i mrtvoly zde ožívají, na rozdíl ode mne, který jsem umíral nudou. Pokud jsem to nepřežil, tak jsem také zombie. Rozhodně to chtělo v ději přitlačit na pilu (nebo vrták??), aby měl děj trochu švihu a ne spoustu statických míst. Když jsem viděl film kdysi dávno pradávno, také mne moc nebavil. V současné době jde o čajíček. 1* za pár dobrých efektů. CI 03072010 87508857 ()

Kortexo

Tenhle film není originální a nepřináší nic nového.Má ale působivou atmosféru a dokáže bavit a to někdy stačí... ()