Páter Thomas

• Česko Pastor Thomas (více)

V malém jižanském městě páchá kněz Thomas sebevraždu na hřbitově před zvláštním náhrobním kamenem. V téže chvíli v New Yorku při spiritistické seanci umírá mladá dívka Mary potom, co v tranzu viděla knězovu smrt. To vyvolá značný zájem novináře Bella, který se zúčastní jejího pohřbu. Po ukončení obřadu uslyší z nitra hrobu výkřiky a zachrání Mary, která byla jen zdánlivě mrtvá. Dívka mu pak vypráví, že při seanci viděla nejen knězovu smrt, ale i její pokračování vyvolané starou legendou, která byla vytesána na náhrobním kameni. Krvavý boj se záhrobím začíná... (Q FILM)

vitekpe

Prilis beckovy horurek, ktery spis rozesmeje a nebo nudi nez ze by budil hruzu. Hodne osmdesatkovy, byt tv vizual. :) ()

sedm.1

Já se musím přiznat, že Pastor Thomas je taková moje malá, soukromá, osobní slabůstka, neboť krom toho, že mě provází prakticky již po celý život, a to již od mého raného dětství, jenž jím bylo navíc notně poznamenáno, tak především tato podívaná následně značně ovlivnila i mou budoucí zálibu právě v podobně laděných snímcích, disponujících tedy pořádnou dávkou brutálních, krvavých gore výjevů. Každopádně je ale pravda, že sice má fascinace právě tou brutalitou u tohoto snímku u mě přetrvává až do dnes, a scény jako třeba provrtání hlavy vrtačkou, či vyzvracení prakticky všech vnitřností, považuji dodnes za naprosto ultimátní, přelomové a nezapomenutelné scény, ovšem když se budeme bavit o celkové kvalitě Pastora Thomase, tedy o zápletce (která je vážně nulová a blbá navíc), zpracování (řada chyb, divné sestříhání, či nasnímání), či hereckých výkonech (tvořených partou nesympatických, netalentovaných (ne)herců), to je už upřímně bída a tam už dnes nacházím skutečně šílené rezervy, díky čemuž nelze tuto podívanou pak ve výsledku označit již za nic jiného, než prvotřídní brak. Nicméně na dobu svého vzniku to je pro mě osobně stejně ale prostě řacha, šíleně působivá atmosféra, gore na rok 1980 neuvěřitelně kvalitní, já si prostě nemůžu pomoct, je to sračka, ale sračka, kterou miluju. Pro mě jednoznačný kult! ()

Arkanoid

Vo filme vládne neistota a strach z temných a záhadných udalostí v Dunwichi, ktoré odštartovali samovraždou kňaza na miestnom cintoríne. Odvtedy sa dejú nevysvetliteľné javy a tajomné úmrtia len pribúdajú. Fulci začína rovnako ako Romero. Strach sa tu buduje postupne, nie príliš napínavo. Príbeh je spočiatku zahltený veľa postavami, v ktorých sa dá stratiť. Našťastie ich všetky spojí do prvej polhodiny, kedy zažijeme s postavami jedno z najhorších rande, kedy sa zo ženy pred mužovými očami stáva zombie. No nie všetko zlo tu dal scenárista do rúk nadprirodzeným tvorom a javom. Nezabudol ani na klasického, obyčajného človeka, v ktorom hnev vie vzplanúť tak rýchlo, až nevie, ako druhému hlavu prevŕtal. Ako hudbu napínavých scén zvolil Fulci niečo moderné s bitím do bubna udávajúcim scénam tempo, čo sa v závere na chvíľu mení na čistý rave. Celým filmom však presvitá atmosféra béčkovosti, ktorej nositeľmi sú herci aj predvídateľný hlavný dej. Na postavách divákovi nemá prečo záležať, lebo si ku nim nestíha vytvoriť vzťah. Navyše, (spoiler) riešenie celej situácie je čisto náhodné. ()

misstake

I po čtyřiceti letech od vzniku dokáže Fulci vytvořit WTF feeling. Holka zvracející své vnitřnosti, vrtačka provrtající mozek, zombíci duchové, šílení oběšenci, šílení faráři, žádná logika, nulový scénář, stupidní nelogické dialogy, neherci par excellance, nechutnosti navršené bez ladu a skladu. Duše zvrhlíků a filmových nadšenců intelektuálů jásají. Takhle má vypadat horor. Pro mě nejlepší Fulci. Jeho závěrečné desetiminutovky jsou božské. Fuck L'aldilà. ()

Eraserhead

Slabota! Nebál sem se! Fulci musel být u tohodle filmu hrozně líný. Vraždy jsou dost nenápadité a proto dávám jednu hvězdičku za "ublinknutí" v autě a druhou za vrták v hlavě. ()

Slimak

Tak tohle je vážně vzor všech slátanin co se snaží uchvátit brutalitou. Pro mně se však v tomhle fláku stále skrývá nějaké zvláštní kouzlo.Já blázen jsem se na to koukal v noci...bylo to v celku v pohodě...ale jak jsem to vypnul a chtěl jsem spát tak jsem nezahmouřil oka... ()

Adramelech

Na můj vkus příliš prvoplánové. Nezaujalo mě to. Už před časem jsem vytahal ze stránek některých uživatelů seznamy hororů a filmy jsem zkouknul, pokud jsem je na webu dohledal. Teď se mi ale nějak nedaří natrefit na dobrý hororový film. Vkládám sem záznam snu s tématem oživlé mrtvoly. - - - Sen o morčatech a rubáši (v noci z 19. na 20. června 2020) - - -     V důsledku letošních červnových zim zemřela už řada lidí podchlazením. Prodejny zvířat začaly na ochranu lidských životů nabízet výhřevná morčata. Jitka dvě koupila a předvádí mi, jak se správně používají. Před spaním se člověk přikryje prošívanou dekou, přes ni přehodí  vlněnou deku, na ni umístí dvě morčata a pak se přikryje ještě další prošívanou dekou. Morčata mají vysokou tělesnou teplotu a jsou to velmi klidní až tupí tvorové, takže se za výhřevná zvířata vysloveně hodí.     Nějak jsem umřel, asi na podchlazení. Jitka dle mých dřívějších pokynů objednala kremaci bez obřadu. Aspoň se ušetří za rakev. Ležím na stole v márnici krematoria. Přes pyžamo, v němž mě přivezli, mám oblečený černý rubáš s červenou podšívkou. Podle nějakého předpisu musí být zesnulý důstojně oblečený. Kolem mě se motají dva zaměstnanci krematoria a z jejich řeči vyrozumím, že se mě chystají šoupnout do pece. Jeden z nich mi chce předtím sundat rubáš. Posadím se na stole a řeknu, ať mi ten rubáš nechá, protože by mi jinak bylo zima. Jako nebožtík mám totiž problém s udržením tělesné teploty. Stejně je ten rubáš v ceně pohřbu, ne? Funebrák namítne, že v peci se zahřeji dostatečně. Já na to: „Ale zima je mi teď!“ Na podporu své žádosti vycením zuby, zahnu prsty do tvaru drápů a pohybem naznačím, že se chystám slézt ze stolu. „Tak mu ten rubáš nech,“ řekne druhý funebrák prvnímu. „Víš přece, čím se ten chlap v životě zabýval. Tihle lidé mohou být nebezpeční i po smrti.“ ()

colapso

Pro každého hororového fandu je tento film naprostý klenot ,proto jiné než absolutní hodnocení nepřipadá v úvahu,klasiky totiž ani jinak hodnotit nelze:-) ()

TERRORDROME

Páter Thomas ma nikdy nebavil a to som mu dal s odstupom času viac šancí. Lenže ono je to fakt o ničom. Pomätený blábol v ktorom je malým zázrakom keď na seba jednotlivé scény aspoň nejak chatrne nadväzujú. Jediné kvôli čomu som sa pri sledovaní na chvíľu prebudil z bdelej kómy je scéna zvracania čriev ktorá zrejme nemá obdoby. Film sa nakoniec došuchtá tempom beznohého zombíka do konca po ktorom mi z neho v pamäti opakovane nezostalo ( okrem spomínanej črevnej scény ) nič, len zatuchnutý, lenivý prievan. Hnilobná nuda! ()

Paldiny

Scéna s vŕtačkou v hlave a ženou zvracajúcou vlastné vnútornosti je luxusná, ale nudná dejová línia s tragickým hudobným doprovodom všetko zráža do vôd podpriemeru. Nebyť občasného záblesku atmosféry klasifikujem Pátera čoby ďalší brak. ()

tenebrae86

Fulciho druhý horor a zase takový nářez. Skladatel Fabio Frizzi tu odvádí snad svou nejlepší práci a kamera Sergia Salvatiho zde po právu dosahuje legendárnosti. Opět velice zlý film, pravý horor, ale konkrétně z celé trilogie 'Gates Of Hell', kam patří ještě 'The House by the Cemetery' a 'The Beyond' (oba 1981), mi přijde nejméně napínavý. Scénář je dost děravý a celé je to takové hodně uhozené. Ale TA atmosféra, to je zkrátka moje krevní skupina. K tomu vesměs sympatičtí herci, několik pamětihodných, doslova kufr-obracejících scén a výborný lovecraftovský závěr. Takže hodnocení pět hvězd, jen tentokrát s trochu obroušenými cípy. ()

waits

A hledme. Tak tohle úpadkové dílko jsem sledoval osamoceně ve svých šestnácti letech v domě mých příbuzných, kteří si vyrazili ne venkovskou tancovačku. Dnes se mi to zdá zvláštní, ale když jsem se po skončení videokazety (taková ta věc před dvd) měl vydat na záchod kolem tmavých sklepních schodů přiklonil jsem se radši k možnosti počůrat trávník skrz otevřené okno. Tak na mě civící páter a podivná hudba tenkrát působili. Projel jse si pro osvěžení pár minut a kouzlo už je dneska pryč..ale tenkrát..! ()

pend

Italská gore klasika, moc nepřemýšlejte nad scénářem, raději nehodnoťte herecké výkony, ale atmosféra je parádní a řada scén je skutečně pouze pro silné žaludky. ()

molcan2

Čo tu máme je nevyužitý dobrý nápad. Avšak, pár scén ma cenu rozobrať. Scéna s prevrtaním hlavy bola dobrá. Pocedal by som že obeťou bol Giovanni Lombardo Radice, aka John Morghen. Ten istý chlapík ktorý dostal mačetou do hlavy v "Ženách od hlbokej rieky". Dievča ktore si vygrcia svoje vnútornosti bola tiež po prdely. Jej frajer je budúci režíser Michael Soavi (Svatyně). To dievča bolo v mnohých Fulciho filmoch, väčšinou ako štetka alebo rýchla obeť. Lucio mal genialny nápad. Ale kdesi po ceste stratil dej. Mohlo to byť veľmi strašidelne alebo menej úmorné. Čo by mohlo byť jedna z najlepších veci vofilme, zmieniť sa da len pár krvavých scén. Požičajte si to, pozrite si to, potešte sa z dobrých častí a zbudnite na to. ()

Socom

Na každý film existuje viac uhlov pohľadu, nooo tento horor nemá podľa mňa šťavu. Toto by som od režiséra s menom Lucio Fulci nečakal,ale čo už. Scény dosť slabé a pravý opak dosť nechutné. Potrhaný dej a strašne nevhodný koniec.2/10 ()

Petrus1

Tam kdesi v městečku Dunwich, kde z nebe prší červi a které jest postaveno na zbytcích neblaze proslulého Salemu, se po sebevraždě místního kněze otevřely brány pekelné, mrtví ožili a vrhli se na živé. Takhle to zní docela lákavě, ale bohužel je to úplně jinak. Můj první film od Fulciho - bohužel ne prvně zhlédnutý. Asi před třema rokama jsem se do toho pustila poprvé. A vydržela to 20 minut. Teď jsem to sice dojela celý, ale pražádnou radost jsem z toho neměla. Bylo to nudný, zdlouhavý, nepůsobivý, chování postav na pár facek, scénář Fulci zřejmě sepsal na záchodě při vykonávání potřeby a ten konec zabil úplně. Spoustu věcí je nedotažených (například by mě zajímalo proč se ten černoprdelník vlastně oběsil) a jestli to mělo ňákej děj už vlastně ani nevím. A do toho příšerná hudba. Takže jediný, co můžu ocenit a za co dávám slabé dvě hvězdy... je trochu té brutalitky - pár vytrhaných mozků, lobotomie vrtačkou se fakt povedla a hlavně teda obdivuju tu herečku, co vyblila střeva a další vnitřnosti... to byla fakt mňamka :-) ()