The Human Race

Skupinka osemdesiatich ľudí vytrhnutých zo svojich každodenných životov sa objaví na neznámom mieste, kde sú prinútení zápasiť o svoj život. Títo ľudia sú vybraní z rôznych etnických skupín, sú medzi nimi mladí i starí, športovci, zdravotne znevýhodnení alebo dokonca aj bezdomovci. Ak chcú prežiť, musia dodržiavať isté pravidlá, ako napríklad nevstupovať na trávnik, nezísť z cesty alebo neprestať súperiť na život a na smrť. Ak začnú porušovať pravidlá, zomrú. Osemdesiat boj začne, no len jeden človek preteky dokončí. Kto sa stane víťazom? (Steny94)

AlistairMir

No tak z tohoto snímku se dalo vytřískat podstatně víc. Proč tam bylo 80 lidí když stejně cca 70ti z nich prostě jen bouchne hlava? Čekal jsem spoustu různorodých smrtí, totální jatka, skupiny šílených lidí zuřivě bojujících proti sobě, pochybná spojenectví kde si každou chvilku někdo vrazí kudlu do zad (doslova) prostě brutální vyvražďovačku. Jediné co jsem viděl byl běhající pitomec ve žlutém trikotu jak pro lídra tour de France co obíhá lidi, kterým bouchá hlava a jeden jedinej gang pár tragédů co jsou schovaný vedle dveří a strkají na trávník vybíhající lidi, kterým pak bouchne hlava. Tolik k vraždám. Dočkáte se bouchnutí hlavy a pokud vám to nestačí tak tam dokonce zloměj vaz, nasaděj kravatu, uškrtěj drátem a umlátěj chlapa tak že není nic vidět. Paráda co? Brutalita nulová chápu že na efekty asi nebylo, ale sakra tak alespoň něco záživného a ne tohle. Postavy nudné kromě jednonohého a ke konci se dalo koukat na tu hluchoněmou, která ale do té doby musela každému pít krev jak tam u gestikulace furt skákala jak když dostává dvě stě dvacet přímo do pr... Divím se že mi z tohoto skvostu a hlavně z pro mě naprosto pitomého konce také nebouchla hlava. Asi jsem odolnej, ale jestli natočej pokračování tak se bojím že to už neustojím. Jedna hvězda za jednonožce a sexy zadek hluchoněmé. ()

easaque

Tento styl filmů - kde skupinka lidí musí bojovat o holý život - stejně jako Battle Royale, vůbec nemusím. Smyslupnost se rovná nule a nemá cenu se k němu vracet. Ale je fakt, že v tomto je cítit tvůrčí zápal, kamera byla zajímavá a v neposlední řadě autor nemá s nikým slitování. Takže ho zavrhnu nebo ne? Při rozhodování mezi jednou a dvěma hvězdičkami dám tentokrát tu lepší známku. A kdo má chuť na vybuchující hlavy, ať jde do toho! [ PŘÍBĚH: 1/// ATMOSFÉRA: 2 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

Havaj8

Filmy, potažmo horory, kde může přežít pouze jeden člověk, mají vždycky něco do sebe. Ani mi moc nevadil ten vizuál, dalo se to přežít. Každopádně pointa žádná, oblíbit se tam nedala pořádně žádná postava, který fandit. Ten průběh závodu sice byl rychlej, ale logika některejch jedinců hrozná. Copak se nad tim nedá trošku zamyslet? Ani jako horor, ani jako zábava to nefungovalo. Nápad s jasně danejma pravidlama super, ale chtělo by to navíc nějakou myšlenku jak to přelstít prostě. Takhle ten závěr byl takovej o ničem, mě to teda neohromilo. ()

honajz2

Už dlouho se mi nestalo, že bych měl z nějakého filmu tak rozporuplné pocity. Film, co byl evidentně natočen strašně levně, což je znát na efektech, ale hlavně na kameře, která chvílemi působila jak z nějakého rodinného homevidea. A přesto, přesto se tu povedlo nějakým záhadným způsobem vybudovat napětí silné jak prase, a to samé platí i o atmosféře. Fakt, co chvíli jsem chtěl vykřiknout nahlas třeba: "Bože, to je debil!" "Bacha na ten trávník!" "To je hajzl, doufám, že chcípne." "Hm, tak mi zabili oblíbence, jaké překvapení." Strašně jsem se snažil mlčet, ale sem tam (a bylo to celkem často, přiznávám) jsem prostě nahlas nějaký svůj komentář vykřikl. V takové míře se mi to u hororu nestalo ani nepamatuju. Ještě rozporuplnější hodnocení mám u děje, tam mi to hvězdičkově skákalo furt nahoru a dolů. Máme tu hromadu postav různých věků, náboženských vyznání, dokonce i postižené. Kdo mě zná, tak ví, komu jsem tady fandil a ani to nemusel vidět - tak opět musím říct, že mi opět umřel. Ten příběh byl chvílemi dost zajímavý a chvílemi úplně debilní (třeba mě naštvalo SPOILER, jak se tam vytvořil ten gang těch debilů, co všechny příchozí házeli na trávník - stejně by se pak porvali mezi sebou a nebo ten debilní nápad s tou těhotnou ženou... KONEC SPOILERU), něco tam nebylo úplně domyšlené a co se závěru týče, mě se povedlo odhadnout ho hned od začátku, ale jak vidím, mnoho lidí ho zde nečekalo, takže ani nic malinko nenaznačím. Ale jsem rád, že skončil tak, jak skončil, v průběhu filmu zde hrozil mnohem, ale mnohem debilnější závěr. Šokovala mě scéna hned po úvodních titulkách - vidíme ženskou, co má rakovinu a rozhodne se jí zbavit tak, že bude pravidelně cvičit, běhat a bum, zázrak - ona se úplně uzdraví! A hned na to se probere na tom divném závodišti. Co asi všichni v tuhle chvíli čekáme - ona bude hlavní postavou, protože jako o jediné z té hromady lidí o ní něco víme, ty znalejší z nás napadne, že nakonec přežije především ona. Hovno! Ona jako první stoupne na trávník a bouchne jí hlava. Na to jsem celkem čuměl. A i to, kdo přežije nebo kdo vydrží nejdéle, se nedalo zrovna odhadnout, každopádně v tomhle ohledu ten film musím pochválit, jelikož SPOILER SPOILER BACHA přežil tělesně postižený, co chodí o holích a má jen jednu nohu - to jsem u hororu snad ještě neviděl KONEC SPOILERU. Ve finále ani nemůžu říct, jestli se mi ten film líbil, mám z toho hromadu rozporuplných pocitů. Líbil i nelíbil. Koukl bych na něj znovu? Asi jo. 3* ()

Flaxik

Nááááhodou, byla to zábava. Hodně se tam běhalo, vybuchovaly tam květáky v průměrné kadenci 1 ks/minutu, tvůrci nešetřili ani haranty, veterány z Vietnamu nahradili aktuálnější veteráni z Afghánistánu, konec byl sice nepřekvapivý, ale žadonící o rozpočtově vykrmenější pokračování, co víc si přát u hororového sci-fi béčka? Snad jenom, aby se tam příště nevyskytovala šimpanzí samička Trista Robinson. Ta němá frigidní příšerka tomu sundala jednu hvězdu a je to jenom za tři. Památná scéna: Těhule ()

Rodriguez

Začátek je celkem slušně našlapaný, objeví se i rozšířené vyprávění několika postav, které jsou nakonec vrhnuti do závodu o život. Bohužel během toho vyprávění, čas i lidé odpadají jako mouchy a film ztrácí na své původní intenzitě! To mu hodně škodí! Nevím přesně, čím chtěl autor tohoto "zajímavého" projektu zaujmout, ale ke konci už to je jen ztráta času! Sice ve finále se ještě snaží minimálně o jeden slušný zvrat, ale to už dávno film nefunguje! 30% ()

SeanLSD

Hrozne lacne vyzerajúci filmík s nádherne dvojzmyselným názvom, realizovaný s veľkým nadšením a so skvelým vývojom i nápadmi. Najprv sa iba bavíte, ako krásne tu vybuchujú hlavy (a že ozaj výnimočne parádne!), potom každú chvíľu zastavujete, aby ste premysleli, či odvíjajúci sa dej nie je proti logike stanovených pravidiel (lebo ako to teda je, boli prví hluchonemí alebo ten šprintujúci indián ?) a napokon je to také úchylné psycho, že zabudnete, na čo ste prišli. PS. (spoiler) Rozprávačsky zaujímavému začiatku, kedy v podstate hlavná hrdinka zomiera ako prvá, by zodpovedal ešte lepší záver, kedy by divák z posledných troch preživších poznal iba dvoch, ktorí by zahynuli vo vzájomnom zápase a film by tým mohol krásne prejsť k titulkom... "Who the fuck is Acerod ?" a áno, chceme drahší druhý diel! ()

Khumbac

Kurňa konečně!!! Dlouho jsem čekal na nějakou pecku a řežbu, a našel jsem ji. Nápadité, s dobrými herci a hudbou. Tento styl mi, vám, nám určitě vyhovuje. Jen tak dál Houghu, jen tak dál. ()

ecceHOMMO

Stalo sa mi to už viac krát. A platí to aj pre Human race. Prvotná myšlienka a nápad je fajn a páči sa mi, ale potom sa príbeh nedokáže dostať do správneho tempa, postráda dômyselnosť a vôbec nerozvíja svoj potenciál. Čo je samozrejme obrovská škoda. V Human race o to väčšia, že sa nevydaril ani samotný casting (česť výnimkám), a postavy samotné nevzbudzujú u diváka žiadne emócie, city, či dokonca puto. A tak je vlastne jedno kto prežije a kto umrie. Apropo smrť samotná je tu tiež riešená len pomerne jednotvárne. ()

kinghome

Co jsem to zase viděl? Takovej ten film, který má být horor, ale je to komedie s hromadou krve. Vybuchující hlavy byli hezký, ale mohli to občas trochu pozměnit. Když se hodinu a půl koukáte na lidi o kterých nevíte nic a je vám úplně jedno co se s nimi stane, tak vás to po chvíli přestane bavit. Natočený to je strašně a herci jsou taky na hovno a přesto to není odpadový film, některé hlášky jsou fakt vydařený a ke konci to začne být zajímavý, hlavně hádka hluchých nebo poskakování po trávě na konci filmu bylo podařené. Takže jedna hvězda za vtipné momenty (i když nebyli úmyslné) a druhá za tu hromadu krve, kterou vážně nešetřili. Jinak konec nepotěší, ale ani neurazí.50% ()

Mrkvič

Za mě docela švanda. Nápad zajímavý (i přítelkyně vydržela celých 80 minut film sledovat). Zpracování trochu pokulhávající jako jeden z hlavních hrdinů. Pohled na lidskou povahu, násilí, strach, boj o přežití, sexualitu, atd. Dokonce i pár neokoukaných zajímavých herců (jednonohý a němá). ()

VanTom

80 náhodných lidí na "okruhu", když porušíš pravidla nebo jsi o 2 kola předběhnut, vybuchne ti hlava. :-) Neotřelý námět sliboval více, no nezdařilo se jej pořádně vytěžit. Několik pasáží nabídlo originální kličky, jiné sotva pletly nohama. Asi i kvůli rozpočtu většinu smrtí oznamovaly jen suché odpočítávající titulky, a to i v pozdních fázích závodu (8, 7, 6), zatímco já se třásl, abych tato klopýtnutí mohl spatřit. Ulítlá pointa pobavila. 5/10 ()

Forsberg11

No veru nie je to práve najprofesionálnejšie nakrútený horor posledných rokov, a čo tam po tom, je to zábava. Je paradoxné ako sa dokáže človek uvoľniť pri vážne myslenom horore. Žiadne ľakačky, strach, depka, či napätie. V tomto filme hrajú prím vybuchujúce hlavy, nezmyselné pravidlá a zlomyselné správanie sa ľudskej rasy, keď jej ide o krk. Celý film som skukol ako malinu na jeden šup a tá pointa ma posadila do kresla ako už dávno nič. Taký súboj s Argonautom by som si veru pozrel. Za mňa dobré. 70 %! ()

sedm.1

Na Human Race je skutečně vidět, že šlo o vyloženě tvůrčí film, kde nedošlo k žádnému omezování ze strany studií, či sponzorů, neboť aby se tu nikdo s nikým tak nesral, jako zde, to jsem fakt už dlouho ve filmu neviděl. Samozřejmě, ústředním tématem celého filmu je vybuchování hlav, a myslím, že v tomto ohledu by se Human Race zařadil k filmovým rekordmanům, ovšem jde o to, že ty hlavy lítaj do luftu naprosto všem. Děti, ženy, starci, postižení, nemocní, těhotný, nikdo není ušetřen a já jen valil oči, komu dalšímu nečekanýmu ta šiška exploduje a nestačil jsem se skutečně divit až do samotného konce. Další plus musím určitě najít i v jistém negativu, a to že se tvůrcům podařilo i přes tak otřesnou a primitivní zápletku mě opravdu zaujmou, chvílema i dokonce strhnout, celé to mělo poměrně svižný spád a několik slušných vychytávek, díky čemuž jsem pak byl ale ochoten i částečně odpustit tu závěrečnou debilní pointu, se kterou si opravdu nikdo nedal absolutně žádnou práci, to byl totiž fakt hroznej provar. Zmínit tu musím určitě ale i hodně výraznou stylovost a atmosféru snímku, která sice na jednu stranu určitě působí hodně levně a snad až amatérsky, ovšem zde se to prostě hodilo a filmu to naopak dodalo patřičné grády a osvěžení. Stejně amatérsky působilo ale i obsazení, ovšem ani to mi vůbec nevadilo, naopak, všechny ty neokoukaný ksichty mi přišli poměrně zajímavý a vesměs sympatický a ikdyž můj favorit/ka nakonec nevyhrál/a, i v tomto ohledu musím dát palec nahoru. A nakonec i po efektní stránce jsem byl spokojen, exploze hlav byli slušně zpracované, a myslím, že v rámci rozpočtu filmu zde tvůrci odvedli skutečně hodně výraznou a krvavě působivou práci. Human Race mě zkrátka jako poměrně neznámý a v podstatě i malý horůrek vážně oslovil, bavil mě opravdu hodně, svou nekompromisností mě dokonce až nadchnul, jo, já mohu tento film s klidným svědomím cílovému publiku určitě doporučit. ()

MaaaR@

Kolik hlav může explodovat v jednom filmu? Příběh o tom, jak umře 79 lidí a vám je to úplně jedno, pouze závěr vás donutí popřemýšlet, proč že jste si to vlastně pustili. ()

Carlinhos

Explodující hlavy u béčkových hororů asi nikdy nezklamou, ale v zakončení byla snaha o originalitu v rámci žánru až příliš křečovitá. Nevzpomínám si na jiný film roku 2013, který by měl tak absurdní a stupidní konec... ()

666Carnage

Brutální, rychlý jatka, které si neberou servítky s dětmi, starci ani s těhotnou ženou. Závod o život, kde nikdo nezná nikoho a nikomu na nikom nezáleží ale každý chce přežít. Konec je naprosto epesní. Vizualizace sice špatná ale je to nízkorozpočták co má ale sakra velkej potenciál. 60% ()

lucijelucije

Zdá se mi, že nic amorálnějšího jsem snad ještě neviděla. Některé scény jsou tak hrůzné, že jsem nevěřila vlastním očím. Možná, že na béčkový sci-fi horor to má hlavu a patu, což jsem do poslední chvíle ani nedoufala, ale dívat se na něco, jako aréna, v níž působí osmdesát lidí, kteří jsou postupně eliminování, je dost skličující. P. Hough nezná slovo soudnost. Tenhle pán nedělá rozdíly naprosto v ničem. Je jedno jaké jste národnosti, jakou máte barvu pleti, jakého jste vyznání, nebo jak staří jste. Děti, ženy..prostě likvidace.A mimo to, ani kvalita filmu nebyla žádná sláva, třeba ty efekty..že.. ()